Dell 7567 batarya uyumsuzluğu

naruto26

Decapat
Daha fazla  
Dell ınspirion 7567 bataryam öldüğü için muadil bir batarya aldım fakat batarya BIOS da uyarı verdi orijinal değil hatası. Daha sonra BIOS da pil durumunda da aşagıdaki görseller gibi hata aldım. Batarya ilk taktığımda %78'di takılıyken %58 de kaldı şarj olmuyor. Bende mecburen çıkarmak zorunda kaldım. BIOS'u güncelledim ve güç seçeneklerini de ayarladım pili devre dışı bırakıp tekrar başlattım fakat hiçbiri çözüm sağlamadı. Ayriyeten orijinal şişik bataryayı taktığım zaman şarj oluyor beyaz bir ışık yanıyor sabit touchpadin alt tarafında diğer muadil bataryayı(retro) taktığımda turuncu beyaz ışık yanıp sönüyor sıra sıra yanıyor. Arkadaşım Amerika'da o aldı yan sanayi hata vermiş ilk defa ama şarj oluyormuş. 1 hafta sonra yurt dışına çıkacağım Dell'den alamıyorum yani koç bakıyor sanırım Türkiye'deki firmasına fakat ben bunu AliExpress ya da Amazon'dan yurtdışında kalacağım yere başka bir marka sipariş etsem düzelir mi? Benim gideceğim ülke farklı olduğu için oraya getirmiyor aynı marka yani o hatayı almam önemli değil şarj olması yeterli 3-4 saat kullanabileyim.

WhatsApp Image 2021-02-15 at 18.07.44.jpeg

bios screenshot.jpg

Aynı cihaz bende de mevcut. Pil şişti ve piller çok pahalı. Cihaz pilsiz kullanılabilir mi?

Yaklaşık 3 aydır batarya olmadan kullanıyorum burada ünlü bir site var oradan sipariş edeceğim. Orijinal diyordu fakat deneyeceğim bakalım. Türkiye'de Retro bataryayı denedim çalıştırmadı. Orijinal takmanı istiyor BIOS.

Yaklaşık 3 aydır batarya olmadan kullanıyorum burada ünlü bir site var oradan sipariş edeceğim. Orijinal diyordu fakat deneyeceğim bakalım. Türkiye'de Retro bataryayı denedim çalıştırmadı. Orijinal takmanı istiyor BIOS.
Oyun falan oynayabiliyor musunuz aynı performansı veriyor mu?

Geri
Yukarı