Dell G15 5510 iade edilmeli mi?

Yüksek render kalitesine sahip bir işlem yapmayı düşünmüyorsanız sorun olmaz. Sonuçta Kötü bir işlemci değil ama bir 6-12 veya 8-16 çekirdek değil. Bu laptop birebir ben kullanıyorum. 16 GB RAM ile devam ediyorum. Ama yazılımsal bir şey olduğunu düşünüyorum. Fakat beni ilgilendirmiyor pek. Valorant veya o tarz bir oyun oynamak gibi bir amacım yok. Arada Cyberpunk ve qcis, solidworks, handbrake, photoshop, ubuntu ile python ve o tarz programlar kullanıyorum. Sarj cihazı yok iken 3-4 saat web gezinme süresi veriyor. Ubuntu kullanırsan bu süre uzuyor. Detaylı sorun varsa cevaplandırabilirim. @Cristabol Brown

Yüksek render kalitesine sahip bir işlem yapmayı düşünmüyorsanız sorun olmaz. Sonuçta kötü bir işlemci değil ama bir 6-12 veya 8-16 çekirdek değil. Bu laptop birebir ben kullanıyorum. 16 GB RAM ile devam ediyorum. Ama yazılımsal bir şey olduğunu düşünüyorum. Fakat beni ilgilendirmiyor pek. Valorant veya o tarz bir oyun oynamak gibi bir amacım yok. Arada Cyberpunk ve qcis, SolidWorks, handbrake, Photoshop, Ubuntu ile Python ve o tarz programlar kullanıyorum. Şarj cihazı yok iken 3-4 saat web gezinme süresi veriyor. Ubuntu kullanırsan bu süre uzuyor. Detaylı sorun varsa cevaplandırabilirim. @Cristabol Brown

Malzeme kalitesi sıkıntı çıkartır mı (sanmam ama gene de sorayım dedim)? Isınmaları nasıl? Benim gördüğüme göre 80'i geçmiyor. Oyun yapmayla, yazılımla ve tasarımla uğraşacağım o yüzden işlemci bana yeteri kadar yardımcı olur mu? 15,6 inç yeterli geliyor mu size ben 21 inçten 15,6 ya geçiş yapacağımda. Bir de VA panel varmış renkleri sizi tatmin ediyor mu?
Ubuntu'dan Windows 10'a geçebilirim değil mi?

Ekran kalitesi olarak beni çok rahatsız etmiyor. Sarımtrak bir renk profili var. Kasa kalitesi olarak ekranda herhangi bir açıklık oynama, elini dayadığın bölge kalitesi, klavye rahatlığı, gayet iyi bir seviyede yani eğilip bükülme gibi bir olay olmuyor. Isınma olarak işlemsel olarak handbrake ile video kalite render aldığımda Antalya da 90 derecelerde çalışıyordu. Ama olduğum oda çok sıcak ve terliyorum genel olarak. Önceki yorumlarımı da okumuşsundur. Olduğun bölgeye göre 80-90 dereceyi geçmeyecektir. Geçse bile elinin altında bir sıcaklık hissetmiyorsun. Genel kullanımda 60-70 derecelerde fan çalışmıyor. Frekans dalgalanmaları olmuyor sürekli ve aniden yüksek derecelere sıçrama yapmıyor. Ben 24 inç monitörden geçtim. Elbette küçük gelicek. 17.3 alabilirsen al daha güzel olacaktır ama aynı paraya düzgün 17.3 bulamıyorsun. Bir yere kadar her türlü yeterli olur. Ama yüksek çoğunlukla işlemci gerektiren bir iş türü yapıcaksan hafif (2 kg altı olursa iyi olur) 4800H gibi 8-16 çekirdek almanı tavsiye ederim GPU çok önemli değilse. Yani Windows kurabilirsin elbet, ben ikisini bir arada kullanıyorum.

