RX 6700 XT WattMan hatası önemli mi?

Hocam 3060'a çöp demek ağır oldu ama 😀 size bir yönden katılıyorum. 3060'a verilecek paraya 6600 XT alınabilir. Tabi insanlar AMD ekran kartlarına biraz önyargıyla yaklaşıyorlar, ben de bunu doğal karşılıyorum.

Çöp değil fakat trafo olduğu doğrudur. 6600'ün 100W çektiği yerde 3060 170W çekiyor.

Hocam 2.5 aydır RX 6700 XT kullanıyorum, hiç WattMan almadım durduk yere. 1 kere Kaspersky yüzünden yedim sadece.

Hacı sana önerim bu AMD haterlarını dinlememen, şu an piyasada AMD F/P olarak best bana göre. RX 6700 XT iyi tercih.

Birazda şans işi. Her kartta olmayabiliyor.
Hocam her teknolojik alet şans işi. NVIDIA bir kart alsanız bile hatalı çıkma ihtimali var. Bunu yazılımla önleyemezsiniz ki, AMD'yi bu yönden değerlendirmek haksızlık oluyor biraz.

Hocam 3060'a çöp demek ağır oldu ama 😀 size bir yönden katılıyorum. 3060'a verilecek paraya 6600 XT alınabilir. Tabii insanlar AMD ekran kartlarına biraz önyargıyla yaklaşıyorlar, ben de bunu doğal karşılıyorum.

3060 tam anlamıyla bir çöp. 6600 XT 8 GB VRAM'e sahip ama 3060 daha hızlı unutulacak bir model. Ayrıca 3060 9-10k bandında geziyor yani rakibine göre fiyat olarak da çok geride. Kesinlikle önermiyorum.

Eski nesile kıyasla tabii ki de çöp değil ancak ben burada nesil karşılaştırması değil model karşılaştırması yapıyorum. Sırf AMD diye insanları doldurdukları için normal olarak yaklaşamıyorlar 6000 serisine. 3060 ile aynı fiyatta 3070 Ti'a rakip bir kart varken gidip 3060 alıyorlar. Yapmayın etmeyin.

Gereksiz yorum yapmayalım. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum bu kartı. 1 kere bile hata almadım, WattMan yemedim. Milattan önceki hatalı 500 serisi ile 6000 serisini karşılaştırmayın. Kesinlikle almanızı tavsiye ederim 3060 çöpünü alacağınıza.

3 aydır kullanıyorum ASUS Dual versiyonunu OC falan her şeyi denedim aynı şekil hiçbir sorun yok.

AMD'ye yapışan bu kara leke en az 10 yıl daha gitmez maalesef. WattMan uyarısının aslında nelerden dolayı olabileceği çok tecrübeli kişiler tarafından açıklansa dahi yine bu soru sorulmaya devam edecek.

6000 serisinde wattman sorunu iyice azaldı. Ayrıca wattman hatasını sadece ekran kartına bağlamamak gerekir. Sistemin diğer parçaları yüzünden de wattman hatası alabilirsiniz.

@ardaflix1337 neden güldüğünü açıklar mısın? Kartı kullandın mı veya bu WattMan hatasını yerken hangi kartı kullandın? İnsanları doldurmayın. İsteyen 3060 çöpünü alıp devam etsin 2 yıl sonra neden oyun açmıyor diye konu açsın.

Bende AMD kullanıyorum ama bu dediğin son dönemde gördüğüm en saçma yorumlardan biri olabilir.
6600, 6600 XT ve 3060 hemen hemen aynı klasmanda kartlar.
Yani bu üçlüden biri oyun açamayacak duruma gelirse diğerleri de aynı durumda olur.

Kaldı ki konumuz bu değil, asıl konu 6700 XT adının geçtiği konuda neden 3060 kötülediniz onu anlamadım, ikisi aynı güçte değil zaten. Arada çok fark var.
Eğer yayın açmak yada render almak gibi bir gereksinim varda NVIDIA almak farz gibi bir şey zaten.

Bende AMD kullanıyorum ama bu dediğin son dönemde gördüğüm en saçma yorumlardan biri olabilir.
6600, 6600 XT ve 3060 hemen hemen aynı klasmanda kartlar.
Yani bu üçlüden biri oyun açamayacak duruma gelirse diğerleri de aynı durumda olur.

Kaldı ki konumuz bu değil, asıl konu 6700 XT adının geçtiği konuda neden 3060 kötülediniz onu anlamadım, ikisi aynı güçte değil zaten. Arada çok fark var.
Eğer yayın açmak ya da render almak gibi bir gereksinim varda NVIDIA almak farz gibi bir şey zaten.

3060 ile kıyaslamamın sebebi en ucuz 3070'in 15k 6700 XT'nin 9K gibi fiyatlarda bulunması. Bunun nesini anlamadınız?

Ayrıca benim burada fiyat ve performans olarak karşılaştırdığım kart 3060-6700 XT. 6600 6600 XT nereden çıktı?

Tekrar anlatıyorum aynı şeyi. 3060 fiyat olarak 6700 XT ile aynı neredeyse. 6700 XT'nin piyasadaki rakipleri 2 katı fiyatta. 6700 XT'de 3060'ı 5'e çarpar 2'ye böler. Ayrıca yayın açmak isteyen adam her türlü açar. Bunu siz niye farklı yerlere çekiyorsunuz ki? İsteyen AMD ile de yayın açabilir. NVIDIA'nın yazılım kolaylığı aradaki performans farkını değiştirmiyor. Üstelik 6700 XT ile 3060'ın Blender performansı neredeyse aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı