Deji veya Rova batarya zamanla performans kaybına neden olur mu?

Direkt konuya gireceğim; 2.el bir iPhone aldım bundan 2-3 hafta önce. Batarya sağlığı %80'ken aldım ve hala %80. güçlendirilmiş bataryalarla değiştirmeyi planlıyorum fakat Deji veya rova bataryalar zamanla performans kaybına neden oluyormuş. Bende açıkçası biraz endişe duydum. Orijinalleri de zaten uçuk fiyatta ve mAh değeri düşük. Başlıktaki gibi endişem var. Siz ne dersiniz?

Model: XS.

Dün kameralar arasında gezinirken bir an telefon dondu ve kendini yeniden başlattı. Bu nedenle de bir endişem var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Rova var iPhone 7'de. 1.5 yıl sonra performans kaybı gözlemledim. Ama bundan iyi de yan sanayi var mıdır bilmiyorum. Patlama çatlama olmadı.

Bende Deji'nin daha iyi olduğunu biliyorum. Zaten eğer mümkünse yılda bir batarya değişimi yapılmalı cihazlara. Android iPhone fark etmez yapılmalı diyroum.

İlk iPhone telefonum olduğu için öyle alayım geçeyim diyemiyorum :(

@EsatKa @Erenk1905 siz ne dersiniz?

Paranız varsa Apple ile görüşün, orijinal batarya takın, diğer türlü ise Deji batarya takabilirsiniz. Evet, zamanla performans kaybı oluyor, yan sanayi bataryalar orijinal bataryalar kadar uzun ömürlü olmuyor.

Paranız varsa Apple ile görüşün, orijinal batarya takın, diğer türlü ise Deji batarya takabilirsiniz. Evet, zamanla performans kaybı oluyor, yan sanayi bataryalar orijinal bataryalar kadar uzun ömürlü olmuyor.
Maksimum kaç yıl gidiyor ki? Ayrıca Rova ve Deji arasındaki fark nedir? @Erenk1905 hocam Rova önerdi, siz Deji önerdiniz.

Geri
Yukarı