Dell 31.5″ G3223D vs Gigabyte M32Q

Dell olanı kullanıyorum ve 27 2k modelden geçtim tavsiyem 32 inç için 2k düşünmeyin, biraz pişmanlık yarattı bende 4k olan modeli g3223q alabillirdim.
Dostum bunu söylediğin çok iyi oldu. Ben de 2560x1440p için 32" mi 27" mi diye düşünüp duruyordum. Ama 2560x1440p 27" de yazılar çok küçük okunmuyor diyenler de var. Ne derece doğrudur bilmiyorum.

Dostum bunu söylediğin çok iyi oldu. Ben de 2560x1440p için 32" mi 27" mi diye düşünüp duruyordum. Ama 2560x1440p 27" de yazılar çok küçük okunmuyor diyenler de var. Ne derece doğrudur bilmiyorum.
2k 27'' yazılar küçük değildir 27'' 4k olmasın dediğiniz. Ayrıca windows işletim sisteminde yazı boylarını ayarlayabiliyorsunuz kalite kaybı olmadan, oyunlarda bilemeyeceğim. 27 inç 2k da herhangi bir sorun yok.

2k 27'' yazılar küçük değildir 27'' 4k olmasın dediğiniz. Ayrıca windows işletim sisteminde yazı boylarını ayarlayabiliyorsunuz kalite kaybı olmadan, oyunlarda bilemeyeceğim. 27 inç 2k da herhangi bir sorun yok.
Tamamdır dostum. Ben kullanmadım bilmiyorum ama 2560x1440p 27" için söylüyorlardı.

Şimdi hocam malum fiyatlar yüksek ancak, 2k dan geçen birisiyiz. Öncelikle ekranın büyümesini istiyorum konsol kolu ile oyun oynuyorum. Onun dışında genelde web de zaman geçiriyorum. Sistemim şuan 4k 60fps verebiliyor. Ben eski monitörümü alırken (2016) yeni yeni birkaç oyunu 2k da açıp oynayabiliyordum. Yani ileriye dönük bir yatırım yapmıştım iyiki de öyle yapmışım. 4k dada bence aynı durum söz konusu, monitör her sene değiştirilecek bir parça değil. Şuan belki 2k da oynarım ama birkaç sene içinde 4k standart hale gelecektir.
Aslında mantıklı bir düşünce, ama "plânlı eskitme" diye bir şey var. Monitörünüzün garantisi 2 seneyse 2 sene dolunca ömrü dolup bozulacaktır ve yenisini almak zorunda kalacaksınız. Şu andaki bilgisayarımı 3 sene önce almıştım, ondan önce kullandığım bilgisayardaki Samsung ekranı 8 sene kullandım + 3 senedir de babam kullanıyor, etti 11 sene. 11 sene dayanacak ekranı artık üretmiyorlar; firmaların "Garanti dolunca bozulsun da yenisini satalım" stratejisi var. Dededen kalma buzdolapları hâlâ çalışıyor ama en yeni teknolojili monitör 2-3 sene dayanmıyor, çünkü üretici zihniyeti değişti.

Aslında mantıklı bir düşünce, ama "plânlı eskitme" diye bir şey var. Monitörünüzün garantisi 2 seneyse 2 sene dolunca ömrü dolup bozulacaktır ve yenisini almak zorunda kalacaksınız. Şu andaki bilgisayarımı 3 sene önce almıştım, ondan önce kullandığım bilgisayardaki Samsung ekranı 8 sene kullandım + 3 senedir de babam kullanıyor, etti 11 sene. 11 sene dayanacak ekranı artık üretmiyorlar; firmaların "Garanti dolunca bozulsun da yenisini satalım" stratejisi var. Dededen kalma buzdolapları hâlâ çalışıyor ama en yeni teknolojili monitör 2-3 sene dayanmıyor, çünkü üretici zihniyeti değişti.
Kullanıma birazda şansa bağlı bu elektronik cihazlar. Alırsın 2 gün olmadan bozulabilir, yıllarcada bozulmadan gidebilir. Monitör bilmiyorum çok fazla monitör eskitmedim, biraz yaygınlaşşsa 4k daha iyi olabilirdi aslında ama ülkemizin durumu malum aldın aldın bir daha zor oluyor.

Geri
Yukarı