DELL 7577 laptop FPS düşme problemi

@Kadir_m değerleri bunlar kardeşim en sonunda sağ üstte 40 fpse düşüyor ısındıkça 0 kadar hızlı bir düşüş oluyor ve oyuna devam edersem dahada devam ediyor.
Merhabalar veriler çok net olmuş. Cihazınız aşırı ısınıyor. Temizlik yapıp termal macun yenileyin. Altına soğutucu almanız fayda sağlayacaktır. Ama ilk olarak temizlik ve macun şart.
Yazılım olarak işlemci kullanımını düşürürseniz değerler daha iyi olacaktır diye tahmin ediyorum. Eğer daha da ileriye gitmek isterseniz undervolt yapabilirsiniz işlemciye. Ya da çekirdek hızlarını kısarak ısınmasının önüne geçebilirsiniz bir derece.

Merhabalar veriler çok net olmuş. Cihazınız aşırı ısınıyor. Temizlik yapıp termal macun yenileyin. Altına soğutucu almanız fayda sağlayacaktır. Ama ilk olarak temizlik ve macun şart.
Yazılım olarak işlemci kullanımını düşürürseniz değerler daha iyi olacaktır diye tahmin ediyorum. Eğer daha da ileriye gitmek isterseniz undervolt yapabilirsiniz işlemciye. Ya da çekirdek hızlarını kısarak ısınmasının önüne geçebilirsiniz bir derece.
hocam soğutucum var 1,5 yıllık pc ama onları takınca daha çok şarj yediğinden mi nedir mesela fun usbsini çıkarttığım zamanda aniden fps artıyor . ben pcden olduğunu düşünüyorum dell kaynaklı olabilir bence dedikleriniz mantıklı ama bence sorunu direk pcye attım cok ağır pc kullanan biri değilim teşekkür ederim. Başka aklınıza gelebilen öneriniz varsa yazabilirseniz sevinirim teşekkürler :))
7700HQ 7577 laptop var kronik sorun sıcaklık problemi en basit oyunda bile işlemci 90 dereceye çıkıp frekans kesiyor ve 10-20 fpslere iniyorum.
hocam peki bu laptoların genel sorunumu ? bende araştırdım dell 7577'de çok fazla yorum var 130 w adaptör var 180 w siparişi ettim bakalım gelsin deniyecem , ama satmak mantıklı geliyor sizce ?
vise gönder temizlesin
Gmail uygulamasının bildirimleri kapalı, yazsan bile görmem. Buradan anlat derdini ki benim bilmediğim/görmediğim yerde başkaları da yardımcı olabilsin. Sana bilgisayarında olan şeyi anlatayım, ne yapacağına sen karar ver. İşlemcin çok ısınıyor, kendini korumak için gücünü kesmeye başlıyor. Ben aynı şeyi 7700HQ'da yaşıyordum. Fanın temizlemediğim yeri, denemediğim macun markası kalmamıştı. En son termal macun yerine sıvı metal sürerek çözdüm. Senin bilgisayarının fanları uzun zamandır temizlenmemiş halde ise servise gönder temizlesinler, garantisi yoksa kendin önce temizle, ardından yeni macun sür. Baktın düzelmiyor, ya risk alıp sen de süreceksin sıvı metalden, ya da satacaksın.
hocam 7700HQ dediğin dell 7577'de değil mi ? peki sizin dell 7577 varken 180 w adaptör denediniz mi ? denedikten sonra işe yaradımı ? sonrasında ne yaptınızı elden çıkarmalı mıyım sizce ? 1050 ti bu arada cihaz teşekkür ederim :) cevaplarınız için

Son düzenleme:
@mrsESCAPE yani FPS'i sınırlandırabilirsiniz ama bu gibi şeyler asla tam çözüm olmaz. Çok ilginçmiş gerçekten ben de soğutucu kullanıyorum hiç söylediğiniz gibi olmuyor.
Bilgisayar güç çekiyor ama 4 GHZ'ye yakın çalışması gereken işlemci 3'lerde çalışıyor ara ara 800'lere düşüyor. Çok net ısı sorunu, iyi bir termal macun sorunu çözecektir diye düşünüyorum. Başka gelirse aklıma yazarım :)

Adaptör konusunda rehber açmıştım.

Adaptör konusunda rehber açmıştım.
hocam son olarak 180 wattla değiştirdikten sonra kullanınca drop sıkıntısı çektiniz mi ? şuan halen kullanıyormusunuz :)

Kullanıyorum hâlâ bi' ama throttle sorunun bilgisayarın aldığı güçle alakası yok. Hatta bence bilgisayarının garantisi duruyorken servise gönder, ben hiç denemedim o seçeneği, üretilen bi' parti bilgisayarın soğutması sorunluysa ve ondan kaynaklanıyorsa düzeltebilirler.

Son düzenleme:
Ben de Dell 7577 kullanıcısıyım. Yaklaşık 9 aydır kullanıyorum ve en fazla 2 ay düzgün kullanabildim, gerisi hüsran oldu benim için. İlk 2 ay, 85-90 derecelerde gezerdi ve ben aldırmazdım. Sonraki aylarda, ağır drop girmeye başlamıştı. Koç Sistem'in Maltepe şubesine götürdüm. Durumu anlattım. 1.5 ya da 2 hafta bekledim ve teslim alıp eve geldim. Headsink, ana kart, LCD panel değişti, dediler. LCD panel çerçevesindeki açıklığı belirtmeme rağmen çözmemişler. LCD ekran jelatininden dolayı orada fark etmemiştim. Ürün temiz gelmişti gözüme. Dert etmemiştim. Eve geldiğimde, kontrol için alt kapağını açtım. Mandallardan biri sallanıyordu, birisi ise kopmuştu ve içinde bırakılmıştı. Hayda, dedim ve iyice kontrol ettim. Çerçeve açıklığı devam ediyordu. Ekranı biraz aşağı indirdim ve bir baktım ki kiriş bölgesinde belirgin çizikler var. O ara tatile gitmiştim, mail attım: "Değişim istiyorum, ürünü çizmişsiniz."
Bana dedikleri: "1 hafta içinde haber vermediğiniz için yapacağımız bir şey yok." :)
Ben de 35-40 gün önce, Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum. Onlar beni haklı görürlerse, daha yeni seri olan G515 ile tanışacağım. Bir daha böyle bir sorunla (ısınma sorunu) karşılaşırsam, Koç Sistem'e göndermeyi düşünmüyorum. Kafayı yemek üzere olduğumu da belirtmek isterim. Yazmadığım yer, konuşmadığım kişi kalmadı. Dell USA ile 1 hafta konuşmuş biri olarak, dün de konuşmak için yazdım. Beni uzmana bağlayacağını söyleyip bir daha cevap vermedi, karşıdaki arkadaş. Normalde en geç 1 saate dönerlerdi. Türkiye'de yaşamak, Türkiye'de bireysel tüketici olmak çok sıkıntılı. Beklemekten başka hiçbir çarem yok.

Kendi çözümümdür.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kendi çözümümdür.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Speedstep kapatmak çözüm olsa da işlemci çok zarar görecektir, çünkü çok fazla 97-98 derecelerde kalacak onun yerine turboyu kapatın yada throttlestop programı ile throttle düşürün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı