Deep Web'e girdim, bir problem yaratır mı?

Açıkçası Deep Web'e gerçekten girdim mi bilmiyorum çünkü adı Deep Web değil ve garip bir şey, her neyse soruma geçeyim. Deep Web denilen şeye merak sonucu bir siteye girdim. Her bir şey için ayrı ayrı linkler vardı ve o linklerin yanında ne barındırdığını yazan bir siteydi girdiğim site. "Hidden Wiki onion address" diye aratmıştım yanlış hatırlamıyorsam, girdiğim sitenin sol üstünde de "The Hidden Wiki" yazıyordu. İlk başta bir hacker olan sayfaya girdim sonra çıktım, ve asıl endişelendiğim şey olan açıklamasında sansürsüz video yayınlayan bir siteye girdim. Sayfanın sol tarafından yukarıdan aşağıya doğru (reklam veriliyormuş gibi düşünebilirsiniz, ki ben ilk başta öyle sandım) +18 resimler vardı ve bir kız çocuğunun da resmi vardı. O resmi görünce endişelenip direk geri çıktım ve o bastığım linkin üzerine gelip ne uzantılı olduğuna baktım, onion yazıyordu. Sonrasında tamamen kapattım sekmeyi. Dediğim gibi sadece bu iki linke bastım ve içeri girince herhangi bir şeye kesinlikle basmadım. Bundan dolayı başıma bir iş gelir mi?
Başına bir şey gelmez. Tor protokolünü baştan sona anlatmama gerek yok ama direkt güvenli olduğunu söyleyebilirim. +18 Sitelerden kesinlikle uzak durmanızı öneriyorum, güvenlik açısından değil akıl sağlığınız için, çünkü ne göreceğinizi asla bilemezsiniz. Özellikle 14-15 yaşlarımda gore sitelerini keşfetmiştim ve beni çok ürpertmişti. Deep Web gerçekten hasta insanlarla dolu, merakınızı gidermek adına yüzeysel olarak takılın ve daha derine inmeyin.

Keşfetmek istiyorsanız forumları keşfetmenizi tavsiye ederim.
Katılıyorum, bazı forumlar harbiden çok ilginç, başka bir konudaki mesajımda zaten acayip bir forumdan bahsetmiştim. Hatta belki bir rehber yazısı bile yazabilirim, belli olmaz :)

Geri
Yukarı