Çözüldü DeepCool PK750D RX 6700 XT ile WattMan hatası verir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
RX 6700 XT DeepCool PK750D modeli de PSU'dan kaynaklı WattMan yaşanma ihtimali var mı? 750W bronz PSU 7700, 7600, 7600X bu üçünden biri ile kulanacağım. Hepsinde PSU'dan kaynaklı WattMan olmaz derseniz alacağım da işlemciyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Bilgiyasar Meraklısı Yüksek W olması hiçbir problem çıkartmaz. O ekran kartı için 7500F işlemci yeterli. 7600X de fazlasıyla iş görür.

7500F ile 7600 arasında devasa fark yok. 7600'de dahili GPU olduğu için biraz uçuk fiyatı. Anakart da yeterli. Gigabyte anakartlarda brick sorunu olabiliyor ama.

--

Nitro O.C. yapılmış modeli değil. Soğutma açısından Pulse'a göre çok daha iyi. Pulse modeli Sapphire'in giriş seviye modeli. Yeni sistem topluyorsanız ve hiçbir parçayı almadıysanız 6700 XT yerine daha iyi kartlar alınır. Mantıksız bir iş olmuş. Sistem için bütçe belirtin. İşlemciye tonla para döküp 6700 XT almak çok saçma bir iş.
Sorun olmaz, fazlasıyla yeterli.

Sağ olun teşekkür ederim bilerek yüksek W aldım da sorun çıkarmaz değil mi W fazla olduğu için PSU da bir de işlemci 7600, 7600X, 7700 mü önerir siniz ben 7600X alacağım da Gigabyte DS3H anakart yeter mi bu işlemcilere konu dışı biraz ama.

Hocam PSU kaynaklı bir hata olduğunu düşünmüyorum. 6700XT Nitro+ sahibiyim. İlk zamanlar çok alıyordum, şu anki güncelleme ile bu olay ortadan kalkmış durumda.

Ben safir Pulse aldım Nitro öç yapilmiş değil miydi zaten yani 6700XT de satman hataları yok yani bir de yeni sistem topluyorum da AM5 daha mantıklı değil mi?

@Bilgiyasar Meraklısı Yüksek W olması hiçbir problem çıkartmaz. O ekran kartı için 7500F işlemci yeterli. 7600X de fazlasıyla iş görür.

7500F ile 7600 arasında devasa fark yok. 7600'de dahili GPU olduğu için biraz uçuk fiyatı. Anakart da yeterli. Gigabyte anakartlarda brick sorunu olabiliyor ama.

--

Nitro O.C. yapılmış modeli değil. Soğutma açısından Pulse'a göre çok daha iyi. Pulse modeli Sapphire'in giriş seviye modeli. Yeni sistem topluyorsanız ve hiçbir parçayı almadıysanız 6700 XT yerine daha iyi kartlar alınır. Mantıksız bir iş olmuş. Sistem için bütçe belirtin. İşlemciye tonla para döküp 6700 XT almak çok saçma bir iş.

Çözüm
@Bilgiyasar Meraklısı yüksek W olması hiçbir problem çıkartmaz. O ekran kartı için 7500F işlemci yeterli. 7600X de fazlasıyla iş görür.

--

Nitro O.C. Yapılmış modeli değil. Soğutma açısından Pulse'a göre çok daha iyi. Pulse modeli Sapphire'in giriş seviye modeli.

O fiyata onun yerine ne önerirsiniz o fiyat bandın da 4.500 de ve 7600X için 120M sıvı soğutma yeterli gelir mi?

Hocam sistem topluyorsanız yeni konu açarak sistem için bütçenizi belirtin. İşlemciye bu kadar para döküp 6700 XT almak pek mantıklı bir iş değil. Bütçeyi çok dengesiz kullanıyorsunuz gibi duruyor. 6700 XT'yi henüz almadıysanız almayın. Aldıysanız da işlemciyi 7500F alsanız bile o ekran kartı için fazlaca yeterli. Kule tipi hava soğutma alırsınız bir de, yeterli olur.

@Caneruncu

Hocam sistem topluyorsanız yeni konu açarak sistem için bütçenizi belirtin. İşlemciye bu kadar para döküp 6700 XT almak pek mantıklı bir iş değil. Bütçeyi çok dengesiz kullanıyorsunuz gibi duruyor. 6700 XT'yi henüz almadıysanız almayın. Aldıysanız da işlemciyi 7500F alsanız bile o ekran kartı için fazlaca yeterli. Kule tipi hava soğutma alırsınız bir de, yeterli olur.

6700XT aldım zaten bütçem yok zaten de onun için bikriktirebilirim işlemci için ekran kartı zamına karşı önlem aldım da işlemciyi zaten 7600X olarak düşünüyorum 7700 çok bütçemi zorluyor zaten bütçeme uyan ekran kartı buydu bunu aldım yine de sağ olun bir de bir şey soracağım ekran kartı PSU'yu aldım pinleri denedim de çalışmıyordu ikisi de sorun çıkarır mı ve yazın kuracağım PC yıl Full olarak garantileri ozmanda iş görür mü sıfır hepsi.

Bütçem toplam 26-27 arasındaydi 7500F almak istemedim o fiyata ve 8 GB VRAM'li hazır sistem ondan dolayı topluyorum hem hazır sistem de anakart filan hep dandik oluyor doğru değil mi bu bütçeye hazır sistemden daha iyi bir sistem toplanır zaten o fiyat aralığındakilere göre hem yılbaşı zammı da yakin.

Geri
Yukarı