Definasyon için yemek programı

Fodenist

Hectopat
Arkadaşlar definasyona girmek istiyorum.
Bir anda kilo verdiğim için her yerim aşırı yağlı kaldı.
Tam olarak skinny fat bir vücudum var.
4 öğün yemeklik bir program hazırladım.
Gün sonunda aldığım besinler:
66g yağ.
2500 mg sodyum.
170 g karbonhidrat.
36g şeker.
134G protein.
Kahvaltıda 60G yulaf, 1 kaşık şekersiz fıstık ezmesi, muz, 1 bardak süt, 2ceviz ile shake yapıyorum.
Öğle yemeği pilav, kendi hazırladığım baharatlar ve şekersiz hardal sosu ile soslu tavuk, 2 yumurta yiyorum.
3.öğünde öğle arasıyla aynı yiyorum.
4. öğünde lor peyniri ve 2 yumurta yiyorum.
Burada karbonhidrattan kısmam gerekiyor sanırım define için çok fazla.
Gün sonunda istatistiğe vurunca %37 karbonhidrat,%33yağ,%30 protein almış oluyorum ve 1843 kalori alıyorum.
Metabolizmanın hızlanması için gün içinde 4 litre soğuk su içip fitness antrenmanlarına gidiyorum.
Gitmediğim günlerde havuzda 1 saat yüzüyorum.
Bu şekilde yağ yakımı olabilir mi yoksa karbonhidrat kısmam gerekiyor mu?

IF bakmani oneririm, insulin direncini kirman lazim. Sistemde insulin gezinirken yag yakmak daha zor. 4 ogun yemek, zaten sistematik olarak mantikli bir sey degil. Kafadan gitti. Metabolizma hizlanmasi icin ictigin suyun sicakligindan once, diger darbogazlari duzelt.

Insulin, hucreyi anabolik fonksiyonlar icin uyarir. Insulin yuksek olursa, vucud -> uret der. Yak demez.
Ogun sayisini azaltman lazim. 2 ogun ideal. Oglenleri ayran-salata vs. yerim diyorsan 3 ogun de olabilir.

Yanlış bilgi
Insulin, hucreyi anabolik fonksiyonlar icin uyarir. Insulin yuksek olursa, vücut -> uret der. Yak demez.
Ogun sayisini azaltman lazim. 2 ogun ideal. Oglenleri ayran-salata vs. yerim diyorsan 3 ogun de olabilir.

2 öğün yersem tamamen kaslardan yakmaya başlarım.
Vücut yağlardan önce yakmak için kaslara başvuruyor
ve o kadar hızlı kilo vermek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 öğün yersem tamamen kaslardan yakmaya başlarım.
Vücut yağlardan önce yakmak için kaslara başvuruyor
ve o kadar hızlı kilo vermek istemiyorum.
Cidden 2022'de bunu soyluyorsaniz, kafaniza gore takilin. Dusunmeden ilerlemeniz daha iyi olacaktir. Dusununce cok iyi yere ciktiginiz gozukmuyor. Yagdan once kas yakiliyormus :) Ortaokulda fen bilimleri dersini anlamazsaniz boyle olur.

Cidden 2022'de bunu soyluyorsaniz, kafaniza gore takilin. Dusunmeden ilerlemeniz daha iyi olacaktir. Dusununce cok iyi yere ciktiginiz gozukmuyor. Yagdan once kas yakiliyormus :) ortaokulda fen bilimleri dersini anlamazsaniz boyle olur.

Herhangi bir spor hocası mısınız?
İnternetten yaptığım araştırmayla konuşuyorum siz nereden deneyim edindiniz bilemem.
Kas yıkımının ne olduğunu biliyorsanız az önceki mesajımı anlayacaksınız.

Herhangi bir spor hocası mısınız?
İnternetten yaptığım araştırmayla konuşuyorum siz nereden deneyim edindiniz bilemem.
Kas yıkımının ne olduğunu biliyorsanız az önceki mesajımı anlayacaksınız.
Spor hocasi, prof., doc. Hicbir halt unvana sahip olmama gerek yok. Fizyoloji belli, kas yikimi her zaman olur.

Mevzu karb kısmak değil günlük ihtiyacından az yemek sen bi öğün şekerde yesen günlük ihtiyacın 2000 ise 1900 1800 1500 yersen kilo verirsin protein ihtiyacini tamamla kalanida karb mi yemek istersin yağ mi kendine göre ister düşük karb yüksek yağ istersende yüksek karb düşük yağ sana kalmış illa 4 öğünde gerek yok bilgin olsun 2 öğün senin için daha iyise öyle devam et yada çok acıkan biriysen 4 öğün makul senin için protein olarakta kilonun 2 katı kadar ye kas yıkımı da kas öyle kolay kolay yıkılacak birsey değil merak etmeyin

Spor hocasi, prof. Doc. Hiçbir halt unvana sahip olmama gerek yok. Fizyoloji belli, kas yikimi her zaman olur.

Cidden 2022'de bunu soyluyorsaniz, kafaniza gore takilin. Dusunmeden ilerlemeniz daha iyi olacaktir. Dusununce cok iyi yere ciktiginiz gozukmuyor. Yagdan once kas yakiliyormus :) ortaokulda fen bilimleri dersini anlamazsaniz boyle olur.

Kas yakmaz glikojen depoları doluyor ya hani kaslarda onu yiyor önce antrenman esnasında onun dışında kişi zaten günlük ihtiyacından az yediği sürece kek yese bile kilo verir.

If bakmani oneririm, insulin direncini kirman lazim. Sistemde insulin gezinirken yag yakmak daha zor. 4 ogun yemek, zaten sistematik olarak mantikli bir şey degil. Kafadan gitti. Metabolizma hizlanmasi icin ictigin suyun sicakligindan once, diger darbogazlari duzelt.

Kahvaltıda 4 yumurta ikisinin sadece beyazı sonraki öğün spor öncesi 100 gr pirinç 200 gr tavuk göğsü sonraki öğün 1 muz az çilek 1 ölçek protein tozu ve 70 80 gr pirinç 250 gr tavuk göğsü ve biraz marul salatalık ve roka karışımı tavuğada pul biber falan atıyorum sindirim biraz hızlansın diye son değerler 200 g protein 60 gr yağ 2018 mg sodyum 173 g karbonhidrat 21 g şeker. İyi midir toplam kalori 2100 bazen yeşil elmada yiyorum 2300 falan oluyor iyi midr.

Geri
Yukarı