Dell G15 5*** serisi alınmamalı ve önerilmemeli!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam 5-6 dell xps,inspiron vb. tamir etmiş olarak sölüyorum aşırı ısnınma gibi sorunları var mesala şuan bu konuyu yazarken dell ınspıron 15 3593 laptopumun işlemcisi 86-76 da dolanıyor ve işlemde oc gibi şeyler yok o kadar güçlü bir işlemcide değil i5 1035g1cihazı aldıktan 9 ay sonra ekranı bozuldu. biostan undervolt edecem işlemciyi bios bile çok saçma bebek bile anlar o biosu .işlemci çok kısıtlıyor kendini 3.90 Ghz lere kadar çıkabilirken cinebenchde 2018 Ghzde kendi sabitliyor. bir keresinde sadece minecraft oynarken 103 dereceye çıktığına denk geldim düşünün yani. Kısacası Dell almayın,aldırtmayın.
Bu laptop kısacası 1 fan ve 1 ışı borusu ile soğuyor. Düşünmek ile istemiyorum bu laptopun i7 ve MX250li modelini.

IMG_PixelCam_Plus_20220626_180840.jpg

Ve gidiyorlar. Görüşmemek üzere Dell. Size de başarılar arkadaşlar.

Evet, şimdi ben dahil birçok kişinin yaşadığı durumdan bahsedeceğim.

Bu cihaz apaçık sorunlu aslında. Ama kullananlar genel olarak geçer diye (ben de aynısını yaptım) bekledi ve ses çıkarmadı. Ama benim sabrım taştı artık. G Shift özelliği hiçbir işe yaramıyor. Aksine throttle yapıp cihazı kastırıyor. Command Center denilen driver zaten Alienware cihazlar için tasarlamış ve sürekli güncelleme var diye pin kodu istiyor. Eğer beyaz ışıklı klavyesi olan modele sahipseniz uygulamanın kendisi bile "bu cihaz bu driver ile uyumlu değildir" hatası veriyor.

Bir başka hata olarak OC ve sound driverları var. Sürekli yüklü değilmiş gibi zannediyor cihaz. Ve sürekli o driverları yükleyin diyor. Oyun oynarken bildirim geliyor ve eğer odaklandıysanız tüm odağı berbat ediyor.

Bir de hepsinin üstüne Dell support assist var. Driver yüklemek ve cihaza stres testi yapmak için kullanılıyor. Stres testi kısımları gayet iyi çalışıyor. Ama driver yükleme kısmında eski driverları yükletiyor uygulama. Özellikle BIOS güncellemeleri eski sürümler oluyor.

Arkadaşlar. Eklemeyi unutmuşum. Intel işlemcilere sahip cihazların şarj aleti de berbat. Mavi ışık yanan yerin altı bükülüyor ve kablonun içi görünüyor. Görünen yerdeki renkli kablolar bu yüzden zarar görüp bozuluyor. Bir tanıdığımınki de bu yüzden bozuldu. Benimki de yakındır ki bozulacak.

Üstüne üstlük bu cihazın şarj aleti ucuz değil. Fiyatı bu;

Servis ne diyor derseniz tek yaptıkları şey yönlendirmek. Saçma sapan yerlere yönlendiriyorlar ve o numaralar da yönlendiriyor. Kısır döngü başlıyor yani.

Bu konuda içimi dökmek istedim. Ayrıca hala önerilen bu cihazın önerilmemesi için açtım. Lütfen insanlara sorunlu ürün aldırmak istemiyorsanız bu sorunlar düzelmeden önermeyin bu cihazları.
Hocam çoğu konuda haklısınız fakat alınmaz olayına katılmıyorum. Command center kötü çalışıyor fakat çözümleri yok değil. Mesela command center için windowsun dilini ingilizce yaptım program güzel çalışıyor ilk pin vs sormuyor. Support asist bazen eski driver verebiliyor ama bunu sadece ekran kartında yaşadım onun dışında biosu bile bu programla güncelledim. genel olarak güzel çalıştığını düşünüyorum en kötü, driver için kendi sitesini kullanabilirsiniz. Oyunlar için altına fan alınabilir veya command centerde yüksek perf yerine dengeli modda başlatabilirsiniz.+ G tuşu konusunda size katılıyorum aksine cihazı ısıtıyor.

Hocam çoğu konuda haklısınız fakat alınmaz olayına katılmıyorum. Command center kötü çalışıyor fakat çözümleri yok değil. Mesela command center için windowsun dilini ingilizce yaptım program güzel çalışıyor ilk pin vs sormuyor. Support asist bazen eski driver verebiliyor ama bunu sadece ekran kartında yaşadım onun dışında biosu bile bu programla güncelledim. genel olarak güzel çalıştığını düşünüyorum en kötü, driver için kendi sitesini kullanabilirsiniz. Oyunlar için altına fan alınabilir veya command centerde yüksek perf yerine dengeli modda başlatabilirsiniz.+ G tuşu konusunda size katılıyorum aksine cihazı ısıtıyor.
hocam bu dil değişip uygulama sağlıklı çalışıyor olayını bir açar mısınız ? Uygulama içi bir ekran görüntüsü atar mısınız? O özelleştirilebilir yerleri filan( sessiz mod vs gibi)

hocam bu dil değişip uygulama sağlıklı çalışıyor olayını bir açar mısınız ? Uygulama içi bir ekran görüntüsü atar mısınız? O özelleştirilebilir yerleri filan( sessiz mod vs gibi)
hocam zamanında gene technopat forum olması lazım, windows dili değiştirme önerisi gelmişti bu ayarı yapınca uygulama ingilizce çalıştığı için daha optimum çalışıyor .dil seçeneklerinde hangi ayarları değiştirdiğimi hatırlamıyorum ama ss atıyım.
1656426419497.png

Eki Görüntüle 1434475
1656425979120.png

1656425995630.png

Untitled.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı