Deist, ateist veya teist olma sebebiniz nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum x giderken sonsuza kez söyledim, meal yetmiyor bu yüzden tefsir var. Tefsir de ayeti uzun uzun anlatıyor.
Herkese hitap ettiğini iddia eden bir kutsal kitap tercüme edildiğinde anlamını yitiriyorsa bu o kitabın evrensel olmadığını gösterir. Dediğim gibi tamamen Arap edebiyatından ibaret bunlar.
Tercüme edildiğinde anlamını tamamen yitirmiyor ancak meal yapan kişilerin de insan olduğunu hatırlarsan insan hata yapabilir, Arapça da böyle hatalar yok, illa ki Arapça mı bilmek gerek hayır, tefsirini okursan zaten ayetin mahiyetini anlıyorsun. Uzun bişey değil, mealini getirip bu yanlıştır diyene kadar başka meallere bakın tefsire bakın internetten doğrusunu öğrenin. Köleliği anlayamadım kafama yatmadı desen cevaplarım ama yanlış kaynaklardan getirilip sürekli aynı mesajı alıyorum, "kuran köleliği yasaklamıyor". Yasaklıyor işte sadece savaş esirleri hariç. Savaş esirleri yoksa öldürülecek yahut serbest bırakılacak, ne yapılacak?

İzin verilmiş. Hatta 10. yüzyıl zamanlarında ilk Müslüman Türkler tarafından çevrilmiş.

“Kadınlar sizin tarlanızdır.” ayetini tefsirler bile açıklayamadı, dinciler birbirine muhalif oldular.

Yazdığın her şey yanlış, islam da kadın dövmek büyük günah zina üzere yakalamak hariç ki bunda da kaba etine vurabilirsin. Sen islamda kadına ne kadar değer veriliyor araştırmamışsin sen erkeğe ne veriliyor sadece onu araştırmışsın.

Müslümanız Elhamdürillah. Fakat şuan dünyaya bakarsanız en büyük zulümü müslüman yapar. Allah'ın adını ağzına alarak 100lerce kişiyi öldürür. Artık ne hale geldik bilmiyorum.

Muhammed bu ayeti yazarak üç şey başardı: Kendi pisliklerinin üzerini kapatmak, Hz. Ömer’in merakını gidermek, Arap halkını şüpheye sokmamak. Kafası çalışıyormuş aslında, kabullenmek lazım.

Bakara 223.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…