Dell G15 5510 iade edilmeli mi?

SALOOWEN

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Dell aldığım Laptop'ta bazı sorunlar oluştu (mavi ekran düşük GPU kullanımı vs.). Hizmet bana mağazaya gelmemi söyledi ve 3 seçenek sundu:
İade.
Garanti.
Değişim.

Siz hangisini tercih ederdiniz?
Laptop çok kaliteli malzemeden yapıldığını düşünüyorum. Biraz ısınıyor ancak ısınan yer öyle bir yerdeki hissetmiyorsunuz bile. Yani tasarımı da çok iyi. İade edip aynısını da alabilirim ASUS ROG bu ürünü de alabilirim.

Dell ürün linki:

Önerim iade. Arkadaşım 2070s 10750H'lı Dell G15 kasa kullanıyor ve aynı sorunlar onda da var. Ondan önce 10300H 1650 Dell kullanıyordu aynı sorunları yaşaınca servise yolladı 3 ay serviste kaldı PC. Özür olarak bunu verdiler. Bu da aynı değişen bir şey yok.

Önerim iade. Arkadaşım 2070s 10750H'lı Dell G15 kasa kullanıyor ve aynı sorunlar onda da var. Ondan önce 10300H 1650 Dell kullanıyordu aynı sorunları yaşaınca servise yolladı 3 ay serviste kaldı PC. Özür olarak bunu verdiler. Bu da aynı değişen bir şey yok.
Öyle özüre can kurban.

Ama dediğim gibi kasa kaliteli. Ayrıca bu fiyata rtx laptop' da iyi bence. Yarın servise gideceğim. Duruma göre 3 seçenekten birini seçeceğim.

Öyle özüre can kurban.

Bende öyle demiştim ama şu an oda aşırı ısınma, mavi ekran ve düşük GPU kullanımı sorunu yaşatıyor.
Ama dediğim gibi kasa kaliteli. Ayrıca bu fiyata RTX Laptop'da iyi bence. Yarın servise gideceğim. Duruma göre 3 seçenekten birini seçeceğim.

RTX olması güzel ama bu sorunlar aşırı can sıkıcı.

Isınmanın ele gelip gelmemesi bence çok önemli değil. Önemli olan ağır oyunlarda çok yüksek ısılara çıkıp işlemcinin frekansını düşürüyor mu? Eğer düşürüyorsa direkt iade. Diğer sorunlar da zaten iade olması gerektiğini gösteriyor. Böyle bir seçenek sunulmuşsa değerlendirin derim. Fırsatlar bitmez daha iyi bir laptop çıkıverir karşınıza.

Bu arada parça değişimi 8 hafta civarı minumum galiba. Garanti 20 iş günü civarı. İade'yi bilmiyorum. Yarın detaylı bilgi öğrenmeye çalışacağım.
Isınmanın ele gelip gelmemesi bence çok önemli değil. Önemli olan ağır oyunlarda çok yüksek ısılara çıkıp işlemcinin frekansını düşürüyor mu? Eğer düşürüyorsa direkt iade. Diğer sorunlar da zaten iade olması gerektiğini gösteriyor. Böyle bir seçenek sunulmuşsa değerlendirin derim. Fırsatlar bitmez daha iyi bir laptop çıkıverir karşınıza.
Hem işlemci hem de ekran kartı düşük kullanımı var. Valorant'ta ortalama 70 fps veriyor.
Bu arada parça de

Hem işlemci hem de ekran kartı düşük kullanımı var. Valorant'ta ortalama 70 fps veriyor.
İşlemci frekansına bakmadım. Sıcaklığın da doğru ölçülüp ölçülmediğinden emin değilim. çünkü bi 96 oluyor bir 84 oluyor . Öyle değişik bir iş .
Bu arada bu değerler bütün gün açık ve oyun oynanmış haldeki değerler.

Bence iade edin. Ben de Dell G15 5510 modelini kullanıyorum. Aradığım fiyat bandında en etkili ekran kartı gücünü veren laptop Dell modeliydi. Benim amacım hikayeli oyunları veya FIFA, Escape From Tarkov, F1 gibi oyunları sıkıntısız oynatan bir laptop lazımdı. Benim bütçeme en iyi gidebilecek bir laptop seçimi yaptığımı düşünüyorum. Cyberpunk orta ayarlarda DLSS dengeli konumunda genelde 55-60 dan aşağı düşmüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Valoran gibi bir oyunda az kullanıldığı gözüküyor. Ama Cyberpunk gibi bir oyunda kullanım sorunu yaşatmıyordu. Tercihlerinize göre alabilirsiniz.

Geri
Yukarı