İncehesap değişim/iade talebi

_efsane

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar İncehesap Gaming gecesi indiriminde ASUS ROG STRIX RTX 2070 sarın aldım. Bugün sabah teslim aldım, ürünün kargoda kutusu zarar görmüş. Ve ürün iade ürünü o yüzden bende iade ürünü istemediğim ve kargoda sıkıntılı olduğu için. İncehesap müşteri hizmetleri aradım ürünün kutusu sorunlu bu arada, ürünün normalde arka plakasın'da jelatin olması gerekiyor o yoktu oradan anladım zaten iade ürünü olduğunu. Ve müşteri hizmetleri ile konuşup ben ürünü indirimde aldım, iade istemiyorum sadece değişim istiyorum aynı fiyata bir daha alamam diye söylemiştim. Ama şimdi değişim seçersem ürün, ilk önce servise gönderiliyormuş o yüzden ben. Ürünü iade etmeye karar verdim. Ama müşteri hizmetleri değişim isterken. Bu sorunları söylemiştim kartın statik elektrik poşetinin biraz delik olduğu ekran kartının arka plakasının jelatini olmadığı kutunun hasarlı ve iade ürünü olduğu söylemiştim. Şimdi ben iade etmek istediğimde. Ben bu sorunları söylediğim için ürünün iadesini kabul etmeme. Ve servise gönderme ihtimali var mı? Bu işin eri olanlar lütfen acil yardım edebilir mi?

Not: Mail olarak da yazmıştım yukarıdaki sorunları yazarak değişim istediğimi mail atmıştım ama. Şimdi iade etmek istiyorum o attığım Mail'deki sorunlar yüzünden iadeyi kabul etmeme ihtimali var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20200604_184437.jpg
    IMG_20200604_184437.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 129
  • IMG_20200604_110309.jpg
    IMG_20200604_110309.jpg
    903,7 KB · Görüntüleme: 133
  • IMG_20200604_184015.jpg
    IMG_20200604_184015.jpg
    843,8 KB · Görüntüleme: 129
  • IMG_20200604_183151.jpg
    IMG_20200604_183151.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 130
  • IMG_20200604_183849.jpg
    IMG_20200604_183849.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 131
İncehesap iade için gönderdiğinde servise cihaz arızalı diye gönderiyorlar. Serviste arıza yok diye geri gönderiyor ve incehesap'da iade kabul etmiyor. Daha önce banada tamir görmüş bir cihaz sattılar aynı süreci yaşadım. Hem servis hem de incehesap iade kabul etmeyip kullanıcı hatası dediler. THH başvurdum bakalım aylar sürecek sanırım.

İnternet üzerinden aldığınız ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren yasal olarak 15 gün boyunca iade hakkınız var. İade için herhangi bir sebep sunmak zorunda değilsiniz. Beğenmedim diyip iade edebilirsiniz ürünü hocam.
Değişim için ise teslim aldığınız ürünün sıfır olmadığını bu yüzden değişim istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu sefer değişimi kabul etmeyip para iadesi yapma hakkı olabilir firmanın.

İnternet üzerinden aldığınız ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren yasal olarak 15 gün boyunca iade hakkınız var. İade için herhangi bir sebep sunmak zorunda değilsiniz. Beğenmedim deyip iade edebilirsiniz ürünü hocam.
Değişim için ise teslim aldığınız ürünün sıfır olmadığını bu yüzden değişim istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu sefer değişimi kabul etmeyip para iadesi yapma hakkı olabilir firmanın.

