Dell G15 5510 laptop düşük GPU kullanımı

skaii

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Dell G15 5510 model bilgisayarım var, birkaç oyun testi yaptıktan sonra gözüme çarpan şey GPU kullanımı oldu GTA 5 gibi bir oyunda bile 50% 60% civarlarında geziyor, LoL, Valorant gibi oyunlarda 30% civarlarında. Prize takılı oynuyorum ve sağ alttaki batarya kısmından yüksek performans açık. Sistemim şu şekilde;
i5-10200H, 8 GB RAM, 256 GB SSD, RTX 3050, sanırım sıkıntı güç seçeneklerindeki seçenekler benim bilgisayarımda yok. Sadece dengeli var bayağı bir araştırma yaptım ancak çözüm getiremedim sizce sorun nedir?

Kast ettiğiniz performans ayarları bu panelden yapılıyor.
Eğer hala sorun yaşıyorsanız, sürücülerinizi güncellemeyi deneyebilirsiniz. (Grafik kartı veya İntel Driver vb.)
Siz yine de sürücüler sayfasında ki, Uygulamalar bölümündekileri indirip deneyimleyebilirsiniz.

Kast ettiğiniz performans ayarları bu panelden yapılıyor.
Eğer hala sorun yaşıyorsanız, sürücülerinizi güncellemeyi deneyebilirsiniz. (Grafik kartı veya İntel Driver vb.)
Siz yine de sürücüler sayfasında ki, Uygulamalar bölümündekileri indirip deneyimleyebilirsiniz.
Hepsini indirdim hatta ekran kartı sürücüsü dell'in sitesindeki güncel değildi kendim birdaha indirdim.
Beklentim yüksek FPS'ler falan değil arkadaşlar bu laptopu 120Hz olduğu için almıştım ve LoL Valorant gibi oyunda bile kullanamıyorum.

Son düzenleme:
Hepsini indirdim hatta ekran kartı sürücüsü Dell'in sitesindeki güncel değildi kendim bir daha indirdim.
Beklentim yüksek FPS'ler falan değil arkadaşlar bu laptopu 120Hz olduğu için almıştım ve LoL Valorant gibi oyunda bile kullanamıyorum.

Çözebildin mi kardeşim sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı