Çözüldü Deep Cycle Akü, Jel Akü anlamına mı gelmekte?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
Hobi bahçemize kurduğumuz solar sisteme güç kaynağı olarak jel akü tercih etmek istiyoruz. Satin aldığımız akünün üzerinde jel akü ibaresi yok, deep cycle yazıyor. Adamı arayıp jel akü olup olmadığını sorduğumuzda "Deep cycle akü, jel akü olarak geçiyor." dedi. Yerli ve yabanci kaynaklarda araştırma yaptım ancak net bir sonuca ulaşamaım. Bir yerde jel ve deep cycle akuyu ayni kefeye koyarken digerinde farkli kollara ayiriyor ve her deep cycle aku jel aku degildir diyor. Kafam cok karisti, gercekten jel aku olsa internetten alintiladigim resimlerde oldugu gibi uzerinde yazmaz miydi?

1625061926308.png

Bunun sag ustundeki mavi seridin icinde gel battery yaziyor.

1625061932438.png

Bunda da solda yuvarlagin icinde yaziyor. Bizim akude ise oyle bir sey yazmiyor, urun kodunu internette arattigimda da jel akuye dair bir ibare bulamadim. Sonuc olarak, asagi resmini biraktigim aku jel aku mudur degil midir? Uzerine sonradan yapistirilip asli degistirilen etiketleri kaynak olarak gostermeyin, dolandiricilik yasadiktan ve parayi iade aldiktan sonra dikkat ederek almak istiyorum. Cevaplarinizi bekliyorum.

Aldigimiz aku:
1625062127629.png

1625062176226.png

@SideWinder ve @Yeni Teknik Sembol Hocam, bilginiz varsa ve yardimci olursaniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Deep Cycle akü ''derin döngülü'' akü anlamına gelmektedir. Her Deep Cycle ibaresi bulunan akü jel akü anlamına gelmez. Çünkü derin döngülü aküler sulu tip ve kuru tip olmak üzere ikiye ayrılıyorlar. Kuru tip derin döngülü akülerin sınıfına derin döngülü jel aküler de dahil olabiliyor. Derin döngülü jel akülerde ise elektrolit, jel içerisinde yer alacak şekilde tasarlanıyor.

Sizin akünüz ise elektrikli bisikletler için tasarlanmış maksimum performanslı bir jel aküdür. Akü üreticisinin internet sayfasında yer alan bilgilere de bakarak diğer özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Deep Cycle akü ''derin döngülü'' akü anlamına gelmektedir. Her Deep Cycle ibaresi bulunan akü jel akü anlamına gelmez. Çünkü derin döngülü aküler sulu tip ve kuru tip olmak üzere ikiye ayrılıyorlar. Kuru tip derin döngülü akülerin sınıfına derin döngülü jel aküler de dahil olabiliyor. Derin döngülü jel akülerde ise elektrolit, jel içerisinde yer alacak şekilde tasarlanıyor.

Sizin akünüz ise elektrikli bisikletler için tasarlanmış maksimum performanslı bir jel aküdür. Akü üreticisinin internet sayfasında yer alan bilgilere de bakarak diğer özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm
Deep cycle akü "derin döngülü" akü anlamına gelmektedir. Her Deep cycle ibaresi bulunan akü jel akü anlamına gelmez. Çünkü derin döngülü aküler sulu tip ve kuru tip olmak üzere ikiye ayrılıyorlar. Kuru tip derin döngülü akülerin sınıfına derin döngülü jel aküler de dahil olabiliyor. Derin döngülü jel akülerde ise elektrolit, jel içerisinde yer alacak şekilde tasarlanıyor.

Kendi sitelerinden iletişim numarası almak bile aklıma geldi ancak modeli aratmak gelmedi. :) Aldığım yerin başka bayisine sorduğumda jel akü değil demişlerdi. Sattıkları üründen bile haberleri yok yahu. Daha sonra üretici firmayı telefonla arayarak jel akü olduğunu öğrendim. Teşekkürler.

Geri
Yukarı