Dell G15 5530 laptop alındıktan sonra neler yapılmalı?

Şuan da dengeli modda cihaz. Oyun oynamadığınız zaman Soğutma moduna alabilirsiniz. Oyun oynadığınız zaman ultra performans moduna alırsınız.

O hata çok acayipmiş gerçekten. HP Victus'da da bu kasaya kadar eski Victuslarda RGB klavye yokmuş mesela ama Omen Gaming Hub programı kullanılabiliniyormuş. Sadece aydınlatma ekranı deaktif oluyordu.

Ekstra olarak; Ben cihazı hiç dengeli moda almıyorum mesela. Ya eco moda ya da performans moduna alıyorum. Cihazı aldığımdan bu yana dengeli modu hiç kullanmadım.
Gerçekten DELL'e yakışmayan bir durum. Klavye'ye RGB koysan ne olur sanki? Neyden kısmaya çalışıyorsun anlaşmış değilim. Soğutma moduna aldım hocam. İşlemci sıcaklıklığını ilerleyen saatlerde tekrar paylaşırım.

Gerçekten DELL'e yakışmayan bir durum. Klavye'ye RGB koysan ne olur sanki? Neyden kısmaya çalışıyorsun anlaşmış değilim. Soğutma moduna aldım hocam. İşlemci sıcaklıklığını ilerleyen saatlerde tekrar paylaşırım.
Giriş seviyesi laptoplara koymuyorlar ya maalesef. Victuslarda bu yenilenen kasaya gelene kadar bırakın RGB klavyeyi MUX bile mevcut değildi..

Siz iade et deseniz hiç düşünmeden iade ederim :) Ne yapalım böyle devam mı sizce?
Oyun performansını test edemedik daha. Throttle var mı yok mu gözlemleyemedik yani. Bence şuan ki durum için iadeye gerek yok. Hocam yani kasa kalitesi gibi seçeneklerde giriş seviyesi laptopların hepsi hemen hemen aynı kaliteye sahipler. Laptopta Asus ROG, Lenovo Legion, Dell Alienware, HP Omen vb. gibi cihazlar alınmadığı sürece bu segmentler hemen hemen aynı performansı gösterecek. Eh bu durumda 2 tane seçeneğimiz kalıyor ya bütçemizi/paramızı donanıma vereceğiz ya da donanımdan fedakarlık edip RTX 4050 hatta belki RTX 3060'a kadar düşüp üst segment bir cihaz alacağız. Bence hiç gerek yok böyle bir şeye çünkü yabancı ülkelerde 500-1000 birim fiyat farkı oluşurken bizde 10 binler fark edebiliyor. Ondan dolayı en iyi seçenek parayı donanıma yatırmak olur. Boşta ki değerlerinizde bir gariplik yok. Soğutma moduna alınca daha da düşüş gözlemlersiniz zaten muhtemelen. OCCT ile stres testi yaptığınızda da Throttle sorunu yaşanmadı dediniz. O zaman iade etmek için hiçbir sebep gözükmüyor bana sorarsanız. Keşke benim de laptop alırken bütçem 35-40 arasına kadar çıksaydı da ben de Dell G15 veya Acer Nitro 16 alsaydım. 😂 Bu şekilde devam ediyorum ben.

@anifraxe atılan cihazda thorttle sorunu yok. Cinebech testinde yüksek puanlar almış zaten, 100 küsüt wattlara ulaşabildiği için 95 100 derecelere çıkmasına rağmen takılma vs. yaşanmıyor cihaz. @hbk4 attığınız testte 54 watt çekip 94 derece görmüş ama incelemesinde Cyberpunk'da 100-120 watt değerlerine çıkıyordu cihaz. 95-100 dereceleri o watt değerlerinde görüyordu. Cihazın modları varsa belki onlarla alakalı olabilir. Başka modlar varsa yani örneğin, yüksek performans vs. deneyin onlarlada. İade edilecek bir durum yok gibi duruyor eğer farklı modlarıyla test edince de 54 watt da kalmıyorsa.

Yaklaşık 30 dakikadır soğutma modunda. Herhangi bir değişim gözlemleyemedim. Keşke manuel olarak fanları kontrol etme şansımız olsaydı.
Eğer bu bilgisayar kullanıcı arkadaşlar var ise fan hızı ayarı nasıl yapılıyor paylaşabilirlerse çok memnun olurum.

Dosya Ekleri

• Son.png
    Son.png
    165 KB · Görüntüleme: 25
Yaklaşık 30 dakikadır soğutma modunda. Herhangi bir değişim gözlemleyemedim. Keşke manuel olarak fanları kontrol etme şansımız olsaydı.
Eğer bu bilgisayar kullanıcı arkadaşlar var ise fan hızı ayarı nasıl yapılıyor paylaşabilirlerse çok memnun olurum.

Alienware Command Center üzerinden fan hızını arttırabilirsiniz ancak uygulama crash yiyebilir ve düzeltmek için silip bir daha yüklemeniz gerekebilir.

Limits sekmesini açıp SS atar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı