Dell 23.8″ G2422HS 4000 TL'ye değer mi?

Bütçe
4000TL

Blanch

Centipat
Daha fazla  

Dell 23.8″ G2422HS Hocalarım bu monitör alınır mı? Araştırdım bayağı gayet güzel gözüküyor bu fiyata her şey var içinde ve burada da bayağı insan tarafından önerilmiş. Son kez bir konu açayım sorayım dedim.​

Son düzenleyen: Moderatör:
Değer. Bu fiyata maalesef epey az seçenek kaldı.

Siparişini verdim gaming.gen.tr sitesinden şu an. Geldikten ve birazcık kullandıktan sonra bu konuya tekrardan yazarım belki kafası karışık olan arkadaşlara yardımcı olabilir.

Bende kararsızdım alacağım artık araştırarak bi sonuca varamadım çokta övüldü bu monitör. Ne kadar sürede geliyor?

Bende kararsızdım alacağım artık araştırarak bi sonuca varamadım çokta övüldü bu monitör. Ne kadar sürede geliyor?
Hocam sanırım aldığın saate göre aldığın gün ya da ondan sonraki gün kargoya veriliyor sonrasında artık kargo şirketinin yoğunluğuna ve eleman kapasitesine bağlı olarak 1haftayı geçmeden eline ulaşır tahminimce 2-3gün içinde gelir ama ben yinede tüm süreci burada size bildireceğim.

Bu arada bence övülmesi gayet doğal çünkü barındırdığı özellikler bandında hem fiyat olarak daha aşağıda kalıyor hemde DELL markası çok uzun zamandır teknolojik ürün vs. üreten bir firma bu fiyata tecrübeli bir markadan böyle bir ürün almak insana güven veriyor ve eğer editör vs. değilseniz ekranın yansıttığı renkler ile kariyerinizin bir alakası yok ise sunduğu IPS kalitesi ile 165HZ çok çok yeterli ki IPS panelin 165hz ile birleşmiş olduğu ve monitörün içinde bulunan renk profilleri size çok fazla görsel kalite bakımından doyum sağlayacağını düşünüyorum.
Aslında tek konunun DELL olmadığı ortada, marka ayırımı yapmamdaki sebep bu fiyata bu özelliklere ulaşabiliyor olmamız bizim için süper ama bütçe olarak sorununuz yok ise yine IPS panelin ve HZnin yüksek olduğu daha premium monitörlere göz atabilirsiniz lakin dediğim gibi kariyerinizde ekrandaki renklerin gerçeği neredeyse 100% olarak yansıtması bir anlam ifade etmiyorsa bu monitör fiyat bakımından ve sunduğu özellik bakımından bizim gibi insanlara çok yeterli.

Son olarak gözlerimde astigmat olduğunu belirtmek istiyorum bu monitörde seviyeli olucak şekilde mavi ışık koruması için profiller mevcut monitör geldiğinde bu seviyeleri tek tek deneyerek ve menüsünde bulunan ayarları tek tek deneyerek size tüm deneyimimi aktaracağım.

Elime ulaştı 2gün içinde hemen geldi kutu gayet sağlamdı herhangi bir sorunu yok birazcık oyun oynayarak renk profillerini test ettim gayet başarılı, renkler çok güzel 👍 içinden HDMI ve DP kablosuda çıkıyor elinizde yoksa ekstra olarak para vermeye gerek yok ekrana verdiği parlaklık ayarını yükseltsemde gözümü rahatsız etmiyor gayet kaliteli fazlasıyla iş görür FPS oyunları için ekstra olarak oyunda olan karanlık yerleri aydınlatmaya yarayan bir özelliği var. RPG, MOBA vs. oyun türleri için renk profilleri var oyuna sanki editlenmiş video izlemek gibi bir hava katıyor gayet beğendim kafası karışık olan herkese tavsiye ederim.
bu arada 2 gün önce 3999TLydi şimdi 4198TL olmuş.

Son düzenleme:
Hocam sanırım aldığın saate göre aldığın gün ya da ondan sonraki gün kargoya veriliyor sonrasında artık kargo şirketinin yoğunluğuna ve eleman kapasitesine bağlı olarak 1haftayı geçmeden eline ulaşır tahminimce 2-3gün içinde gelir ama ben yinede tüm süreci burada size bildireceğim.

Bu arada bence övülmesi gayet doğal çünkü barındırdığı özellikler bandında hem fiyat olarak daha aşağıda kalıyor hemde DELL markası çok uzun zamandır teknolojik ürün vs. üreten bir firma bu fiyata tecrübeli bir markadan böyle bir ürün almak insana güven veriyor ve eğer editör vs. değilseniz ekranın yansıttığı renkler ile kariyerinizin bir alakası yok ise sunduğu IPS kalitesi ile 165HZ çok çok yeterli ki IPS panelin 165hz ile birleşmiş olduğu ve monitörün içinde bulunan renk profilleri size çok fazla görsel kalite bakımından doyum sağlayacağını düşünüyorum.
Aslında tek konunun DELL olmadığı ortada, marka ayırımı yapmamdaki sebep bu fiyata bu özelliklere ulaşabiliyor olmamız bizim için süper ama bütçe olarak sorununuz yok ise yine IPS panelin ve HZnin yüksek olduğu daha premium monitörlere göz atabilirsiniz lakin dediğim gibi kariyerinizde ekrandaki renklerin gerçeği neredeyse 100% olarak yansıtması bir anlam ifade etmiyorsa bu monitör fiyat bakımından ve sunduğu özellik bakımından bizim gibi insanlara çok yeterli.

Son olarak gözlerimde astigmat olduğunu belirtmek istiyorum bu monitörde seviyeli olucak şekilde mavi ışık koruması için profiller mevcut monitör geldiğinde bu seviyeleri tek tek deneyerek ve menüsünde bulunan ayarları tek tek deneyerek size tüm deneyimimi aktaracağım.

Elime ulaştı 2gün içinde hemen geldi kutu gayet sağlamdı herhangi bir sorunu yok birazcık oyun oynayarak renk profillerini test ettim gayet başarılı, renkler çok güzel 👍 içinden HDMI ve DP kablosuda çıkıyor elinizde yoksa ekstra olarak para vermeye gerek yok ekrana verdiği parlaklık ayarını yükseltsemde gözümü rahatsız etmiyor gayet kaliteli fazlasıyla iş görür FPS oyunları için ekstra olarak oyunda olan karanlık yerleri aydınlatmaya yarayan bir özelliği var. RPG, MOBA vs. oyun türleri için renk profilleri var oyuna sanki editlenmiş video izlemek gibi bir hava katıyor gayet beğendim kafası karışık olan herkese tavsiye ederim.
bu arada 2 gün önce 3999TLydi şimdi 4198TL olmuş.
Bugün geldi iyi ki hemen almışım fiyatı yükselmiş 3799ken de alabilirdim 3999 de şuan ki fiyattan iyi. Monitörü gündüz test ettim herhangi bir ölü piksel çıkmadı çok uzun inceleyemedim ama renkleri falan iyi hdmı ile 165 Hz alabiliyorum başka alabilen var mı hdmı ile 165i ? (Ekran kartına da bağlı bu durum sanırsam)

Hocam sanırım aldığın saate göre aldığın gün ya da ondan sonraki gün kargoya veriliyor sonrasında artık kargo şirketinin yoğunluğuna ve eleman kapasitesine bağlı olarak 1haftayı geçmeden eline ulaşır tahminimce 2-3gün içinde gelir ama ben yine de tüm süreci burada size bildireceğim.

Bu arada bence övülmesi gayet doğal çünkü barındırdığı özellikler bandında hem fiyat olarak daha aşağıda kalıyor hem de Dell markası çok uzun zamandır teknolojik ürün vs. üreten bir firma bu fiyata tecrübeli bir markadan böyle bir ürün almak insana güven veriyor ve eğer editör vs. değilseniz ekranın yansıttığı renkler ile kariyerinizin bir alakası yok ise sunduğu IPS kalitesi ile 165Hz çok çok yeterli ki IPS panelin 165Hz ile birleşmiş olduğu ve monitörün içinde bulunan renk profilleri size çok fazla görsel kalite bakımından doyum sağlayacağını düşünüyorum.
Aslında tek konunun Dell olmadığı ortada, marka ayırımı yapmamdaki sebep bu fiyata bu özelliklere ulaşabiliyor olmamız bizim için süper ama bütçe olarak sorununuz yok ise yine IPS panelin ve Hz'nin yüksek olduğu daha Premium monitörlere göz atabilirsiniz lakin dediğim gibi kariyerinizde ekrandaki renklerin gerçeği neredeyse 100% olarak yansıtması bir anlam ifade etmiyorsa bu monitör fiyat bakımından ve sunduğu özellik bakımından bizim gibi insanlara çok yeterli.

Son olarak gözlerimde astigmat olduğunu belirtmek istiyorum bu monitörde seviyeli olacak şekilde mavi ışık koruması için profiller mevcut monitör geldiğinde bu seviyeleri tek tek deneyerek ve menüsünde bulunan ayarları tek tek deneyerek size tüm deneyimimi aktaracağım.

Bu arada 2 gün önce 3999TL'ydi şimdi 4198TL olmuş.

Kanka monitör 1 ms yazıyor geldiğinde bir ayar falan yapmamız gerekiyor mu? Bir sitede teknik özelliklerinde 5 ms yazıyordu. Geldiğinde 5 ms oluyor onu 1 Ms'e boostlamamız lazım gibi bir durum var mı?

Bugün geldi iyi ki hemen almışım fiyatı yükselmiş 3799ken de alabilirdim 3999 de şuan ki fiyattan iyi. Monitörü gündüz test ettim herhangi bir ölü piksel çıkmadı çok uzun inceleyemedim ama renkleri falan iyi hdmı ile 165 Hz alabiliyorum başka alabilen var mı hdmı ile 165i ? (Ekran kartına da bağlı bu durum sanırsam)
Muhtemelen kullandığınız HDMI kablosu 2.0 olduğundandır. HDMI 1.2 veya 1.3 olsaydı 144 hertz üzerine çıkamazdınız.

Geri
Yukarı