Değişim yapılamıyor, iade zorunlu

KeremKuyu

Kilopat
AMD Ryzen 5 1400 bir işlemcim vardı, arızası olduğundan dolayı garantiye gönderdim bana iade/değişim hakkı tanıdılar. Hotmail'den bir PDF dosyası gönderildi ve aldığım yere göndermem söylendi. Aldığım yere gönderdim bana stoklarında olmadığını sadece iadesi yapılabileceğini söylediler. İade alırsam 680 TL bir fiyat alacağım, çünkü 1 sene 2 ay önce aldığım için ve sonra dolar arttığı için ürünün şu anki değeri vatanda 1.041,64 TL ve bunu belirttim arasında fiyat farkının olduğunu tekrardan sadece iade yapabileceklerini söylediler. AMD distirbitörünü aradım anlattım olayı hiç ilgilenmediler neredeyse cevapları şu oldu "aldığınız yerle anlaşmaya çalışın" açıkçası ne yapabileceğimi bilmiyorum ortada kaldım hiçbir fikrim yok, sizce ne yapmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Satıcı stokta olmayan ürünü değişim yapamaz tedarik etmekle de uğraşmaz bu yüzden para iadesi yapması yasal hakkı diye biliyorum.
Siz yinede biraz laf ebeliği yaparak durumu izah edin ve ikna etmeye çalışın, maddi sıkıntılarım var sizin sattığınız mal yüzünden mağdur duruma düştüm, orta yolu bulalım, muadil ürün gönderin ve buna benzer cümleler kurun en iyi ihtimalle sizin ürününüze yakın bir ürün ile değişim yapmayı kabul ederler.

AMD Ryzen 5 1400 bir işlemcim vardı, arızası olduğundan dolayı garantiye gönderdim bana iade/değişim hakkı tanıdılar. Hotmail'den bir PDF dosyası gönderildi ve aldığım yere göndermem söylendi. Aldığım yere gönderdim bana stoklarında olmadığını sadece iadesi yapılabileceğini söylediler. İade alırsam 680 TL bir fiyat alacağım, çünkü 1 sene 2 ay önce aldığım için ve sonra dolar arttığı için ürünün şu anki değeri Vatan da 1.041, 64 TL ve bunu belirttim arasında fiyat farkının olduğunu tekrardan sadece iade yapabileceklerini söylediler. AMD distirbitörünü aradım anlattım olayı hiç ilgilenmediler neredeyse cevapları şu oldu "aldığınız yerle anlaşmaya çalışın" açıkçası ne yapabileceğimi bilmiyorum ortada kaldım hiçbir fikrim yok, sizce ne yapmalıyım?

Değişim hakkınızı zorlayın, aksi halde maddi zarara uğrayacağınızı belirtin ve uzlaşmazsanız tüketici hakem heyetine başvurun. İade hakkınız olduğu gibi, malın ayıpsız misliyle değişim hakkınızda var. Eğer stoklarında yoksa, bir üst model verebilirler. Aldığınız yerlerin stoklarını inceleyin e-ticaret siteleri varsa. Eğer sitede satışta bulunuyorsa o mal zorunlu satılıktır. Satışı olmayan ürünü vitrine koymakta suçtur.

Değişim hakkınızı zorlayın, aksi halde maddi zarara uğrayacağınızı belirtin ve uzlaşmazsanız tüketici hakem heyetine başvurun. İade hakkınız olduğu gibi, malın ayıpsız misliyle değişim hakkınızda var. Eğer stoklarında yoksa, bir üst model verebilirler. Aldığınız yerlerin stoklarını inceleyin e-ticaret siteleri varsa. Eğer sitede satışta bulunuyorsa o mal zorunlu satılıktır. Satışı olmayan ürünü vitrine koymakta suçtur.
26 Şubat 2019 da açılmış konu hocam sizce biraz geç kalmadınız mı cevap için ;)

Yeni konular

Geri
Yukarı