DeepWeb nedir?

Hayır var. Tor Browser JavaScript açık olarak geldiği için arkadaşın girmek istediği kötü tarzda sitelere girmesi hacklenmesine sebep olabilir çünkü girmek istediği yerleri araştırırken saçma sapan sitelere girip virüs yeme ihtimali çok yüksek.
Javascript kullandigi icin baska bir tarayicida hacklenen birisi varsa bu Tor Tarayicisinda da olur. Ama gunumuzde boyle bir sey pek mumkun degil. Ayrica olsa bile yalnizca Tor Tarayicisini degil en iyi ihtimalle Firefox tabanli tum tarayicilari etkileyecektir.
Tor'un Wiki'sinden
*Tor'daki bir Wiki'den.

JavaScript kullandigi için baska bir tarayicida hacklenen birisi varsa bu Tor Tarayicisinda da olur. Ama gunumuzde boyle bir şey pek mumkun degil. Ayrica olsa bile yalnizca Tor Tarayicisini degil en iyi ihtimalle Firefox tabanli tum tarayicilari etkileyecektir.

*Tor'daki bir Wiki'den.

Günümüzde JavaScript ile çok fazla metadata alınıyor. İllegal bir siteye giren birisi için sorun yaratır. Normal bir kullanıcı için para harcamazlar ve hedef haline sokmazlar ama arkadaş Windows kullanarak illegal yerlere girmeye çalıştığından dolayı risklerini ve alması gereken önlemleri ama ne kadar önlem alsa da riski olacağını söyledim. Anonimlik %99.9 yapılabilir ama illegal olan birisi için bu yüzdeyi yapmak aşırı zordur çünkü hedef haline gelirsin. Ayrıca ben sadece tor da hacklenirsin demedim. JavaScript'in riskleri çok yüksek olduğundan söylüyorum. Tor'un kendisi de bunları dile getiriyor. Facebook tor ile kayıt olsanız da sizin olduğunuzu anlayabilmek için JavaScript ve Node'unu kullanıyor. JavaScript olmasaydı zaten çok iyi anonim olurduk 😃.

Günümüzde JavaScript ile çok fazla metadata alınıyor. İllegal bir siteye giren birisi için sorun yaratır. Normal bir kullanıcı için para harcamazlar ve hedef haline sokmazlar ama arkadaş Windows kullanarak illegal yerlere girmeye çalıştığından dolayı risklerini ve alması gereken önlemleri ama ne kadar önlem alsa da riski olacağını söyledim. Anonimlik %99.9 yapılabilir ama illegal olan birisi için bu yüzdeyi yapmak aşırı zordur çünkü hedef haline gelirsin. Ayrıca ben sadece tor da hacklenirsin demedim. JavaScript'in riskleri çok yüksek olduğundan söylüyorum. Tor'un kendisi de bunları dile getiriyor. Facebook tor ile kayıt olsanız da sizin olduğunuzu anlayabilmek için JavaScript ve Node'unu kullanıyor. JavaScript olmasaydı zaten çok iyi anonim olurduk 😃.
Anonimlik baska bir olay. Bu arkadas uyusturucu ticareti falan yapmayacagindan (anonimlik istemek icin kotu birisi olmaya gerek yok, yanlis anlasilmasin) anonimlik degil bilgisayarinin patlamamasini istiyor. JS'in sebep oldugu guvenlik aciklari cok nadir yasandigindan herhangi bir onlem almadan Tor Tarayicisini siradan bir tarayici ve ag kullanir gibi guvenle kullanabilir.

Son düzenleme:
Anonimlik baska bir olay. Bu arkadas uyusturucu ticareti falan yapmayacagindan anonimlik degil bilgisayarinin patlamamasini istiyor. JS'in sebep oldugu guvenlik aciklari cok nadir yasandigindan herhangi bir onlem almadan Tor Tarayicisini siradan bir tarayici ve ag kullanir gibi guvenle kullanabilir.

Burada opsec olayı devreye girer.

Geri
Yukarı