Define mi olayım bulk mu?

egedu2

Hectopat
Arkadaşlar boyum 169 kilom şu an 64.8 bulktayken 61'den çıktım 1.5 ay daha bulk yapıp define olacağım. Zamanım olmadığı için antrenmana vakit kalmıyor e haliyle yapamıyorum ama yemeye devam ediyorum okulumda işe gittiğimde. Yani kastan mı aldım yağdan mı aldım bilmiyorum temiz beslendim. Size sorum 1.5 ay antrenman şiddetini arttırıp ppl gibi çalışsam (evde 2 dambılım var) 1.5 ay sonunda 2 ay define sonucunda yazın estetik bir fiziğe sahip olur muyum? Yağ oranım 18 olması lazım biceps ve göğsüm vücuduma göre küçük kalıyor gözümde ayrıca damarlanma da 0. çözüm önerir misiniz?

He ayrıca 6-7 aydır yapıyorum başladığımda bayağı göbeği olan yağlı biriydim simdi o güne nazaran değişim var ama 7 aylık vücut denecek şekilde değil. Bacak çalışmama gibi bir hatayada düştüm şu geri kalan 1.5 ay ve definasyonda da çalışsam yaza nasıl girerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
58 kilo başlayıp şu an %8-9 yağ oranında 76 kilo olan birisi olarak, 70 kilo olduktan sonra aşırı agresif olmayan bir definasyona girebilirsin. Kalori açığını 500 gibi saçma bir sayıyla başlatma, yavaş ama düzgün kilo ver. Hedeflemen gereken yağ oranı %10-14. Protein ağırlıklı beslen, yeterli kalori açığı oluştur yeter. Bu sırada da antrenmanları tükenişe kadar yapmayı unutma.

Damarlanma olarak, %18 yağ oranında damarlanamazsın zaten. Derin kalınsa, işin daha zor. Su toplamaya yatkın bir vücudun varsa, daha da zor. Vücudunu tam görmeden bir şey demek zor tabii, ama göğüs ve biceps geride diyorsan onlara öncelik vermelisin.

Geri
Yukarı