Deep Web ve Dark Web nedir?

Önce deep web'in bir link değil de kavram olduğunu öğrenmekle başla. Sana hazır cevap vermeyi gerçekten istemiyorum çünkü araştırma yapmak yerine hazır bilginin peşinde koşan insanlardan olmanızı istemiyorum. Sana şunu söyleyeyim: Deep Web bir websitesi değil, milletin illegal işler yaptığı bir forum da değil. İllegal işlerin döndüğü doğru ama bunlar tek bir web servisinde olmuyor.

Seni anlıyorum ve gerçekten araştırma yapıyorum ama bu konuda değil. Bana senin gibi hazır cevap vermedikleri için benim de insanlara yardım edesim gelmiyor. Aklımdan ben zaman ve enerji harcayarak bu bilgilere ulaştıysam ve kimse bana bunu böyle şunu şöyle yap demediyse diğerleri de bunun için uğraşsın. Deepweb hakkındaki bilgilerim normal internetten % 9500 daha büyük bir yer olduğu, içinde hem çok faydalı hem çok zararlı kimselerin bulunduğu, kiralık katilden erkeklere özel erkek eskort bile tutabileceğiniz. Katmanları olan ( bildiğim kadarıyla 7 )
web tarayıcısına kısmen benzeyen ama web tarayıcısı olmayan bir yer.

He bir de siteler .onion uzantılı galiba.

Son düzenleme:
Seni anlıyorum ve gerçekten araştırma yapıyorum ama bu konuda değil. Bana senin gibi hazır cevap vermedikleri için benim de insanlara yardım edesim gelmiyor. Aklımdan ben zaman ve enerji harcayarak bu bilgilere ulaştıysam ve kimse bana bunu böyle şunu şöyle yap demediyse diğerleri de bunun için uğraşsın. Deepweb hakkındaki bilgilerim normal internetten % 9500 daha büyük bir yer olduğu, içinde hem çok faydalı hem çok zararlı kimselerin bulunduğu, kiralık katilden erkeklere özel erkek eskort bile tutabileceğiniz. Katmanları olan ( bildiğim kadarıyla 7 )
web tarayıcısına kısmen benzeyen ama web tarayıcısı olmayan bir yer.

He bir de siteler .onion uzantılı galiba.
Bilgilerinizde hala eksiklikler var ama sıkıntı değil araştırdıkça yanlış bilgilerinizi görürsünüz.

Hazır cevap hakkında yazdıklarınız mantıklı ama benim durumum o şekilde değil, direkt kişisel olarak bana kötü hissettiriyor. Karşımdaki ufak bir araştırmayla elde edebileceği bilgileri bana veya başkalarına sorunca hoş olmuyor.

Bilgilerinizde hala eksiklikler var ama sıkıntı değil araştırdıkça yanlış bilgilerinizi görürsünüz.

Hazır cevap hakkında yazdıklarınız mantıklı ama benim durumum o şekilde değil, direkt kişisel olarak bana kötü hissettiriyor. Karşımdaki ufak bir araştırmayla elde edebileceği bilgileri bana veya başkalarına sorunca hoş olmuyor.

Neyse zaten galiba girdim aslında ben google gibi falan düşünmüştüm youtube gibi sandığımdan çok farklı bir yer. Siteleri falan yazıyor ama sitelerin uzantıları çok garip ve uzun.

Deep web indexlenmeyen yani tarayıcı ile erişemediğiniz verilere denir, bazı şirketlerin maliye kayıtları ve benzeri. Darknet ise yasa dışı işlemlerde kullanılan internetin kıs mıdır Tor Browser dışındaki tarayıcı dışında hiçbir tarayıcı dışında kullanılamaz.

Şaka yaptığını düşünmüyorum çünkü hala link istiyorsun. Bilgisiz olduğun belli.
Dostum nasıl girebilirim siteye anlatabilir misin? Tor'u kurdum ve Deep Web'i arattım fakat sonu org ile biten siteye girince arama ekranında kalıyorum ne yazarsam "login" yapmamı istiyor ama kayıt olup ta login yapabileceğim bir yer yok. Yanlış mı yapıyorum acaba?

Dostum nasıl girebilirim siteye anlatabilir misin? Tor'u kurdum ve Deep Web'i arattım fakat sonu org ile biten siteye girince arama ekranında kalıyorum ne yazarsam "login" yapmamı istiyor ama kayıt olup ta login yapabileceğim bir yer yok. Yanlış mı yapıyorum acaba?
Deep Web bir site değil, burada bir kavram hatan var. Sen büyük ihtimal bir forum sitesine girmeyi denemişsin. Senin ziyaret etmeyi istediğin siteler sonu .onion uzantısıyla biten siteler. Hidden Wiki üzerinden bu tür sitelere ulaşabilirsin ama pek önermiyorum çünkü tahmin ettiğin kadar eğlenceli veya ilginç değiller. Hatta Deep Web'in sıkıcı bir tecrübe olduğunu bile söyleyebilirim. Belki ben çok derinlere inmediğim içindir, bilemiyorum.

