Deep Cool CAPTAIN Intel Pentium G3258 overclock

2 fan ile 3 fan arasında 40 tl fark vardı ve 3 fanlı olmasından dolayı radyatör genişti (geniş radyatör=iyi bir su soğutma)

Corsair Obsidian Serisi™ 750D Full Tower Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
2.jpg

kasa hediye geldi

Gayet güzel bir kasan var, 3x12'lik radyatörü barındırabilecek seviyede.

Soğutucuya gelecek olursak 3 fanlı radyatöre sahip bir sıvı soğutmanın neden bu kadar ucuz olduğu düşündürmüyor değil insanı.
TT Water 3.0 Ultimate 3x12 650TL civarında ise elbet bir nedeni var.

Kalitesinden emin değilim o soğutucunun, Cooler Master, Corsair veya TT'nin 1x12'lik radyatöre sahip sıvı soğutmaları bile daha pahalı ise oturup düşünmen gerekir. Ben bu sıvı soğutmanın kalitesi hakkında bilgi sahibi olmadığım için öneremeyeceğim sana.

@er36po da yorumda bulunsun senin için, ancak ben ille de 3 radyatörlü alacaksan bütçeyi 2'ye +600 bandına çekmeni öneririm.

@BilgisayarKurdu, usta bu soğutucunun radyatörü oldukça ince, kalitesinin ne olduğunu ben de bilmiyorum. Fiyatının uygun olmasının nedeni de bu.
2 fanlı 240'lık çoğu radyatörün bu soğutucuya konulan Rad.'dan daha iyi performans vereceği düşüncesindeyim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı