Dell 27" S2721DGF vs MSI 27" MAG274QRF

Kiron LXXII

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
2K monitöre geçmek istiyorum. Aralarında 300TL fiyat farkı var. İki monitörü de inceledim fakat karar veremedim.
Dell 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP HDR Nano IPS QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming Monitör
MSI 27" OPTIX MAG274QRF 165Hz 1ms 2xHDMI DP G-Sync QHD IPS Gaming Monitör
Benim için önemli özellikler Motion blurun az olması, ghostingin az olması ve responsive time gibi özellikler yer alıyor.

Bu monitörleri deneyimleyen oldu mu? Hangisini almam daha mantıklı olur?

Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Optix serisinde çok sayıda ölü piksel ve dalgalanma sorunu oluyormuş. Fakat rtings sitesinde MSI olanın puanları Dell'den iyi. Fakat internetten sipariş değil de görerek alma şansın varsa MSI almanda bir sakınca olacağını düşünmüyorum.
Bu site monitör incelemelerinde 1 numara. İstediğiniz monitörün incelemesine ve değerlendirmesine bu siteden ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba,
2K monitöre geçmek istiyorum. Aralarında 300TL fiyat farkı var. İki monitörü de inceledim fakat karar veremedim.
Dell 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP HDR Nano IPS QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming Monitör
MSI 27" OPTIX MAG274QRF 165Hz 1ms 2xHDMI DP G-Sync QHD IPS Gaming Monitör
Benim için önemli özellikler Motion blurun az olması, ghostingin az olması ve responsive time gibi özellikler yer alıyor.

Bu monitörleri deneyimleyen oldu mu? Hangisini almam daha mantıklı olur?

Şimdiden herkese teşekkürler.

İki monitör arasından MSI monitörü öneririm.

Optix serisinde çok sayıda ölü piksel ve dalgalanma sorunu oluyormuş. Fakat rtings sitesinde MSI olanın puanları Dell'den iyi. Fakat internetten sipariş değil de görerek alma şansın varsa MSI almanda bir sakınca olacağını düşünmüyorum.
Bu site monitör incelemelerinde 1 numara. İstediğiniz monitörün incelemesine ve değerlendirmesine bu siteden ulaşabilirsiniz.
MAG274QRF ile MAG274QRF-QD aynı model değildir. Ayrıca -QD olsa dahi Dell S2721DGF son kullanıcıya daha uygun.

İkisi arasından S2721DGF.

Alacak olursam şu an fiyatı uygun olduğu için itopyadan alacağım. Olası ölü piksel çıkması durumunda uğraştırıyorlar diye biliyorum.
Verdiğiniz siteleri inceledim. İkisi arasında renk gamutu, konstrast ve dell'in 4k görüntüyü ps5 gibi cihazlarda downscale desteklememesi dışında bir fark göremedim açıkçası. Dell'in response değerleri daha iyi duruyor. Fakat ekranda gözün farketmediği bir titreme olduğu belirtilmiş. Uzun kullanımda gözü rahatsız edip edemeyeceğinden kaygılandım açıkçası.
İki monitör arasından MSI monitörü öneririm.
Teşekkürler.
MAG274QRF ile MAG274QRF-QD aynı model değildir. Ayrıca -QD olsa dahi Dell S2721DGF son kullanıcıya daha uygun.

İkisi arasından S2721DGF.
Sizin de belirttiğiniz gibi -QD olmayan sürüme bakıyorum dolayısıyla rtings'ten bakarken bunu göz önünde bulundurdum. Dell'in QC'u daha iyi duydum bunun dışında son kullanıcı için ne tür avantajları var peki?

S2721DGF sipariş verdim İtopya'dan ama inşallah ölü piksel, veya başka bir sorun çıkmaz. MSİ monitörde yerel karartma özelliği yok. Bence S2721DGF alın.

Dell'in arka aydınlatması gözümü rahatsız etmişti, iade ettim. MSI hakkında bir fikrim yok.

Geri
Yukarı