Ekran kalitesi olarak beni çok rahatsız etmiyor. Sarımtrak bir renk profili var. Kasa kalitesi olarak ekranda herhangi bir açıklık oynama, elini dayadığın bölge kalitesi, klavye rahatlığı, gayet iyi bir seviyede yani eğilip bükülme gibi bir olay olmuyor. Isınma olarak işlemsel olarak handbrake ile video kalite render aldığımda Antalya da 90 derecelerde çalışıyordu. Ama olduğum oda çok sıcak ve terliyorum genel olarak. Önceki yorumlarımı da okumuşsundur. Olduğun bölgeye göre 80-90 dereceyi geçmeyecektir. Geçse bile elinin altında bir sıcaklık hissetmiyorsun. Genel kullanımda 60-70 derecelerde fan çalışmıyor. Frekans dalgalanmaları olmuyor sürekli ve aniden yüksek derecelere sıçrama yapmıyor. Ben 24 inç monitörden geçtim. Elbette küçük gelecek. 17.3 alabilirsen al daha güzel olacaktır ama aynı paraya düzgün 17.3 bulamıyorsun. Bir yere kadar her türlü yeterli olur. Ama yüksek çoğunlukla işlemci gerektiren bir iş türü yapacaksan hafif (2 kg altı olursa iyi olur) 4800H gibi 8-16 çekirdek almanı tavsiye ederim GPU çok önemli değilse. Yani Windows kurabilirsin elbet, ben ikisini bir arada kullanıyorum.

Antalya'nın neresinden? Muratpaşadayım ben. 17.3 inç bulamam büyük ihtimal stoklar berbat durumda bunu zar zor buldum stok olsa bile adamakıllı satıcı bulamıyorum. Trendyol'da Hepsiburada'da puanlar mükemmel ama Şikayetvar'a bir giriyorum 2. el ürün yollayan mı dersin kargoda yaşanan sıkıntılar mı dersin… iade konusuna girmiyorum bile. Lise 2'yim şu an. Üniversite 1'e kadar götürürsün başka bir şey istemiyorum. İleride çıkacak oyunları oynama gibi bir hevesimde yok çünkü Steam'de en az 400TL'den başlayacak fiyatları. Klavyesi ve hoparlörü nasıl?
Ekran kalitesi olarak beni çok rahatsız etmiyor. Sarımtrak bir renk profili var.

Sarımtrak bir renk profili var derken? Tam anlayamadım hocam.

Eğer kendi evin ise kesinlikle masaüstünü geliştir tabi durumun el veriyorsa. El vermiyorsa seni idare eder. Kepez bölgesindeyim, olduğum oda küçük ve ayrı bir bilgisayar daha çalışıyor masaüstü. Dışarsı serin olabiliyor ama ben içeride terliyorum. Klavyesi çok rahat. Tuş büyüklüğü ideal bir boyutu var. Büyük durmuyor. Yazması çok rahat benim açımdan. Hoparlörü Windows üzerinde yazılımıyla beraber ideal bir kalite sunuyor. Tabi ki çok kalite beklememek gerekir.

Yani nasıl açıklayabilirim bilmiyorum ama IPS 24 inch monitörümde beyazlar tam beyaz, bu ekrana geçince biraz sarımsı bir profili var. Ama çok dikkat çekmiyor çok sarımsı gibi değil.

Eğer kendi evin ise kesinlikle masaüstünü geliştir tabii durumun el veriyorsa. El vermiyorsa seni idare eder. Kepez bölgesindeyim, olduğum oda küçük ve ayrı bir bilgisayar daha çalışıyor masaüstü. Dışarsı serin olabiliyor ama ben içeride terliyorum. Klavyesi çok rahat. Tuş büyüklüğü ideal bir boyutu var. Büyük durmuyor. Yazması çok rahat benim açımdan. Hoparlörü Windows üzerinde yazılımıyla beraber ideal bir kalite sunuyor. Tabi ki çok kalite beklememek gerekir.

Yani nasıl açıklayabilirim bilmiyorum ama IPS 24 inch monitörümde beyazlar tam beyaz, bu ekrana geçince biraz sarımsı bir profili var. Ama çok dikkat çekmiyor çok sarımsı gibi değil.

Yani dediğim gibi eğer gelecekteki oyunları da oynama gibi bir isteğim olsaydı masaüstü alırdım daha kolay upgrade için. Muratpaşada hava bayağı serin bu arada şu an. Ben TN panelden VA ya geçeceğim ve dizi film bayağı izleyende birisiyim. Umarım pişman olmam VA panelden. Teşekkür ederim tüm yardımınız için. Son olarak nereden aldığınızı sorabilir miyim bu laptopu? Önerir misiniz oradan almamı ve ne kadara aldınız? Ha bu arada m2 ssd, ssd takviyesi yapılabiliyor mu kaç tane takabiyoruz ve maksimum kaç gb ram takviyesi yapılabiliyor?

