Dell G15 5515 Ekranda Ölü Piksel Olması

Berkay Fırat

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
İyi forumlar. 1 tane siyah ekranda görünen bir ölü piksel var. Bildiğim kadarıyla Alienware kasalarda ölü piksel olmama garantisi veriyor. 1 tane ölü piksel olsa bile değişim imkanı sunuyor. Bu süreçte kaç hafta, kaç ay bekleyebileceğimi kestiremiyorum. Garanti servisi aradığımda kendilerinin satıcı firma olduklarını, ürünü kontrolü için üretici servise göndereceklerini, bunun aylar bile sürebileceğini söyledi. Ayrıca asıl sormak istediğim soru, ölü piksel sorunu olan bir laptopu garanti kapsamı devam ettiği sürece istediğim tarihte gönderebilir miyim? Sonuçta ölü piksel garantisi veriyorlar.

Laptop tam modeli: Dell G15 5515 Ryzen Edition

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana biraz aradığınız kurum sizi başından savmak için durumu biraz abartmış gibi geldi. Benim bildiğim ve netten de anladığım kadarı ile, motorlu taşıtlar haric diğer ürünlerin tamir süresi maksimum 20 gün'dür. Bu süre içinde tamiri sağlanamayan ürünün değişimi gerekir. Hatta ölü piksel için direk cihaz değişimi bile olabilir. Cumhurbaşkanlığı mevzuat internet sitesinde garanti ve tamir ile ilgili bütün bilgiler mevcut. O sitede yanlış hatırlamıyorsam 3. bölümde gerekli bilgileri veriyor. "cb mevzuat garanti kapsamı " gibi kelimelerle Google'da aratırsanız karşınıza çıkar.

Geri
Yukarı