Onu biliyorum ama kartın gözle görülen sorunları var ben bunları hem telefonda hem mailde söylemiştim şimdi direk beğenmedim deyip iade edeceğim dersem süphelenmezler mi maillerim duruyordur onlarda sorunlardan bahsetmiştim onlara şimdi onlarda o yüzden önce servise gönderirse ne olur acaba iade iptal olur mu kargo kutusu da hasarlı kabul etmeme ihtimalleri var mı?
Onu biliyorum ama kartın gözle görülen sorunları var ben bunları hem telefonda hem mailde söylemiştim şimdi direk beğenmedim deyip iade edeceğim dersem süphelenmezler mi maillerim duruyordur onlarda sorunlardan bahsetmiştim onlara şimdi onlarda o yüzden önce servise gönderirse ne olur acaba iade iptal olur mu kargo kutusu da hasarlı kabul etmeme ihtimalleri var mı?
Birde arkadaşlar.ben ürünü 04.06.2020 tarihinde aldım incehesap 3 yıl garanti diyordu serial numarası ile asusu sorgulayınca 07.02.2023 e kadar gösteriyor ürünün garantisi 3 yıl ise daha fazla olması gerekmiyor mu bu işte bir yanlışlık var ama
benimde şikayetim var incehesaptan burdada açmak istiyordum aslında ama biraz daha bekliyorum 20 gün oldu kargo gelecek.
Bulaşmayın bence bu firmaya ben bir daha yanından dahi geçmem.

Hocam yasal olarak iade kabul etmek zorundalar. İstedikleri kadar şüphelenebilirler.

Hocam yasal olarak iade kabul etmek zorundalar. İstedikleri kadar şüphelenebilirler.
İade kabul etmek zorundalar ama belli şartları yok mu? Ambalajının belli bir bozulmamışlık seviyesinde olması gerekmiyor mu? Kutudaki hasarı zaten kargo alırken bakın kontrol edin sorun varsa tutanak tutturun diyorlar, birşey oldu mu da oradan kaçıyorlar.

Eksik olan jelatin gibi malzemelerin yokluğu dha önce açılmış bir ürün olduğunu belirtiyor diyerek şikayet edilebilir ama bunu kim kaale alır bilmiyorum... Hakem heyeti alsa alsa... Ama bu dönemde eticarette yaşanan patlama sebebiyle yine herkesin işi başından aşmış durumda.

İade kabul etmek zorundalar ama belli şartları yok mu? Ambalajının belli bir bozulmamışlık seviyesinde olması gerekmiyor mu? Kutudaki hasarı zaten kargo alırken bakın kontrol edin sorun varsa tutanak tutturun diyorlar, birşey oldu mu da oradan kaçıyorlar.

Eksik olan jelatin gibi malzemelerin yokluğu dha önce açılmış bir ürün olduğunu belirtiyor diyerek şikayet edilebilir ama bunu kim kaale alır bilmiyorum... Hakem heyeti alsa alsa... Ama bu dönemde eticarette yaşanan patlama sebebiyle yine herkesin işi başından aşmış durumda.
Napabilirim bu konu hakkında böylesine pahalı bir ürünün boş yere elimde kalmasini istemiyorum aylardır bekliyordum indirimi görünce alayım dedim hem kullanılmış ürün gönderdiler hem kargoya sadece poşet sarıp gönderdikleri için kargo kutusu hasar gördü ben burda zararlı tarafım yapabilecek bir şey yokmu.

Anladım hocam peki ürün kutusu biraz hasarlı olduğu için sıkıntı yaratırlar mi acaba?

Napabilirim bu konu hakkında böylesine pahalı bir ürünün boş yere elimde kalmasini istemiyorum aylardır bekliyordum indirimi görünce alayım dedim hem kullanılmış ürün gönderdiler hem kargoya sadece poşet sarıp gönderdikleri için kargo kutusu hasar gördü ben burda zararlı tarafım yapabilecek bir şey yokmu.
Maalesef hak arayıp hakkı bulmak zor. Özellikle şu dönemlerde... Firma ile iletişimi kavga gürültü moduna sokmadan sürdürüp çözmeye çalışmak lazım... Artık sizi tüketici mahkemesine vereceğim demek kimseyi korkutmuyor, herkesin aktif bir sürü dosyası oldu muhtemelen... Ayrıca çok uzayıp giden bir süreç

Maalesef hak arayıp hakkı bulmak zor. Özellikle şu dönemlerde... Firma ile iletişimi kavga gürültü moduna sokmadan sürdürüp çözmeye çalışmak lazım... Artık sizi tüketici mahkemesine vereceğim demek kimseyi korkutmuyor, herkesin aktif bir sürü dosyası oldu muhtemelen... Ayrıca çok uzayıp giden bir süreç
Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı