Deep Web'e girersek sonuçları ne olur?

Deep Web ile TOR sitelerini karıştıran çok fazla insan var, saçma sapan medyatik akımlar ve haberlerin sonucu işte.

Deep Web dediğimiz şey internette normal ve yetkili olmayan kullanıcının göremediği her şeyi ifade eder. Örneğin Technopat Sosyal'in admin paneli ve oradaki özellikler de Deep Web'in bir parçası sayılabilir zira yetkili olmayanlar göremez. Yine aynı şekilde bir üniversitenin görünmeyen öğrenci modülü de Deep Web sayılabilir kavramsal olarak.

TOR ağı ise başka bir şey. Zamanında tam hatırlamıyorum fakat askeri bir kuruluş haberleşmenin gizliliğini korumak amacıyla bir protokol geliştiriyor. Daha sonra bu TOR halini alıyor. Anonimlik sunduğu için zamanla art niyetli kimseler buralara doluşup siteler açmaya başlıyorlar. Bu nedenle karanlık ağ dediğimiz kavram daha çok burayla anılmaya başlanıyor.

Oysa ki, suç ve karanlık işlerin birçoğu sanıldığı gibi bu tarz karanlık ağlar yerine bildiğimiz klasik herkese açık internet üzerinden gerçekleşiyor.

Yok işte efendim TOR açıp iki onion siteye girmeyle deep webe girdim, şurada şöyle bir site vardı çok tehlikeli bilmem ne olayı aslında çoğunlukla hikayeden başka bir şey değil. Yine de gerçekten zararlı içerikler yok mu, var. Girmenizi açıkçası önermem, boş ve insan psikolojisini etkileyecek tarzdan vahşetin bulunduğu bu tarz yerlerle uğraşmamak lazım.

Son düzenleme:
Tor açıp iki onion siteye girmeye Deep webe girdim, şurada şöyle bir site vardı çok tehlikeli bilmem ne olayı aslında çoğunlukla hikayeden başka bir şey değil. Yine de gerçekten zararlı içerikler yok mu, var. Girmenizi açıkçası önermem, boş ve insan psikolojisini etkileyecek tarzdan vahşetin bulunduğu bu tarz yerlerle uğraşmamak lazım.

Hocam VPN falan açtınız mı?

Deep web'e giremezsin. Gerçek anlamda dark sitelere girmek öyle kolay olsaydı ooohooy. Tor yükle gir hidden wikiye tıkla bi linke. Zaten bulabileceğin tüm linkler oltalama siteleri.
Edit: Gerçek sitelere girmek için Tor yüklü bilgisayar değil özel olarak geliştirilmiş cihazlar gerekli.

Deep Web'e giremezsin. Gerçek anlamda Dark sitelere girmek öyle kolay olsaydı ooohooy. Tor yükle gir hidden wikiye tıkla bir linke. Zaten bulabileceğin tüm linkler oltalama siteleri.
Edit: Gerçek sitelere girmek için Tor yüklü bilgisayar değil özel olarak geliştirilmiş cihazlar gerekli.

Neyi "ozel olarak gelistirilmis" bir cihaz gerekli? Anlatsana biraz :d

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı