Deep Web'e girersek sonuçları ne olur?

Sanırım IP gizleyiciden bahsediyor. Ya da derin katmanlara girebilmek için bazı sanal kilitleri açmak için reel cihazlara ihtiyaç vardır he 😉
Aslinda katman olayi, tipki darkweb ve deepweb ile ilgili bilgilerin %90'i gibi uydurma bir bilgi.

'Dark web' terimi icin en mantikli tanimin 'anonim aglarin gizli servisleri' oldugunu dusunuyorum. Bircok anonim ag projesi oldugundan belki iclerinden bir tanesi katman ozelligine sahiptir ancak bircok kisiden ogrendiklerim ve kendi tecrubelerim ile konusacak olursam hicbir anonim ag projesinde katman sistemi mevcut degil.

En buyuk anonim aglar olan Tor, I2P, Freenet gibi projeleri incelerseniz bu aglardaki kendi DNS sistemleri ile calisan bu alan adlarinin herhangi bir siniflandirmasi olmadigini goreceksiniz.

Ve konudaki herkes icin yazacak olursam bu aglari gozunuzde cok buyutuyorsunuz. Tor ve benzer projelerin amaci kabaca internet icinde anonim ve merkeziyetsiz bir ag olusturmak uzerinedir. Bu aglara baglandiginizda yine internet gibi bir aga baglanmis oluyorsunuz, tek farki merkeziyetsiz ve anonim calisacak sekilde olusturulmus olmasi. Sunucunuzu internet yerine bu agda calisacak sekilde ayarlarsaniz sizin de bu ag uzerinde calisan bir mail, oyun, cloud vs. sunucunuz ya da internet siteniz olabilir.

Deep Web'e girersek sonuçları ne olur?

Ne yaptığına bağlı olarak değişir. Sadece girmekle bir şey olmaz. Zaten gireceğin sitelerin linklerini normal internetten kopyalıyorsun. Nereye gireceğini bilerek giriyorsun yani. Ben bir Türk forumu bulmuştum ona bakmıştım mesela.

Ekran karti kullanilmasinin nedeni ekran kartlarinin paralel matematiksel hesaplama ve islem gucunun yuksek olmasi, degil mi? Kriptolojide de bunun icin kullaniliyor.
Knk ben hacker değilim. İşin doğrusu bu konuda çok bilgili de değilim. Özel geliştirilmiş aracın uzay gemisi falan olacak hali yok ya.

Hakkında bilgin yoksa hacklenme ihtimalin yüksek. Dark Web'e hiç bulaşma, yasadışı bir şey yapmasan bile uzun zaman geçirirsen şüphelenebilirler senden. İleride çok merak edersen tecrübeli birinden yardım isteyebilirsin ama internetteki videolardan gaza gelip de girme sakın.

Knk ben hacker değilim. İşin doğrusu bu konuda çok bilgili de değilim. Özel geliştirilmiş aracın uzay gemisi falan olacak hali yok ya.
Oyle bir arac yok iste :)

Ben en azindan Tor agi konusunda biraz bilgili oldugumu dusunuyorum. Bircok konferanslarini izledim, cokca makale ve yazi okudum. Yine de bu konuda farkli bilgisi olan varsa -kanitlarla tabi- fikrini belirtebilir.

Oyle bir arac yok iste :)

Ben en azindan Tor agi konusunda biraz bilgili oldugumu dusunuyorum. Bircok konferanslarini izledim, cokca makale ve yazi okudum. Yine de bu konuda farkli bilgisi olan varsa -kanitlarla tabi- fikrini belirtebilir.
Ben Tor üzerinden bir siteye girmiştim beyaz arkaplan üzerinde pek çok admin paneli vardı nick şifre edindim çok mükemmel efsanevi şeyler beklerken bi baktım binlerce bağlantı.

Geri
Yukarı