Hepsiburada üzeri Techburada mağazasından 8600 TL civarına aldım. Aldığım hafta ikinci 8GB RAM taktım. Sadece iki adet m.2 slotu var. İlkinde 256 GB takılı geliyor. İkinci slota takmak için m.2 vidası ve bracket yani kepçesi gerekiyor fakat bu içerisinde gelmiyor. Bunu siz almalısınız satın veya artik servise gönderip, parçanın gelmesini bekleyip onun üzerine geri alabilirsiniz. Benim bekleme lüksüm olmadığı için gönderemiyorum. Giderse ne zaman gelir belli değil. M.2 vidasını ve bracketını Dell Türkiye temin edemiyor yetkili tedarikçiden çünkü parça yok. O yüzden yurtdışından gelmek zorunda kalıcak. Onun gelmesi çok uzun tahmini 1 aydan fazla bekleyebilir. RAM iki adet slotu var ama tahmini kaç destekliyor bilmiyorum bakabilirsiniz. Tam WVA olarak geçiyor, her türlü TN panelden iyidir zaten. VA larda zevkli bir panel kalitesine de sahiptir. Canlılık olarak gayet ideal. Üniversiteye kadar idare edeceğinizi söylediğiniz. Sizin yerinizde olsam kesinlikle 24 inch monitör arti iyi bir işlemciyle idare eder bir ekran kartı alırdım. Ben üniversite için sürekli yer değiştirdiğim için laptop aldım. Yoksa almazdım hayatta. Çünkü fiyat olarak çok pahalılar.

Hepsiburada üzeri Techburada mağazasından 8600 TL civarına aldım. Aldığım hafta ikinci 8 GB RAM taktım. Sadece iki adet M.2 slotu var. İlkinde 256 GB takılı geliyor. İkinci slota takmak için M.2 vidası ve bracket yani kepçesi gerekiyor fakat bu içerisinde gelmiyor. Bunu siz almalısınız satın veya artik servise gönderip, parçanın gelmesini bekleyip onun üzerine geri alabilirsiniz. Benim bekleme lüksüm olmadığı için gönderemiyorum. Giderse ne zaman gelir belli değil. M.2 vidasını ve bracketını Dell Türkiye temin edemiyor yetkili tedarikçiden çünkü parça yok. O yüzden yurt dışından gelmek zorunda kalacak. Onun gelmesi çok uzun tahmini 1 aydan fazla bekleyebilir. RAM iki adet slotu var ama tahmini kaç destekliyor bilmiyorum bakabilirsiniz. Tam wva olarak geçiyor, her türlü TN panelden iyidir zaten. VA'larda zevkli bir panel kalitesine de sahiptir. Canlılık olarak gayet ideal. Üniversiteye kadar idare edeceğinizi söylediğiniz. Sizin yerinizde olsam kesinlikle 24 inch monitör arti iyi bir işlemciyle idare eder bir ekran kartı alırdım. Ben üniversite için sürekli yer değiştirdiğim için laptop aldım. Yoksa almazdım hayatta. Çünkü fiyat olarak çok pahalılar.

Evet her ne kadar pahalı olsalarda adamakıllı RTX2060 ve güzel bir monitörlü Full sistem 11k falan. RTX3050 hemen hemen 2060 seviyesinde zaten. RAM'i nereden ve kaç MHz aldınız bu arada? M.2 kepçesini internetten ne kadara alabilirim? Bende Trendyol'dan Techburada'dan alacağım. Kaç günde gelmişti kargo acaba?

Hepsiburada üzerinden Hepsiexpress ile 1 günde geldi. RAM Kingston marka 3200 Mhz li olan modülünü aldım. Türkiyede o parçası satılmıyor. Aliexpres üzerinden yaklaşık 13-15-20 dolarlara satılıyolar.

Hepsiburada üzerinden Hepsiexpress ile 1 günde geldi. RAM Kingston marka 3200 MHz'li olan modülünü aldım. Türkiye'de o parçası satılmıyor. AliExpress üzerinden yaklaşık 13-15-20 dolarlara satılıyorlar.

2933MHz RAM desteklemiyor muydu bu model? Trendyolldan mı alayım Hepsiburada'dan mı? Arada 250TL fark var ama Trendyol'da 9.250k.

Geri
Yukarı