Dell G15 5510 Fan Hızı Ayarı

YILSUK11

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar, laptop herhangi bir ısınma olmadığı halde durduk yere yüksek devirde fan çalıştırıyor ve gürültü yapıyor. Fan hızını Alienware Command Center'dan ayarlamaya çalıştım ama bir türlü olmadı. Bu fan hızını nasıl ayarlayabilirim?

1645803827410.png

1645804259845.png

Evet arkadaşlar uzun araştırmalar sonucunda sorunu çözdüm. Bu cihazı alan ve aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için çözümü anlatayım. Öncelikle bu cihaz ilk geldiğinde bir takım işlemler yapmanız gerekiyor çünkü eski biosdan kaynaklı bir ısı sorunu var. Eğer hiç bir şeyle uğraşmadan kullanmaya çalışırsanız garanti edebilirim ki ısınma sorunu ile karşı karşıya kalırsınız. Şimdi çözüme geçelim ilk olarak cihazın sitesinden güncel bios indirip kuruyorsunuz ardından. Allienware Command Center i bilgisayarınızdan kaldırıp temiz bir şekilde tekrar kuruyorsunuz. Ve sorununuz çözülüyor. Bu arada Dell ekibini tebrik ediyorum gerçekten iyi iş çıkarmışlar.

Cihaz boştayken bile yüksek devirde çalışan fanlara gelince "G-Mode" denilen bir performans modu var. Yanlışlıkla onu açmış olabilirsiniz. F9 tuşuna bastığınız zaman modu açıp kapatabilirsiniz.

Son düzenleme:
Merhabalar, laptop herhangi bir ısınma olmadığı halde durduk yere yüksek devirde fan çalıştırıyor ve gürültü yapıyor. Fan hızını Alienware Command Center'dan ayarlamaya çalıştım ama bir türlü olmadı. Bu fan hızını nasıl ayarlayabilirim?

Eki Görüntüle 1315669

Eki Görüntüle 1315678

Evet arkadaşlar uzun araştırmalar sonucunda sorunu çözdüm. Bu cihazı alan ve aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için çözümü anlatayım. Öncelikle bu cihaz ilk geldiğinde bir takım işlemler yapmanız gerekiyor çünkü eski BIOS'tan kaynaklı bir ısınma sorunu var. Eğer hiçbir şeyle uğraşmadan kullanmaya çalışırsanız garanti edebilirim ki ısınma sorunu ile karşı karşıya kalırsınız. Şimdi çözüme geçelim ilk olarak cihazın sitesinden güncel BIOS indirip kuruyorsunuz ardından. Allienware Command Center'i bilgisayarınızdan kaldırıp temiz bir şekilde tekrar kuruyorsunuz. Ve sorununuz çözülüyor. Bu arada Dell ekibini tebrik ediyorum gerçekten iyi iş çıkarmışlar.

Cihaz boştayken bile yüksek devirde çalışan fanlara gelince "g-mode" denilen bir performans modu var. Yanlışlıkla onu açmış olabilirsiniz. F9 tuşuna bastığınız zaman modu açıp kapatabilirsiniz.

Command Center bir türlü düzgün çalışmıyor hep sizin fotoğraflarda olduğu gibi sağ üstte güncelleme var yazısı kalıyor klavyenin ışıklarını kontrol edemiyorum bu yüzden bu sorunu da çözebildiniz mi? Bir sürü kez silip tekrar yükledim fayda etmedi.

Command Center bir türlü düzgün çalışmıyor hep sizin fotoğraflarda olduğu gibi sağ üstte güncelleme var yazısı kalıyor klavyenin ışıklarını kontrol edemiyorum bu yüzden bu sorunu da çözebildiniz mi? Bir sürü kez silip tekrar yükledim fayda etmedi.

Yaklaşık 2 aydır aynı problemi yaşıyorum. Güncelleme var diyor ancak güncellememe müsaade etmiyor. Fanları sadece kendisi çok ısındığında kısa süreli devreye sokuyor ben F9 ile aktifleştirip durduramıyorum, bir çözüm bulabildiniz mi?

Geri
Yukarı