DELL 7577 laptop FPS düşme problemi

mrsESCAPE

Centipat
Dell G515 Core i7 8750h 2.2GHz-16 GB -1TB+128 SSD-GTX1050 Ti 4 GB-15.6
Arkadaşlar PC format attım ve öncesinde de kullanıyordum. Son zamanlarda LOL oyununda 140-200 arası FPS alırken şimdi 0-40 arası FPS dropları yaşıyorum. Tam rakiplerle savaşırken oluyor. Ve durum çok sinir bozucu. PC'yi dengeliye de yüksek performansa da alıp denedim hiçbiri bir işe yaramadı. Dell 7577 kullanan arkadaşlar varsa bana mesaj atabilirler mi veya ne yapmalıyım bu hakkında bu duruma düşenler var mı? Teşekkürler.

51f78823-4c93-48aa-8493-85ffdda77505.jpg
27125d70-971b-4c5a-974c-1b637e669280.jpg
f5a358ee-4687-4c05-9146-c043694f828c.jpg

Aşırı derecede drop alıyorsunuz. Bu droplar prize takılı iken mi oluyor ? Eğer prize takılı değilse fps düşmesi normal.

İşlemciniz 100 dereceye çıkınca ani olarak gücünü düşürür bu yüzdende fps droplar yaşarsınız. Sorunun çözümü işlemciyi soğuk tutmak.Yüksek verimliliğe sahip termal macun kullanabilirsiniz, dizüstü bilgisayar için ayrıyeten soğutucu alabilrsiniz.

@mrsESCAPE her bu tür konu altına yazdığım gibi lütfen oyun içi değerleri msi afterburner ile paylaşın. Tüm değerler gözüksün ki sorunu bulmaya çalışabilelim. Muhtemelen ısıdan oluyordur. Termal Macun yenileyip, temizlik yapmalısınız.

7577'nin kronik sorunu bu, 1 yıldır uğraşıyorum, sadece sıvı metal düşürebildi benim bilgisayarımdaki sıcaklıkları. Bilgisayarın içi ciddi ciddi toz değilse daha çok sinir krizi geçirtecek sana. Yeni aldıysan iade et, yeni değilse satışa koy, o kadar söyleyeyim.

1.jpg
4.jpg
5.jpg

@Kadir_m değerleri bunlar kardeşim en sonunda sağ üstte 40 fpse düşüyor ısındıkça 0 kadar hızlı bir düşüş oluyor ve oyuna devam edersem dahada devam ediyor.
@@Ozan Güven kardeşim emailini atarmısın bir iletişime geçebilirmiyiz ?
7577'nin kronik sorunu bu, 1 yıldır uğraşıyorum, sadece sıvı metal düşürebildi benim bilgisayarımdaki sıcaklıkları. Bilgisayarın içi ciddi ciddi toz değilse daha çok sinir krizi geçirtecek sana. Yeni aldıysan iade et, yeni değilse satışa koy, o kadar söyleyeyim.
emailini atabilirmisin iletişime geçebilirmiyiz kardeşim ?
@mrsESCAPE her bu tür konu altına yazdığım gibi lütfen oyun içi değerleri msi afterburner ile paylaşın. Tüm değerler gözüksün ki sorunu bulmaya çalışabilelim. Muhtemelen ısıdan oluyordur. Termal Macun yenileyip, temizlik yapmalısınız.
kardeşim aşağı tarafa attım fotoları bakabilirsen çok mutlu olurum

Gmail uygulamasının bildirimleri kapalı, yazsan bile görmem. Buradan anlat derdini ki benim bilmediğim/görmediğim yerde başkaları da yardımcı olabilsin. Sana bilgisayarında olan şeyi anlatayım, ne yapacağına sen karar ver. İşlemcin çok ısınıyor, kendini korumak için gücünü kesmeye başlıyor. Ben aynı şeyi 7700HQ'da yaşıyordum. Fanın temizlemediğim yeri, denemediğim macun markası kalmamıştı. En son termal macun yerine sıvı metal sürerek çözdüm. Senin bilgisayarının fanları uzun zamandır temizlenmemiş halde ise servise gönder temizlesinler, garantisi yoksa kendin önce temizle, ardından yeni macun sür. Baktın düzelmiyor, ya risk alıp sen de süreceksin sıvı metalden, ya da satacaksın.

7700HQ 7577 laptop var kronik sorun sıcaklık problemi en basit oyunda bile işlemci 90 dereceye çıkıp frekans kesiyor ve 10-20 fpslere iniyorum.

Öncelikle merhaba kardeşim.
Ben sana bi' adaptörün bir sıkıntısı var mı yok mu bir bak derim. Aynı zamanda fiş girişine de bak. Büyük ihtimalle bunların hiç birinde sıkıntı yoktur. Varsa sen hallet. Asıl ısınma nedenini çözebilmen için yapman gereken basit. Bilgisayarının kasasını parçala yani aç. Sonra fan çıkışını ve fanını iyice temizle. Hava çıkışlarını iyice temizle. Sana önerim fan çıkışındaki delikli plakayı yani radyatörünü diş fırçasını ıslatarak temizlemen. Sorunun büyük ihtimalle çözülür. Benim sorunumun kaynağı bu idi ve çözmüş bulunmaktayım. İyi günler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı