Deep Cool - Genome, Asus ROG Maximus VIII Hero, i7 6700k, Asus GeForce GTX 1080 ROG Strix İnceleme

Herkese merhabalar.

Yıllardır takip ettiğim Technopat'ta ilk defa yazıyorum. Bir hatam olur ise şimdiden affola.

Uzun araştırmalar sonucu aldığım ürünler ile alakalı sizlere de bilgi vermek istiyorum.
Öncelikle kasa olarak Cooler Master MasterCase Pro 5 ürününe bütün incelemeler sonucunda karar kılmış idim. Ancak Pro ürününü bir türlü bulamadım. Bu da beni alternatif ürün arama yoluna itti. Deep Cool markasını uzun zamandır Notebook Cooler vs. ürünleri ile alakalı duyuyor ve biliyordum ancak kasa noktasında iddialı bir ürünle piyasada olduklarını Genome ürününü görünceye kadar bilmiyordum. Maalesef Türkiye'de bu ürün ile alakalı çok fazla inceleme bulamadım. Zaten bu konuyu buraya taşıma isteğimde bu yüzdendir. Ali Güngör ve Recep Baltaş'tan özel ricam gerçekten ihtiyaç olduğunu düşündüğüm için bu ürünün incelemesini yapmalarıdır. Hatta isterlerse direk benim ürünüm üzerinde de inceleme yapılabilir. Ben kendilerine ulaşmak için biraz uğraştım ancak mümkün olmadı :)

Amazon üzerinden satın alıp Amerika'da ki kuzenime getirtiyor olduğum component ler daha kasa için karar vermeden almış idim. Sırası ile;

Anakart : ASUS ROG MAXIMUS VIII HERO LGA1151 DDR4 M.2 SATA 6Gb/s USB 3.1 Type A Type C Intel Z170 ATX Motherboard (Amerika'dan)
Ram : Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz (PC4-25600) C16 Memory Kit - Black (Malesef kırmızısını bu kadar ucuza bulamadım ama boyamayı düşünüyorum:neşeli:) (Amerika'dan)
İşlemci : Intel Boxed Core I7-6700K 4.00 GHz 8M Processor Cache 4 LGA 1151 BX80662I76700K (Amerika'dan)
SSD : Samsung 850 EVO - 250GB - M.2 SATA III Internal SSD (MZ-N5E250BW) (Amerika'dan)
Ekran Kartı : ASUS GeForce GTX 1080 8GB ROG STRIX Graphics Card (STRIX-GTX1080-8G-GAMING) (Amerika'dan)
Ram Cooler : Corsair Dominator Airflow Platinum Fan (Bu ürün Avustralya'dan geliyor)
Fan Controller : Corsair Commander MINI Links (Bu ürün Avustralya'dan geliyor)
Kasa : Deep Cool Genome (Türkiye'den ve ürün elimde)
PSU : Deep Cool DA700 80+Bronze 700W

Amerika'dan gelen ürünlerim Eylül 17 de inşallah elimde olacak ve gelir gelmez her ince ayrıntısı ile incelemelerimi fotoğraf ve videolar halinde sizlerle paylaşacağım. Şimdilik sadece kasa elimde ve fotoğraflarını paylaşıyor olacağım. İlk izlenim olarak gönül rahatlığı ile söyleyebileceğim şey MasterCase'den parça kalitesi ve işçiliği olarak hiç bir farkı olmamasıdır. Ben toplamda 3 adet aldım bu üründen ve 2 samimi arkadaşımın bilgisayarlarını topladık bu sayede 3 farklı kasanın tamamını görmüş ve incelemiş oldum (Beyaz-Mavi, Siyah-Yeşil, benim ürünüm ise Siyah-Kırmızı) . Şimdi geriye benim component lerimin gelmesini beklemek kalıyor :)

2016-08-12-PHOTO-00000486.jpg
2016-08-13-PHOTO-00000520.jpg

IMG_1831.JPG
IMG_1832.JPG
IMG_1833.JPG
IMG_1834.JPG
IMG_1835.JPG
IMG_1836.JPG

Umarım faydalı olabilirim. Hepinize iyi forumlar dilerim.

(Avustralya'dan gelecek olan Corsair Cooler ve Links ürünlerinin elime ulaşması bir kaç ayı bulabilir biraz ucu açık bir tarihi var maalesef.)

Kasa 360MM radyatörle birlikte geliyor. Bence tek olumsuz yanı ön porttaki USB azlığı bunun haricinde tasarımı hoş duruyor. PSU'da aynı markanın daha önce PSU üretmiyordu bu marka demekki bu işede el atmış. Umarım herhangi bir sorun yaşamazsın yarı modüler olması kablo montajı konusunda epey işine yarar. RAM soğutucu almasanda olurdu. Sırf görüntü içinse Corsair'in yeni LED'li RAM'lerinden alabilirdin. Hayırlı olsun.

Güzel sistem mavi ekransız kullanman dileğiyle.
Ramı boyama olayına baya bir güldüm.
Kasayı ilk gördüğümden beri şeklinden dolayı çok sevmiştim nasıl sizce yorumunuz nedir?

Ramı boyama olayına baya bir güldüm.
Komik olan bir şey yok. :penguen:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@DojoCho
Keşke kasayı siyah yeşil alsaydın ya da beyaz mavi. Şimdi nVidia, Intel sistemde AMD basmış gibi. :D En azından bellekleri yeşil yap. Renk uyumu olsun.

Aldığım ürünlerde renk uyumlarına hep dikkat etmeye çalıştım genel itibari ile kırmızı ağırlıklı ledler kullanacağım. Arka fan içinde "Corsair ML120 PRO LED, Red, 120mm Premium Magnetic Levitation Fan" sipariş ettim. Kırmızıya biraz takmış durumdayım yani :) Ram soğutucuya bu kasada ihtiyaç olacağını düşünmüyorum sırf görüntü için aldım.
2 hafta kaldı sistemi kurmama, bütün ayrıntıları ve deneyimlerimi paylaşıyor olacağım.
Bu arada dediğim gibi diğer iki renk seçeneği için kurulumları ben yapıp arkadaşlara teslim ettim ve çok memnunlar.
2016-08-21-PHOTO-00003852.jpg 2016-08-22-PHOTO-00001244.jpg 2016-08-22-PHOTO-00001245.jpg 2016-08-22-PHOTO-00001246.jpg

İleride sıcaklık değerlerini de paylaşırsın. Kasaya ve soğutmaya yatırım yapanlar direkt bunu alabilir. Sinerjide bu kasa mevcut. (y)

Adam boyayacak ve gayet normal. Nesi komik merak ettim doğrusu.

Başkasına da bu tavsiyeyi vermiştim eğer rengini beğenmediysen alüminyum blok kısmını çıkarıp sprey boya ile boyarsın demiştim.

O videoyu izle adam SSD ve belleğin blok kısmını boyuyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı