Dell G15 5*** serisi alınmamalı ve önerilmemeli!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ekran alıntısında gerekli açıklamaları yaptım.
@fatih murdock

Dosya Ekleri

• Screenshot 2022-07-06 155441.png
    Screenshot 2022-07-06 155441.png
    649,2 KB · Görüntüleme: 38
Yani bir amacı yok.
bence var mesela x bir oyunu cool modda açınca cpunun ve gpunun gücünden kısıyor, fanları yüksekte çalıştırıyor, sıcaklık azalıyor. tabi fps de düşüyor. oyuna göre ayar yapmak lazım

bence var mesela x bir oyunu cool modda açınca cpunun ve gpunun gücünden kısıyor, fanları yüksekte çalıştırıyor, sıcaklık azalıyor. tabi fps de düşüyor. oyuna göre ayar yapmak lazım
Ben yaptığımda hiçbir işe yaramadı.

Bende Ryzen Edition 3050 li versiyonu var çok şükür 7 aydır bahsettiğiniz hiç bir problemi yaşamadım rdr2 ultra-High grafiklerde oynuyorum ve herhangi bir drop olmadan maks 85 derecelerde oynuyorum sanırım ben biraz şanslı çıktım

bu arada ekstradan 8 gb ram takviyesi yaptım
AWWC hatası yok mu?

Ben de denedim @Cliff_Burton

101 derecede sucuk pişirir yanında bol demli çay demlersiniz.

Yabancı forumlarda bizim Dell'deki işlemciye owerclockla 100 watt vererek sürekli bu şekilde kullanan birine denk geldim.
Sıcaklık 100 derecede sabit.
Ve 100 watt çekiyor.
Bu bilgisayar olağan üstü falan diyordu. Bulursam tekrar atarım buraya linkini.

Yabancı forumlarda bizim Dell'deki işlemciye owerclockla 100 watt vererek sürekli bu şekilde kullanan birine geldim.

Bugün 70 watt ile bir deneme yaptım ben. Cinebench'de 9500 civarı puan aldım. 100 derece sabit çalışıyordu. Ama güvenemiyorum. Bu kadar az fark için overclock yapmaya değmez bence.

100W islemci ne kafayi yemiş yapan, ekran kartı çalıştırıyor sanki

Bugün 70 watt ile bir deneme yaptım ben. Cinebench'de 9500 civarı puan aldım. 100 derece sabit çalışıyordu. Ama güvenemiyorum. Bu kadar az fark için overclock yapmaya değmez bence.

Nereden overclock yaptiniz hocam?

Yabancı forumlarda bizim Dell'deki işlemciye owerclockla 100 watt vererek sürekli bu şekilde kullanan birine denk geldim.
Ve 100 watt çekiyor.
Oha, 100w işlemi ne ya yuh!

Günlük kullanımda Max limit 86 watt.
Sonrasında çekirdekler 100 dereceye vuruyor ve işlemci kendini 44 watta düşürüyor. Sıcaklıkta 80 derecede sabit kalıyor. İşemciyi adım adım izliyorum :) ekran kartı ve işlemciden performans olarak memnunum ama ısınma olayı soba resmen. Yani gerçekten soba. Ama laptop kaldırıyor bu sıcaklığı değişik. Tavsiye eder miyim bu piyasada 10-11bin liraya denk gelirseniz kaçırmayın. Onun dışında uzak durun.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı