Çözüldü Deepin Linux Çökme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lazerhawk

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Geçenlerde bahsettiğim üzere, laptop cihazıma Deepin Linux kurmuştum. Ancak Deepin , can sıkıcı bir seviyede çöküyor. Özellikle de tarayıcı kullanırken. Diğer Linux dağıtımları ise, kurulmayı reddediyor. (Gerçekten de, bildiğiniz kurulmayı reddediyorlar. Flash disk sökülür sokülmez, bütün install işlemi boşa yapılmış oluyor ve Windows başlatılıyor.) Bu konuda ne yapabilirim? :(

Çözüm
Aynı anda bulunan birden fazla bootloader arasından bilgisayar otomatik olarak Windows'unkini seçiyor sadece. BIOS'da sıralamayı bir şekilde ayarlayabiliyorsan GRUB'u tepeye koy. Olmazsa, geçici bir çözüm olarak, bilgisayar açılışında boot menüsüne giriş yapıp (MSI'da F11) Ubuntu'yu seçeceksin.

BIOS --> Bootloader --> İşletim sistemi
Windows kurulum medyan var değil mi? Ona göre birşey deneteceğim. Varsa şu komutu komut satırında normal Windows üzerinde yönetici olarak çalıştır. Yeniden başlat birşey değişecekmi bakalım.
bcdedit /set {bootmgr} path \EFI\ubuntu\grubx64.efi
Windows kurabileceğim bir disk yok hocam şuan elimde :(

Farklı bir USB Windows kurulum dosyalarını yazsana. Zaten kurduysan Pardus USB silip onada yazabilirsin. Bu üstteki komut Bootmanager bozarsa geri onarmak için sorduydum. (Güvende olmak için fail-safe bir nevi.) ISO arıyorsan Forumda olması lazım yada Microsofttanda indirebilirsin.

DD ile yazdırmayı dener misin? Kurulum bu şekilde tamamlanabilir. Bazen varsayılanda yazılınca Debian tabanlı OS’lar disketi okumuyor.
Kurulumununda sıkıntı olmamış BOOT etmiyor malesef. USB görmese dediğinizi deneyebilirdi.
Sorunu çözdüm. Ssd den bir miktar alanı boot için ayırdım ve uefi boot ile tekrardan kurulum yaptım. Boot kısmını ssdye , geri kalanını hdd ye kurdum ve sorunsuz olarak çalıştı. (En azından Ubuntu için)
Ha unutmadan; Ubuntu'da 19 sürümü ile yaparsanız oluyor :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı