Deepweb ve Redroom olayları gerçek mi?

Arkadaşlar Redroom'da yapılanları duyunca midem bulandı. Bu olaylar gerçek mi? Gerçekse neden o adamları bulmak zor?

Net cevap: Redroom olayları gerçektir ama buna oluşması sandığınızdan 1000 kat zordur FBI bile giremez. Tor gibi servislerle girilemez. Fiziksel erişim de lazımdır, yani düşünüzden daha zordur ve genelde paralı olur 10 BTC bile vardır. Girmeniz için her şeyin en iyisini bilmeniz lazımdır yani kısaca uzman hackerın uzmanı olmanız gerekir. Bulaşmanızı önermiyorum, bir dahaki kurban siz olma ihtimalini olabilir bilinçsizce gezmeyin. Ve sakın ve sakın forumlara girmeyin. İstemediğiniz her şey o forumlardadır katiler C. Pları ve uyuşt*** gibi şeyler buradan satılır siz biz hiçbirimiz burada güvenli değiliz ve bunun hukuksal sürecini de unutmayın.

Baksana önüne gelen hacker olmuş.

Sizce Hulk gerçek olabilir mi? Tıklanma için her şeyini satabilecek Youtube kanallarının ve sitelerin "Şu blogda okudum, burada izledim." diyerek paylaştığı dayanaksız bilgi. Kanıtlanamamış ve bir saçmalık ama nedense herkes sanki bizzat görmüş gibi ölümüne savunuyor. İnsanların gizem ve korku duygularını kullanarak kandırmak ne kadar basit bir şeymiş.

İşkence, ölüm vb. içerikler internette yok demiyorum bu arada, anonim ağlardaki sitelere bile gerek yok böyle içerikleri herkese açık paylaşan .com uzantılı yıllardır açık onlarca site var zaten. Ama 'kırmızı oda' zırvası gerçekte yok. Aksini iddia eden gerçek bir kanıt sunarsa işte o zaman tartışılabilir.

Bununla ilgili İngilizce bir yazı da vardı ama bulamıyorum. Bulursam mesajı düzenleyip link veririm.

Redroom yapımcıları bildiğim kadarıyla tutuklandı ve şu anda hapiste. Siteyi yöneten başka birisi var mıdır bilmiyorum. Deepweb çok büyük bir kavram yani sığdıramayacağımız çok şey var. Ama internette her gördüğünüz deepweb ile alakalı her şeye inanmamak lazım. Daha 2 gün önce hackerlara para veriyorsun hacker kiralıyorsun muhabbeti vardı çürüdü. Deepweb bana göre kaçak olan her türlü internet. İçine Torrent bile girebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki RedRooma gittiğini iddia eden adama ne demeli? Katiller belirledikleri mekana gelin diyorlar. Orada bir poster olacak diyorlar. Bunlar tamamen yalan mı?

Yalan. Bir insan sizi çağırıp niye size poster versin ki? Bu dünyada internette gördüğüm 10 şeyin 9'u tıklama kasarak ya da reklam yaparak para kazanmaya çalışan elemanlar sadece. Dün gibi hatırlıyorumda 1 yıl önce küçük kardeşim "abi slenderman gerçekmiş birisi onun evine gitmiş köpek falan saldırmış" demişti :D
Not: Türkiye'de redroom olması imkansız bu arada arkadaşlar. Kim sizi kesip internette paylaşmak ister ki? Bu kadar riske falan girip. Yani korkmanıza gerek yok. Eğer korkuyorsanız odanıza sopa koyun hırsızları deepweb elemanı zannedip sopayla dayak manyağı edebilirsiniz :D

Son düzenleme:
Deep web ve Dark web gerçek abi h9atta birkaç gün önce bir market daha kapatıldı orada yapılan işkence vb şeylerde gerçek Hollanda da galiba peter diye bir adam vardı kız çocuklarına işkenceli bir şekilde tecavüz ediyordu yakalandı kitap çıkaracağı konuşuluyor hatta Deep web ve Dark web bulunmaz bir ağ olduğu için polisler bulamıyorlar ancak arkadaki eşyalardan falan bulabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı