Dell G15 5*** serisi alınmamalı ve önerilmemeli!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kabul Etmiyorlar ki. BDH kabul etmedi
Cihazımı. Dell'den bir arkadaş yardımcı olmayı denedi de cihaz daha kötü oldu.

Şurdaki metni oku yasalara uygun hakkını ara. Ailen yanında durmazsa da hakkımı paramı kimseye yedirmem de ve öğren. Burada sürekli bir markayı karalamanın anlamı yok

6 ay çoktan geçti. Ayrıca, galiba Driver sorunundan bahsediyorsunuz emin değilim ancak sadece bende yok maalesef sorun. Yani dediğinizin pek imkanı olduğunu düşünmüyorum
Yazılımsal hatalarda anakart(ya da her ne sıkıntılıysa) ondan kaynaklı olabilir. Siz servisi aradığınızda yazılımsal sorunlardan bahsetmeyin. Isınma sorunu olduğunu ve oyun oynayamadığınızı söyleyin. Diğer can sıkıcı konularıda anlatın. Bu tarz durumlarda firmayı sıkıştırmak gerekiyor. Twitter adresiniz var ise oraya yazabilirsiniz dönüş yapacaklardır. Gelişmeleri aktarırsanız hepimiz yardımcı olmaya çalışırız. Burada tartışmamızın size yararı olmuyor zaten.

Bende Dell G15 5515 Ryzen 5 5600h RTX3050 8 GB 512 GB modeli var. N11 üzerinden aldım.
Gerçekten Alienware Command Center ve Gaming modu işe yaramıyor. Ben de zaten takmıyorum normal modda kullanıyorum hep. Yazılım olarak çok iyi değil ama Casper Monster gibi markalardan iyi hatta HP Pavilion Gaming modellerin yazılımı daha kötü.
Ben 13.000'e almıştım gayet F/P idi. Isınma sorunu bende yok. 93 derece gayet normal bir değer böyle cihazlar için rakiplerine bakabilirsiniz. Rakibi ROG aourus değil ama maalesef biraz daha giriş seviye bir cihaz G15 5515.
Yazılım sıkıntısı var ama başka bir sıkıntı olmadı bende. Yazılımı dert etmezseniz alınır cihaz.

Yazılımsal hatalarda anakart(ya da her ne sıkıntılıysa) ondan kaynaklı olabilir. Siz servisi aradığınızda yazılımsal sorunlardan bahsetmeyin. Isınma sorunu olduğunu ve oyun oynayamadığınızı söyleyin. Diğer can sıkıcı konularıda anlatın. Bu tarz durumlarda firmayı sıkıştırmak gerekiyor. Twitter adresiniz var ise oraya yazabilirsiniz dönüş yapacaklardır. Gelişmeleri aktarırsanız hepimiz yardımcı olmaya çalışırız. Burada tartışmamızın size yararı olmuyor zaten.

Garantiye gidecek cihaz. Temizlik + garanti mantıklı olur dedim. Babamı da ikna ettim zaten o konuda. Aslında daha erken gidecekti ama unutmuşum ben göndermeyi. Yarın kesin gidiyor cihaz.

Bende Dell G15 5515 Ryzen 5 5600h RTX3050 8 GB 512 GB modeli var. N11 üzerinden aldım.
Gerçekten Alienware Command Center ve Gaming modu işe yaramıyor. Ben de zaten takmıyorum normal modda kullanıyorum hep. Yazılım olarak çok iyi değil ama Casper Monster gibi markalardan iyi hatta HP Pavilion Gaming modellerin yazılımı daha kötü.
Ben 13.000'e almıştım gayet F/P idi. Isınma sorunu bende yok. 93 derece gayet normal bir değer böyle cihazlar için rakiplerine bakabilirsiniz. Rakibi ROG aourus değil ama maalesef biraz daha giriş seviye bir cihaz G15 5515.
Yazılım sıkıntısı var ama başka bir sıkıntı olmadı bende. Yazılımı dert etmezseniz alınır cihaz.
Gaming modu dediğiniz f9 basarak açılan mod mu ? Eğer oysa o zaten fanların 100 de 100 kullanılması ve performansa geçmesine yarıyor. Zaten oynadığınız oyun zor performans isteyen bir oyunsa zaten fanlar otomatik oyun moduna geçiyor yani bende geçiyor. Ayriyetten f9 a basmak ise yaramıyor.

Gaming modu dediğiniz f9 basarak açılan mod mu ? Eğer oysa o zaten fanların 100 de 100 kullanılması ve performansa geçmesine yarıyor. Zaten oynadığınız oyun zor performans isteyen bir oyunsa zaten fanlar otomatik oyun moduna geçiyor yani bende geçiyor. Ayriyetten f9 a basmak ise yaramıyor.

Evet. Ayrıca belirteyim, bu bende yeni yeni başladı. F9'a basınca oyun donmaya başlıyor (Kronik sorun olmayabilir!!!!!)

Arkadaşlar genel olarak laptoplar da ısınmayı çok sorun ediyorsanız ve ısınma sorunu yaşıyorsanız Nviada Experience'tan whisper modu olması lazım onu açın.
Anladığım kadarıyla bu mod ekran kartı ve nispeten işlemcinin frekansını kısıyor. Ben şahsen gözlemledim.
Mesela Just Cause 3 sistem isteyen bir oyun. O dediğim mod kapalı iken ekran kartı 60W 90W arası çalışıyordu ve yüksek ayarlarda 60 80 FPS veriyordu. Mod açıkken ise ekran kartı watı 25 40W arası çalışıyor ve yine 50 60 FPS alıyorum.
Ancak bu mod ilk açıldığında bütün oyunları optimize ediyor ve 40 FPS sabitliyor. Bu şekilde CPU 70-75 ekran kartı ise 50-60 dereceyi -bende- geçmedi. Ancak 40 FPS de oynamak istemeyen Nviadadan FPS'i istediği seviyeye kadar artırabilir.

Tehnopat forumu aratınca çözüm bulunuyor. Alienware commnad Center çözümü @Cliff_Burton
Uygulamayı yüklemeden önce işletim sistemi, Windows'un dilini İngilizceye çevirin ardından uygulamayı yükleyin sorunu çözülüyor. Ben denemedim ama bu şekilde sorunun çözüldüğüne dair dönüşler var. Çözümü bulan @Tayfun054 teşekkür ederim.

Daha önce artmıştım ama bulamadım demek ki. Bir deneyeyim inşallah işe yarar.

Tehnopat forumu aratınca çözüm bulunuyor. Alienware commnad Center çözümü @Cliff_Burton
Uygulamayı yüklemeden önce işletim sistemi, Windows'un dilini İngilizceye çevirin ardından uygulamayı yükleyin sorunu çözülüyor. Ben denemedim ama bu şekilde sorunun çözüldüğüne dair dönüşler var. Çözümü bulan @Tayfun054 teşekkür ederim.

Daha önce artmıştım ama bulamadım demek ki. Bir deneyeyim inşallah işe yarar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gaming modu dediğiniz F9 basarak açılan mod mu? Eğer oysa o zaten fanların 100 de 100 kullanılması ve performansa geçmesine yarıyor. Zaten oynadığınız oyun zor performans isteyen bir oyunsa zaten fanlar otomatik oyun moduna geçiyor yani bende geçiyor. Ayrıyeten F9'a basmak ise yaramıyor.

Evet F9 basınca açılan g modunu diyorum. O da pek bir işe yaramıyor. Ben kullanmıyorum dediğiniz gibi oyunlarda otomatik yapıyor ayarları.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı