Delirmemem için sebep söyler misiniz?

Artık delirme vakti değil, delirip kafaya takarak, ekonomiyi herşeye bahane ederek yaşanmaz. Bu durumu lehimize kullanmak en mantıklısı. İnsanlarda ne dertler var yaşamınıza bakın, yeri geldimi de durumu bir güzel kullanın.

İnternet açısından konuşacağım, evet kısıtlanmaktayız ama yine de elimizdekilerin değerini bilmeliyiz değil mi ? (Benim internetin normal hali. :) )
Ek Açıklama 2020-04-23 221124.png

Sizin derdiniz nedir?
Benim derdim yok çok şükür. Ama dünyada açlıktan ölenler, ailesine bakamadı diye hayatına son verenler, sakat olanlar, sevdiğini kaybedip onun yokluğuyla yaşamak zorunda olanlar; doğuştan kör, sağır olanlar ve daha pek çok farklı derdi olanlar varken burda dolar 7TL oldu diye delirmek çok da mantıklı bir hareket değil. Postun ilgi çekmek amaçlı atıldığını düşünüyorum.

Benim derdim yok çok şükür. Ama dünyada açlıktan ölenler, ailesine bakamadı diye hayatına son verenler, sakat olanlar, sevdiğini kaybedip onun yokluğuyla yaşamak zorunda olanlar; doğuştan kör, sağır olanlar ve daha pek çok farklı derdi olanlar varken burada dolar 7TL oldu diye delirmek çok da mantıklı bir hareket değil. Postun ilgi çekmek amaçlı atıldığını düşünüyorum.

Ailesine bakamama sebebi neden kaynaklı acaba ekonomi olabilir mi?

Son düzenleme:
Ekonomi bir bahane değil zaten ekonomi olmazsa hiçbir şey olmaz ve bu durumu lehimize

Ailesine bakamama sebebi neyden kaynaklı acaba ekonomi olabilir mi ?
Arkadaş dolar yüksek yazmış. Adamın ailesine bakamama sebebi doların yüksek olması diyemeyiz, borcu vardır kapatamamıştır. Sakatların sakat olma sebebi dolar değil. İnsan yakınını dolar yüzünden kaybetmez. Doğuştan kimse dolar yüzünden kör-sağır olmaz. Noldu hepsine cevap veremedin mi?

Arkadaş dolar yüksek yazmış. Adamın ailesine bakamama sebebi doların yüksek olması diyemeyiz, borcu vardır kapatamamıştır. Sakatların sakat olma sebebi dolar değil. İnsan yakınını dolar yüzünden kaybetmez. Doğuştan kimse dolar yüzünden kör-sağır olmaz. Noldu hepsine cevap veremedin mi?
Bir insan dolar yüzünden gayet de ailesine bakamayabilir çünkü asgari maaş 2300 tl ve herşey çok pahalı bu adam maaşını çocuklarına mı harcasın, ev ihtiyaçlarını mı karşılasın, kira mı ödesin ? Neden daha iyi yaşama standartlarına sahip olmak varken bu yaşam standartlarıyla hayatta kalmaya çalışıyoruz hiç düşündün mü? Sen durumunun iyi olduğunu yazmışsın fakat herkesin durumu iyi mi sanıyorsun?

Bir insan dolar yüzünden gayet de ailesine bakamayabilir çünkü asgari maaş 2300 TL ve her şey çok pahalı bu adam maaşını çocuklarına mı harcasın, ev ihtiyaçlarını mı karşılasın, kira mı ödesin? Neden daha iyi yaşama standartlarına sahip olmak varken bu yaşam standartlarıyla hayatta kalmaya çalışıyoruz hiç düşündün mü? Sen durumunun iyi olduğunu yazmışsın fakat herkesin durumu iyi mi sanıyorsun?

Herkesin durumunun iyi olduğunu sansam böyle bir örnek verir miyim?

Dolar yükselir düşer. Ekonomi kötüdür ama düzelir. Her şey sabırla olacak. Ben burada dolar yüksek diye delirmek mantıksız diyorum sen burada bir insan ailesine dolar yüksek diye bakamaz diyorsun. Sen nereden biliyorsun benim ailemin yıllardır borç kapatmaya calışmadığını?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkesin durumunun iyi olduğunu sansam böyle bir örnek verir miyim?

Dolar yükselir düşer. Ekonomi kötüdür ama düzelir. Her şey sabırla olacak. Ben burada dolar yüksek diye delirmek mantıksız diyorum sen burada bir insan ailesine dolar yüksek diye bakamaz diyorsun. Sen nereden biliyorsun benim ailemin yıllardır borç kapatmaya calışmadığını?

Neyse biz ekmeği dolarla mı alıyoruz sanki? İsterse 10TL olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı