Dell Alienware AW2521HFa vs Dell Alienware AW2521HFla 240Hz

• Konuyu başlatan Ardi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 2B

Ardi

Kilopat
Yer
KOSOVA-PRIZREN
Daha fazla  
Monitör
Dell
Merhaba, yurt disinda yasiyorum simdiden yazi icin ozur dilerim! Daha onceden Dell Alienware 2518hf kulandim ama monitörüm bozuldu. Simdide yenisini almak istiyorum fakat cok fazla model var artik ve bu iki modelin farki ne bilmiyorum. Bunu bilen olursa bana soyleyebilir mi?

1.Dell Alienware AW2521HFa​

2.Dell Alienware AW2521HFla​

Hfa olan model HFLa'dan daha pahali.

Merhaba, yurt disinda yasiyorum simdiden yazi icin ozur dilerim! Daha onceden Dell Alienware 2518hf kulandim ama monitörüm bozuldu. Simdide yenisini almak istiyorum fakat cok fazla model var artik ve bu iki modelin farki ne bilmiyorum. Bunu bilen olursa bana soyleyebilir mi?

1.Dell Alienware AW2521HFa​

2.Dell Alienware AW2521HFla​

Hfa olan model Hfla'dan daha pahali.

İki cihaz arasındaki fark sadece monitörün arka kasaının rengi birisi beyaz birisi siyah başka bir fark yok.

İlk monitörde ikinciden farklı olarak AMD FreeSync™ Premium, NVIDIA® G-SYNC® Compatible, Ambient Light Sensor, AlienFX™ Lighting, ID color variant bulunduğu yazıyor. Kendi sitelerinden baktım.

İlk monitörde ikinciden farklı olarak AMD FreeSync™ Premium, NVIDIA® G-SYNC® Compatible, Ambient Light Sensor, AlienFX™ Lighting, ID color variant bulunduğu yazıyor. Kendi sitelerinden baktım.

Benim kartim RTX 3060 simdi bu monitor hem AMD FreeSync hem de NVIDIA G-SYNC'e mi sahip?
Bir de şu an ikisinin de indirimde fiyati ayni sence hangisini alayim?

Bu monitörün hf modelleri yerine aşağıya yazacağım modellere bakman daha iyi olur çünkü hf modellerinin h modelinden farkı FreeSync özelliği ama IPS'leri h modelininkinden daha kötü ve max. hz'leri daha düşük

Genel özellikleriyle:

1) AW2521H: 25 inç, 1920x1080 piksel, 360 Hz ve G-SYNC destekli Renk: siyah (Bu modeli anlatırken "h" olarak hitap edeceğim.)
2) AW2721D: 27 inç, 2560x1440 piksel, 240 Hz ve G-SYNC + FreeSync destekli Renk: beyaz (Bu modeli anlatırken "d" olarak hitap edeceğim)

Karşılaştırma:

D model h modelden 3.4 kg daha ağır nedeni boyut farkı olabilir fakat boyuna uzunlukları aynı. D modelin çevçevesi daha ince. D model görüntüyü daha kaliteli renklerle veriyor çünkü sdr ve hdr özellikleri daha iyi ama bunlar eğer monitörü oyun için alıyorsan gereksiz kavramlar. H modelin ekranı ışığı daha iyi soğuruyor yansıma daha az meydana geliyor çünkü yüzeyi daha mat. Giriş gecikmesi (görüntü lag'ı) ise h modelde 1,3 daha az.

Benim en çok gözüme çarpan avantajlar ise,

H model için:
-360 hz sağlaması
-Parlamayı daha iyi engellemesi
-Giriş gecikmesinin az olması

D model için:
-Görüntü daha ayrıntılı çünkü 2560x1440 piksel
-Görüntü ve renkler daha kaliteli
-Daha iyi bir renk aralığı var, sdr ve hdr özellikleri daha iyi

Daha ayrıntılı bir inceleme istersen buraya tıklayabilirsin. İyi forumlar.

Geri
Yukarı