Dell G15 5*** serisi alınmamalı ve önerilmemeli!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
AMD işlemcili versiyonu da aynı şekilde mi ? 50 Sayfa mesaj doluşmuş o yüzde hepsini okuyamadım.

Tek sorun sıcaklık değil. Driverda da problemler var.

Arkadaşıma sorayım bu durumları eğer yaşamıyorsa tarihteki ilk sorunsuz Dell G15 5*** olarak satıla sunarız. Şu zamana kadar herhangi bir sorun yaşadığına şahit olmadım garip geldi.

Bir arkadaşımda da aynı model vardı ama sorun yaşadığını hiç görmedim. Sıcaklık konusunda da pek sorun yaşamıyordu ilginç.

Hocam bende I5-10500H GTX 1650 Dell G15 5510 modeli vardı ve ciddi bir yazılımsal veya kasa kaynaklı ısı problemi olduğunu düşünüyorum. Laptop sıfır haliyle serin ortamda boştayken CPU'yu 60-65 derece arasında çalıştırıyordu. Turbo Boost gibi özellikleri kapatıp laptopu soğuk modda çalıştırma ilkesini seçerseniz sıcaklıklar 55 dereceye düşüyor ama onda da oyunlarda ciddi bir FPS kaybı yaşıyorsunuz. Oyunlarda FPS kaybı yaşamayayım default hali ile laptopu kullanayım dediğinizde ise gereksiz fazla CPU sıcaklığı ve yüksek devirde fan sesi ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

Boşta sıcaklıkları düşürmek isteyenler ekran yenileme hızını 60hz güç modunu da dengeliye alabilirler. Özellikle ekran yenileme hızınızın 120hz de olması pilinizi çok çabuk bitirir. Windows 11 in dinamik olarak ekran yenileme seçeneği var ama stabil çalışmıyor.

@Cliff_Burton RTX 3050 & 5600H modeli Hepsiburada'da 12.400 TL düşmüş. Üstelik yanında çanta ve mouse veriyorlar. Ürünü satacağız diye başvurdukları yol kalmamış hocam. :D

@Cliff_Burton RTX 3050 & 5600H modeli Hepsiburada'da 12.400 TL düşmüş. Üstelik yanında çanta ve mouse veriyorlar. Ürünü satacağız diye başvurdukları yol kalmamış hocam. :D

Eğer bir ürünün fiyatı normalden düşükse bir düşünün alırken hocam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı