MSI 27" Optix MAG274QRF-QD vs Dell 27" S2721DGFA

MSI 274qrf de de var yükseklik. Öyle hatırlıyorum.
Evet onda yükseklik ayarı var standı gayet iyi. Benim LG'yi almamın sebebi onda Displayport 1.4 desteği olması yani 1440p 144hz'te 10 bit renk verebiliyor, MSI olansa 120hz'te 10 bit verebiliyor ama çok da önemli bir şey değil benim takıntım vardı o konuda. Yoksa MSI'ı alacaktım.

Evet onda yükseklik ayarı var standı gayet iyi. Benim LG'yi almamın sebebi onda Displayport 1.4 desteği olması yani 1440p 144hz'te 10 bit renk verebiliyor, MSI olansa 120hz'te 10 bit verebiliyor ama çok da önemli bir şey değil benim takıntım vardı o konuda. Yoksa MSI'ı alacaktım.
Benim için 10 bit önemli değil. Sadece oyun için kullanacağım. 10 bit biraz daha grafikerler için diye biliyorum.

Bir de MSI Mag 274 qrf modelinin quantom dotlu modeliyle farkı sadece quantom dot olması mı? Başka farkı var mı?

MSI'ı alın o zaman o fiyata daha iyi bir seçenek yok. S2721DGF 6k'ya düşebiliyor arada sırada indirim olursa o alınabilir ama şu anki piyasada 6k civarına en iyisi MSI ve LG de standı hariç MSI ile aynı sayılır.

Bir de MSI Mag 274 qrf modelinin quantom dotlu modeliyle farkı sadece quantom dot olması mı? Başka farkı var mı?
Öyle olması lazım zaten model adının sonundaki qd quantum dot'tan gelmekte.

İkisi de quantum dot denilen filtre kullanıyor yani nano IPS falan hikaye ikisi de benzer özelliklerde renk gamutu olarak. Aynı şekilde HDR 400 olayı da yalan fald teknolojisi yoksa LCD'lerde HDR çöp gibi gözükür, HDR desteklemese bile sorun değil bu açıdan zaten HDR gösterecek panel özelliği yok. Tepkime süreleri de iyi ikisi de alınabilir. MSI'ın paneli siyahları biraz daha iyi gösteriyor kontrast oranı biraz daha yüksek. Bunun dışında LG 27GP850 modeli var o da düşünülebilir. Ya da daha ucuza MAG274QRF de olur arada fazla fiyat farkı varsa. Ğ

S2721DGF modeli 7000 TL civarı gözüküyor onu da düşünebilirsiniz.

LG'nin bu modellerden daha iyi bir monitörü varsa göz atabilirim.

@theumtkyd şu anki en iyi IPS modeli. LG ve Dell kullaniyor sadece.

Kafam karıştı aslında. Hangisi daha iyi?

Geri
Yukarı