Dell 31.5″ G3223D vs Gigabyte M32Q

İkisinin de fiyatı birbirine çok yakın, normalde 27" monitör arıyorum, ama piyasada kalmamış gibi bir durum var. 9000 TL 1440p bir monitör için yüksek bir fiyat, ama 5700 XT grafik kartı 4K kaldırmaz; 1080p bir monitöre dönmeyi de pek istemiyorum.

Hocam ilk kez VA panel monitör öneren gördüm; herkes "Bu saatten sonra rekabetçi oyuncular hariç IPS'ten başka panel alınmaz" havasında. 3 küsür yıldır Samsung CHG70 kullanıyorum, memnunum ama işte ömrü dolmak üzere, ekranda malum çizgiler çıkmaya başladı. 27"-32" IPS monitörler de 9-10 bin TL.

Bu önerdiğiniz monitör de elimdekinden biraz daha kötü gibi ama bu fiyata bu kalite.

Piksel yoğunluğu azaldığı için yıllardır rutin olarak baktığım her şey daha az keskin görünüyor, pikselleri çok yaklaştığım oluyor görüyorum 32 inç için 4K başlangıç çözünürlüğü olmalıdır net.
Ayrıca 4K olan model biraz daha iyi kontrast oranı sunuyor ve XG2705 2K'den geçtim.

Piksel yoğunluğu azaldığı için yıllardır rutin olarak baktığım her şey daha az keskin görünüyor, pikselleri çok yaklaştığım oluyor görüyorum 32 inç için 4K başlangıç çözünürlüğü olmalıdır net.
Ayrıca 4K olan model biraz daha iyi kontrast oranı sunuyor ve XG2705 2K'den geçtim.
Bu görüşünüz benim için çok değerli, satın almamda etkili olacaktır. Bende benzer şekilde asus MG278Q 2K 'dayım.

Alacak olan kimseyi etkilemek istemem onlarca 32 inç ve 2k model üretiliyor ben biraz takıntılıyım alışkanlıklardan sonra farklı geldi piksel yoğunluğu...
Onun dışında sıfır ghosting diyebilirim.

Alacak olan kimseyi etkilemek istemem onlarca 32 inç ve 2k model üretiliyor ben biraz takıntılıyım alışkanlıklardan sonra farklı geldi piksel yoğunluğu...
Onun dışında sıfır ghosting diyebilirim.
Şimdi hocam malum fiyatlar yüksek ancak, 2k dan geçen birisiyiz. Öncelikle ekranın büyümesini istiyorum konsol kolu ile oyun oynuyorum. Onun dışında genelde web de zaman geçiriyorum. Sistemim şuan 4k 60fps verebiliyor. Ben eski monitörümü alırken (2016) yeni yeni birkaç oyunu 2k da açıp oynayabiliyordum. Yani ileriye dönük bir yatırım yapmıştım iyiki de öyle yapmışım. 4k dada bence aynı durum söz konusu, monitör her sene değiştirilecek bir parça değil. Şuan belki 2k da oynarım ama birkaç sene içinde 4k standart hale gelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı