Defender, Everest makro uygulamasında virüs buluyor

EmrahCB

Kilopat
Daha fazla  
Everest SM-G05 X-Racer modelli mouse aldım. Videolarını izledim makro uygulaması varmış. www.desteksegment.comdan indirdim ama Windows Defender indirir indirmez makro uygulamasını siliyor. Uygulamayı VirusTotal'de arattım ve virüs gösteriyor. Sazan bir site mi diye şüphelendim ama bütün mouse hakkındaki YouTube videolarındaki insanlar hep oradan indirmiş. Ne yapmam gerek?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    146,4 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
Everest SM-G05 X-Racer modelli mouse aldım. Videolarını izledim makro uygulaması varmış. www.desteksegment.comdan indirdim ama Windows Defender indirir indirmez makro uygulamasını siliyor. Uygulamayı VirusTotal'de arattım ve virüs gösteriyor. Sazan bir site mi diye şüphelendim ama bütün mouse hakkındaki YouTube videolarındaki insanlar hep oradan indirmiş. Ne yapmam gerek?
Hocam Kaspersky falan bulmamış, büyük ihtimalle güvenli. Devre dışı bırakmayı deneyin. Büyük ihtimalle false-positive.

Doğru site ancak false positive olabilir.

Windows defender bunu gösteriyor setup'u kurduktan sonra ve kendi kendine siliyor

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    7 KB · Görüntüleme: 52
Program, farenin hareketlerini izlediğinden veya otomatik eylemler uyguladığından Defender sezgisel olarak zararlı algılamış olabilir. Sorun çıkacağını sanmıyorum. Defender'ın istisnalar listesine ekleyip kullanabilirsiniz.

Windows defender bunu gösteriyor setup'u kurduktan sonra ve kendi kendine siliyor
Cihazda kendi kendine eylem yapan bir uygulamaymış. Makro programı olduğu için normaldir. Gösterdiğiniz VirusTotal sonucunda da zaten adını bile duymadığım antivirüsler uyarı vermiş. Cihazda izin ver diyip kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı