Değişim Ürününden Gümrük Vergisi Alınır mı?

@yavuz özek benim de K95 RGB MK2'de sorunum var multimedya ses kısma tekerleği takılı kalıyor diye ve klavye kilitleniyor diye mail attım Türkçe dizilimi yok K95 RGB Platinum XT north america dizilimi yollayalım dediler sanırım şu an üretim yapmıyorlarmış sanırım bize yine north america dizilimi gelecek ama hiç gevelemeden üst modelini yollayalım demeleri bile yeterli ancak benim aklıma son bir soru takıldı bu klavye bende kalacak ve yeni klavyeyi alınca bunu da Türkiye'de garantiye göndermek geldi aklıma böyle bir şey mümkün mü mümkün ise göndereceğim açgözlülük olarak algılanmasın asgari ücretin yarısını verince bir klavyeye illaki bunu da düzeltmek istiyor insan.

@Silinen üye üstad öncelikle teşekkürler 3 yıllık konuya tekrar yazdığın için. Benim başımda da aynı durum var Corsair SSD değişim (rma) yapıyorum. Ürünü gönderecekler ancak gümrükte takılıp takılmayacağıyla ilgili bir bilgim yok. Gümrükten aldığım bilgi ise şu yönde: Menşei Avrupa birliğiyse sadece KDV ödersin. ABD ise gümrük vergisi ödersin. Oldu. Corsair'e sordum vergi tarzı bir şey ödemem gerekir mi diye. Cevap gelmedi bakalım cevabı bekliyorum.
Not: Gönderdiğim ürün 350TL değerinde gelecek ürün ise 500TL değerinde. Buradaki farktan bir vergi alınabilir diye düşünüyorum. Arızalı ve değişen ürünün artık üretilmemesi sebebiyle yenisini gönderiyorlar. SSD gönderdim m2.SSD geri geliyor yani. Corsair firmasını takdir ettim bu konuda.

Sizin ürününüz gümrükte takılma gibi bir sorun yaşadı mı? Ben de aynı kafa karışıklığından muzdaribim de(Benim ürünüm SanDisk SSD Plus 240GB). Eğer gümrükte takılma gibi bir sorunla karşılaştıysanız bu durumu nasıl hallettiniz? Bir de unutmadan sorayım: Kargo şirketi gümrükten geçmesi için sizden bir vekaletname-yetki belgesi tarzı belgeler istedi mi? Aydınlatırsanız çok sevinirim.

Ülkemizde 800 TL'e satılan ürün garantiden değişti. Az önce elime ulaştı. Gümrük vergisi ödemedim.
ya ben de sandisk bir ürünü garantiye gönderdim ve değiştirildi ancak tarafımdan yetki belgesi ve ürün faturası istendi. ürün satın alınmadı rma ile değiştirildi diyorum ama yine bana fatura lazım diyorlar. mailime baktığım zaman western digital başlıklı bir commercial invoice (ticari fatura) başlıklı ve değeri 26 küsür dolar olan bir fatura gönderilmiş ve bu faturayı ups yetkililerine iletmemi söylediler. ben de e posta ile gönderdim. şimdi bu ürün değişim ürünü ama fatura çıkarılmış bir şekilde. benden vergi alırlar mı?

Öyleyse bilemiyorum. Ben ücretsiz gelen değişim ürünleri olsun, fiyatı gümrük sınırını geçiyorken daha uyguna aldığım ürünler olsun, gümrük ödemedim.

Gerçekten bir akraban hediye yollasa atıyorum kazak ona dahil vergi alınıyor hediye olması vergiden muaf olduğu anlamına gelmez, sen ürünü alırken başta vergisini almışlar o yüzden ödememişsin.

Gerçekten bir akraban hediye yollasa atıyorum kazak ona dahil vergi alınıyor hediye olması vergiden muaf olduğu anlamına gelmez, sen ürünü alırken başta vergisini almışlar o yüzden ödememişsin.

5 senelik yorum. 5 senede neler değişiyor şu ülkede farkında mısın?

Yeni konular

Geri
Yukarı