Hidden Wiki üzerinden bu tür sitelere ulaşabilirsin
Nasıl girebilirim tam olarak? Tor browser hazır fakat sonrasında ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursan sevinirim.

Girme amacım tamamen meraktan, o merağı almadan da bunu bırakmayacağım. Bu benim bir huyum maalesef :).

Nasıl girebilirim tam olarak? Tor browser hazır fakat sonrasında ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursan sevinirim.

Girme amacım tamamen meraktan, o merağı almadan da bunu bırakmayacağım. Bu benim bir huyum maalesef :).
Hidden Wiki adresini bulman gerekiyor. Adresini paylaşamıyorum maalesef forumda bunu iznim olmayabilir. DuckDuckGo üzerinden "hidden wiki onion address" şeklinde aratırsan eminim linkini bulursun. Hidden Wiki üzerinde yüzlerce .onion uzantılı siteye erişebilirsin. Bunların içinde dolandırıcı olduğu kesin olan kiralık hacker, Bitcoin aklama, şantaj hizmeti vb. bir sürü site var. Benim şu ana kadar bulduğum en ilginç site, pro-suicide yani intihara meyilli ve bunu savunan insanların oturup dertleştiği bir forumdu. Hepsi tabi mental olarak sıkıntılı insanlar ve bunu söylemekten de çekinmiyorlar :) Her neyse, sanırım bu kadar bilgi yeterli. Sorun olursa sorabilirsin veya yeni konu açıp etiketleyebilirsin, bildiğim kadar yardımcı olurum.

Hidden Wiki adresini bulman gerekiyor. Adresini paylaşamıyorum maalesef forumda bunu iznim olmayabilir. DuckDuckGo üzerinden "hidden wiki onion address" şeklinde aratırsan eminim linkini bulursun. Hidden Wiki üzerinde yüzlerce .onion uzantılı siteye erişebilirsin. Bunların içinde dolandırıcı olduğu kesin olan kiralık hacker, Bitcoin aklama, şantaj hizmeti vb. bir sürü site var. Benim şu ana kadar bulduğum en ilginç site, pro-suicide yani intihara meyilli ve bunu savunan insanların oturup dertleştiği bir forumdu. Hepsi tabi mental olarak sıkıntılı insanlar ve bunu söylemekten de çekinmiyorlar :) Her neyse, sanırım bu kadar bilgi yeterli. Sorun olursa sorabilirsin veya yeni konu açıp etiketleyebilirsin, bildiğim kadar yardımcı olurum.
Hocam yazdım ama çıkmadı sanırım? Attığım görsellerden biri değil dimi?

Bir de ben Deep Web'i site sanıyordum içine girince bütün herşeyin orada olduğunu düşünüyordum, ama anladığım kadarıyla sayfa sayfa yani her bir bölüm için ayrı siteler var işte uyuşturucu satıcısı, kiralık k*til vs. için. Yani en azından sizin dediklerinizden ve benim de aratmam sonucu anladığım kadarıyla.

Hocam son olarak geri dönüş yaparsanız iyi olur, fotoğrafları sileceğim, ne olur ne olmaz.

Son düzenleme:
Hocam yazdım ama çıkmadı sanırım? Attığım görsellerden biri değil dimi?

Eki Görüntüle 1766114Eki Görüntüle 1766115Eki Görüntüle 1766116
Hocam sitelere tek tek bakıp aramanız lazım, buradan bakarak bilemem sonuçta :D Attığınız fotoğrafların ilkinin birinci sırasındaki sitede fark ettiyseniz http://zqk... diye devam eden bir link var belki odur.

Bir de ben Deep Web'i site sanıyordum içine girince bütün her şeyin orada olduğunu düşünüyordum, ama anladığım kadarıyla sayfa sayfa yani her bir bölüm için ayrı siteler var işte uyuşturucu satıcısı, kiralık k*til vs. için. Yani en azından sizin dediklerinizden ve benim de aratmam sonucu anladığım kadarıyla.
Doğru anlamışsınız. Aslında her bölüm için ayrı site yok, bunu normal İnternet gibi düşünebilirsiniz. Surface Web'de nasıl sosyal medya siteleri, forum siteleri, haber siteleri varsa Deep Web de aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı