Elektronik DeepCool CH560 siyah 3015 TL beyaz 3239 TL

Konu dışı ama bir şey sormak istiyorum. LS720 SE model kullanıyorsun anladığım kadarıyla. Fanlar ayrı ayrı anakarta mı bağlanıyor yoksa kendi içinde bağlantısı olup anakarta sadece CPU ve pompa girişi ile RGB bağlantısı mı yapılıyor? SE olmayan modelde daisy chain ile bağlanıyor ve Molex'ten de güç alıyormuş. SE modelde nasıl oluyor öğrenebilirsem sevinirim. Ben de bu sıvı soğutucuyu almak istiyorum. Belki 520 olanı belki güzel bir indirim gelirse 720 SE beyaz olanı.

Anakartta sadece CPU ve pompa çıkışına bağlantı yapıyorsunuz, CPU çıkışı için sıvı soğutmanın kutusundan 3'lü fan çoklayıcı çıkıyor onu takıp sıvı soğutmanın 3 fanını çoklayıcı ile dağıtıyorsunuz, ayrıca bir aparata ya da güç bağlantısına gerek yok. Aynı şekilde ARGB bağlantılar sonsuz bağlantı mantığıyla bir giriş ve çıkış olarak dağıtılıyor bunun içinde bir aparata gerek yok.

Anakartta sadece CPU ve pompa çıkışına bağlantı yapıyorsunuz, CPU çıkışı için sıvı soğutmanın kutusundan 3'lü fan çoklayıcı çıkıyor onu takıp sıvı soğutmanın 3 fanını çoklayıcı ile dağıtıyorsunuz, ayrıca bir aparata ya da güç bağlantısına gerek yok. Aynı şekilde ARGB bağlantılar sonsuz bağlantı mantığıyla bir giriş ve çıkış olarak dağıtılıyor bunun içinde bir aparata gerek yok.
Teşekkürler. O zaman 3 fan anakartta tek girişe takılıyor. Bu biraz sorun yaratmaz mı acaba? Bunda en azından molex olsaymış diye düşünüyorum. Ama çok tecrübem yok demek ki sorun olmuyor.

Manuelinde şöyle gösteriyor.

Screenshot_46.jpg

Screenshot_47.jpg

3 Fan 0.75 Amper ve 9W yapıyor.

Anakart girişleri genelde 1A'ya kadar destekliyormuş. Bu durumda 3 fan maksimum bile çalışsa 0.75A yapıyor. Bu da sorun olmayacağını gösteriyor. Hatta maksimumda çalışmayacakları için daha da sıkıntısız olacaktır.

Son düzenleme:
@SmartBuster iki kasayı da yeterince deneyimlediğini düşünüyorum. Sence lancool 216 yerine CH560 alarak acele mi ettim? Hangi kasa daha verimli?

@SmartBuster iki kasayı da yeterince deneyimlediğini düşünüyorum. Sence lancool 216 yerine CH560 alarak acele mi ettim? Hangi kasa daha verimli?

Kasaların ikisi de yeterince verimli dikey ekran kartı ile kullanma takıntınız yoksa elbette. İki kasa da çok sessiz yani üzerinde gelen fanlar özelinde ve airflow olayı için iki kasayı eşit donanım ile test etme şansım olmadı sadece Zotac RTX 4070 Ti ile 10 dakikalık FurMark testi yaptım Lian Li ile 74 derecelere ulaşırken DeepCool'da 67 derece maksimum sıcaklığa ulaştı. (ekran kartı altı fanlar her iki kasada da Cooler Master masterfan Sickleflow 120mm'dir fakat Lian Li üzerinde 240mm sıvı soğutma var fark olarak. Ekran kartı fan devri %70'te sabitlenmiştir) Lian Li Lancool 216 sadece biraz pazarlama güzeli hepsi bu. Fakat eleştirel gözle incik cincik bakarsak birkaç eksisi var kasanın. Malzeme kalitesi iyi fakat işçilik daha iyi olabilirmiş (birkaç noktada vida uçlarının ve perçinlerin görüntüsü irrite edici ve PSU altı toz filtresi çok basit) ve beyaz kasa içinde siyah bağlantı kablolaları kullanmak olmamış ama bunlar biraz takıntılı insan işi eminim kullananların %99'u bunlara aldırmayacak hatta fark etmeyecektir bile.

Not: Verdiğim ekran kartı sıcaklığı klima çalıştırılmamış ve oda sıcaklığı 29 dereceyken yapılmıştır. Zotac ekran kartı ile ilgili sıcaklık korkunuz olmasın diye belirtmek istedim en zorlayıcı koşulda test etmek istediğim için bu şekilde yaptım. Aynı ortamda ASUS ROG STRIX RTX 4080 63 derece maksimum sıcaklığa çıkıyor %40-45 arası fan devrinde. Kısacası Zotac ekran kartı aşırı ısınan bir kart değil :)

Son düzenleme:
Kasaların ikisi de yeterince verimli dikey ekran kartı ile kullanma takıntınız yoksa elbette. İki kasa da çok sessiz yani üzerinde gelen fanlar özelinde ve airflow olayı için iki kasayı eşit donanım ile test etme şansım olmadı sadece Zotac RTX 4070 Ti ile 10 dakikalık FurMark testi yaptım Lian Li ile 74 derecelere ulaşırken DeepCool'da 67 derece maksimum sıcaklığa ulaştı. (ekran kartı altı fanlar her iki kasada da Cooler Master masterfan Sickleflow 120Mm'dir fakat Lian Li üzerinde 240mm sıvı soğutma var fark olarak. Ekran kartı fan devri %70'te sabitlenmiştir) Lian Li lancool 216 sadece biraz pazarlama güzeli hepsi bu. Fakat eleştirel gözle incik cincik bakarsak birkaç eksisi var kasanın. Malzeme kalitesi iyi fakat işçilik daha iyi olabilirmiş (birkaç noktada vida uçlarının ve perçinlerin görüntüsü irrite edici ve PSU altı toz filtresi çok basit) ve beyaz kasa içinde siyah bağlantı kablolaları kullanmak olmamış ama bunlar biraz takıntılı insan işi eminim kullananların %99'u bunlara aldırmayacak hatta fark etmeyecektir bile.

Not: Verdiğim ekran kartı sıcaklığı klima çalıştırılmamış ve oda sıcaklığı 29 dereceyken yapılmıştır. Zotac ekran kartı ile ilgili sıcaklık korkunuz olmasın diye belirtmek istedim en zorlayıcı koşulda test etmek istediğim için bu şekilde yaptım. Aynı ortamda ASUS ROG STRIX RTX 4080 63 derece maksimum sıcaklığa çıkıyor %40-45 arası fan devrinde. Kısacası Zotac ekran kartı aşırı ısınan bir kart değil :)

Eyvallah kral bilgilendirme için.

Hocam kasa çok şık görünüyor bende de aynı kasa aynı sıvı soğutucu var dikkatimi bir şey çekti sizin sıvı soğutucu pompası aşağıya bakıyor benimki sola bakıyor acaba doğrusu ne fark eden bir şey oluyor mu?

Fark eden bir şey olmaz ben sadece RAM'lerin görüntüsünü etkilememesi için o şekilde montaj yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı