DeepCool CC560 fanları çalışmıyor

Şayir

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 2 gün önce sizlerin yardımıyla DeepCool CC560 kasası aldım. Bağlantıları yaptım fakat arkada tek fan ve öndeki 3 fan çalışmıyor. Arkadaki fanın 3 pinini anakarttaki SYS fana taktım. Diğerlerinde takacak yer bulamadım açıkçası. Birbiriyle takılmış şekildeydi ve kullanım kılavuzunda bunları pas geçiyordu. Ne yapmam gerekir?

Arkadaşlar merhaba. 2 gün önce sizlerin yardımıyla DeepCool CC560 kasası aldım. Bağlantıları yaptım fakat arkada tek fan ve öndeki 3 fan çalışmıyor. Arkadaki fanın 3 pinini anakarttaki SYS fana taktım. Diğerlerinde takacak yer bulamadım açıkçası. Birbiriyle takılmış şekildeydi ve kullanım kılavuzunda bunları pas geçiyordu. Ne yapmam gerekir?

Biraz geç oldu yeni gördüm umarım halletmişsindir ama yine de anlatayım kasanın içinde fan çoğaltıcı ambalaj çıkıyor onun içinde 4 tane fan girişi oluyor bir tane SATA Power ucu SATA Power PSU'dan çıkan kablolardan HDD takılan kısma takılıyor fanların 3 pinli kısmı o kablodaki pinlere takıyosun çalısıyor.

Biraz geç oldu yeni gördüm umarım halletmişsindir ama yine de anlatayım kasanın içinde fan çoğaltıcı ambalaj çıkıyor onun içinde 4 tane fan girişi oluyor bir tane SATA Power ucu SATA Power PSU'dan çıkan kablolardan HDD takılan kısma takılıyor fanların 3 pinli kısmı o kablodaki pinlere takıyosun çalısıyor.

kasanın içinden çıkan bunlar .

attığım fotoğraftaki zımbırtıları neye takabilirim ?

Müsait olunca bakabilir misin ?

Dosya Ekleri

• IMG_20230324_215014.jpg
    IMG_20230324_215014.jpg
    65,4 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_20230324_215020.jpg
    IMG_20230324_215020.jpg
    72,2 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
Kasanın içinden çıkan bunlar.

Attığım fotoğraftaki zımbırtıları neye takabilirim?

Müsait olunca bakabilir misin?

Sağdaki 3 girişli olan fana ait onu fan çoklayıcıya takcaksın.

Kasanın içinden çıkan bunlar.

Attığım fotoğraftaki zımbırtıları neye takabilirim?

Müsait olunca bakabilir misin?

Soldaki pek net değil.

SATA Power'lı fan çoğaltıcı aldıktan sonra SATA Power'ı PSU'ya takıyorsun çoğaltıcıdaki 4 tane fan bağlama ucuna kasandaki fanları takıyosun.

Sağdaki 3 girişli olan fana ait onu fan çoklayıcıya takcaksın.

Soldaki pek net değil.

SATA Power'lı fan çoğaltıcı aldıktan sonra SATA Power'ı PSU'ya takıyorsun çoğaltıcıdaki 4 tane fan bağlama ucuna kasandaki fanları takıyosun.

Heee benim fan coklayici almam lazim yani anladim. Senin var mi bildigin ustad link atsan da direkt alsam ya

Heee benim fan coklayici almam lazim yani anladim. Senin var mi bildigin üstat link atsan da direkt alsam ya.

Bir saniye atayım.

Heee benim fan coklayici almam lazim yani anladim. Senin var mi bildigin üstat link atsan da direkt alsam ya.

Üstad ev taşıma işleriyle uğraştığımdan henüz bakamadım. Malzeme de bugün geldi zaten. Muhtelemen haftaya bakıp yazarım.

üstad halletim. öndeki 3 fan da çalışıyor. RDR2 felan oynarken GPU max sıcaklığı 55 60 arası :d çok iyi oldu bu teşekkürler yardımların için.

Son düzenleme:
@@Miraç Gürbüz

Hocam benim de cg 560, ön de ki 3 fanın en altın da ki fanın ledleri yanıyor ama dönmüyor nedendir? Bios ayarı mı lazım?

@@Miraç Gürbüz

Hocam benim de cg 560 önde ki 3 fanın en altın da ki fanın ledleri yanıyor ama dönmüyor nedendir? Bios ayarı mı lazım?

Dosya Ekleri

• IMG20230711103155.jpg
    IMG20230711103155.jpg
    68,3 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG20230711103144.jpg
    IMG20230711103144.jpg
    95,8 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG20230711103155.jpg
    IMG20230711103155.jpg
    68,3 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG20230711103144.jpg
    IMG20230711103144.jpg