DeepCool sıvı soğutma arka braketi nasıl olmalı?

DarknessOfLife

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, DeepCool sıvı soğutma aldım LE720 olarak anakartın arka braketinde bir yüzünden kaygan plastik bir şey yapıştırılmış bunu çıkartmalı mıyım yoksa kalsın mı bilmiyorum. Size sormak istedim, bu jelatinimsi şey tam olarak işlemcinin arkasına mı gelecek? Kaygan bir yapısı var.

Dosya Ekleri

• WhatsApp_Gorsel_2024-04-14_saat_15.13.11_9ceb8a13.jpg
    WhatsApp_Gorsel_2024-04-14_saat_15.13.11_9ceb8a13.jpg
    61,8 KB · Görüntüleme: 12
  • WhatsApp_Gorsel_2024-04-14_saat_15.13.07_3796b703.jpg
    WhatsApp_Gorsel_2024-04-14_saat_15.13.07_3796b703.jpg
    65,7 KB · Görüntüleme: 13
Selam, soğutucunun arkasındaki plastik tabaka, muhtemelen termal macunun korunması için bir jelatin kaplamadır. İşlemcinin arkasında bir termal macun tabakası oluştururken kullanılacak olan bu koruyucu tabakayı çıkartabilirsiniz. Öncelikle, işlemcinin arkasındaki yüzeyi temizlemek için bir temizlik bezi veya alkol içeren bir bez kullanabilirsiniz. Daha sonra, işlemcinin arkasına termal macunu uygulamak için hazır olacaksınız. Ancak, lütfen bu işlemi yaparken dikkatli olun ve işlemciye zarar vermemeye özen gösterin.

Selam, soğutucunun arkasındaki plastik tabaka, muhtemelen termal macunun korunması için bir jelatin kaplamadır. İşlemcinin arkasında bir termal macun tabakası oluştururken kullanılacak olan bu koruyucu tabakayı çıkartabilirsiniz. Öncelikle, işlemcinin arkasındaki yüzeyi temizlemek için bir temizlik bezi veya alkol içeren bir bez kullanabilirsiniz. Daha sonra, işlemcinin arkasına termal macunu uygulamak için hazır olacaksınız. Ancak, lütfen bu işlemi yaparken dikkatli olun ve işlemciye zarar vermemeye özen gösterin.

Hocam bu ayna anakartın arkasına takılıyor sıvı soğutmayı önden bağlayabilmek için, arkayada macun sürülmüyor benim bildiğim, bu jelatini söküptemi arkaya monte etmeliyim yoksa sökmeden mi onu biliyor musun?

Hocam bu ayna anakartın arkasına takılıyor sıvı soğutmayı önden bağlayabilmek için, arkayada macun sürülmüyor benim bildiğim, bu jelatini söküptemi arkaya monte etmeliyim yoksa sökmeden mi onu biliyor musun?

Tam anlamadım ama o zaman büyük ihtimal işlemcinin ısısını soğutma bloğuna aktarmaya yardımcı olan bir materyal olabilir. Bu muhtemelen bir arka plaka veya braket olmalı ki, bu, sıvı soğutmanın montajı için destek sağlar. Bence kalsın. Ama sen yine de biraz araştır başka daha iyi bilen biri yardımcı olacaktır.

Geri
Yukarı