Değişim ürünündeki ''DOA''' etiketi ne anlama geliyor?

ilkaydmr

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selam.
Ben geçtiğimiz günlerde monitör almıştım. Bu monitörde bazı kusurlar vardı ve değişim istedim. Firmada fabrikadan yeni ürünü distribütör firmaya gönderdi. Bu distribütör firmanın mailinde şöyle bir ibare gördüm.

Arızalı ürün Dell G2722HS Gaming monıtor.
Yeni ürün Dell doa G2722HS Gaming monıtor

Yeni ürün kısmında doa etiketi mevcut, internetten baktığımda kutudan arızalı çıkan ürünler için doa denildiğini öğrendim. Telefonla konuştuğum arkadaş ise bana sıfır açılmamış ürün göndereceklerini söylemişti. Sizce buradaki bu etiket ne anlama geliyor?

Sorun burada zaten. Ben ürünü henüz almadım. Bu yüzden anlamadım neden bu etiket atılmış.
Bilemedim açıkçası tuhaf bir durum.

Yeni üründe DoA ibaresinin yer alması kafada bir soru işareti oluşturuyor. Eğer size temin edilecek olan yeni ürün daha önceden DoA olan bir ürün ise bu da ''yenilenmiş'' ürün olarak geçer. Ürün size geldikten sonra kutusundan çıkartırken video kaydı alın. Sonrasında kusur bulursanız iade talebi oluşturursunuz. İşinizi zorlaştırırlarsa THH'ye başvurursunuz.

Ürünü nereden aldınız acaba?

Bilemedim açıkçası tuhaf bir durum.

Yeni üründe doa ibaresinin yer alması kafada bir soru işareti oluşturuyor. Eğer size temin edilecek olan yeni ürün daha önceden doa olan bir ürün ise bu da "yenilenmiş" ürün olarak geçer. Ürün size geldikten sonra kutusundan çıkartırken video kaydı alın. Sonrasında kusur bulursanız iade talebi oluşturursunuz. İşinizi zorlaştırırlarsa THH'ye başvurursunuz.

Ürünü nereden aldınız? Acaba?

Zaten ben ilk değişim istediğimde yenilenmiş ürün gönderildi. Ben kabul etmeyip sıfır ürün istediğim için tekrar fabrikadan sıfır kapalı kutu gönderdiler. Direkt fabrikadan değişim yaptığım içinde ürün distribütör'e gitti onlar bana gönderecekler. Ürünü Gaming.gen.TR'den aldım ancak değişimi onlarla yapmadım. Direkt Dell ile görüşüp değişim yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı