Dell 5521 UEFI boot menüsü boş gözüküyor

eksoldeks

Hectopat
Daha fazla  
Konuyu yanlış yere açtıysam af buyurun..
Uefı olarak aldığım makinayı win7 64 bit yaptım legacy olarak. Daha sonra win 8.1 yaptım yine legacy olarak ancak şuan uefı olarak sistemi yüklemek istiyorum. Ancak eufı boot menüsü boş gözüküyor. Eufı boot özelliği açık olmasına rağmen. Bu bu sebepten cd den veyahut usb bellekten boot yapamıyorum.

Ne hdd yi görüyor nede dvd rw'ı. Biosda da çok fazla seçenek yok. Biosu güncel cihazın.. Son olarakda diski gpt olarak formatlayıp tekrar uefı boot menüsünü kontrol etsem boot edebileceğim donanımları görebilir miyim ? Denemedim mantıksız geldi ancak başka aklıma gelen hiçbir şey yok? Yardım edebilecek arkadaşlar varsa şimididen çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rufus'da ayarları böyle yapıp deneyin. Bu arada bilgisayarınızda bulunan HDD'nin GPT Bölüm Düzeni'ne sahip olması gerekmekte.

1.png

UEFI boot menüsünden değilde sistem açılırken F2' bas çek,bas çek,açılan pencerede uefi olarak usb'yi görebiliyormusun ona bak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı