Dell G15 vs. HP Omen 15

The Jokerr

Decapat
Daha fazla  

Bu iki ürün yeni çıktı galiba yeni gördüm fiyatları da uygun gibi geldi size birkaç sorum olacak.

1. Dell'in bu serideki önceki modelleri çok ısınıyordu bu yeni çıkan modelinde kasa değişikliğine gitmişler Alienware kasası galiba bu ısınma sorunu çözülmüş müdür sizce?
2. yukarıdaki 2 modelde de işlemci aynı bu işlemci iyi mi sizce sorunu var mı? (yazılım ve oyun için kullanacağım)
3. HP Omen bilgisayar hakkında çok fazla bir bilgim yok HP'ler çok ısınıyor diyorlar hep hala bu geçerlimi veya başka kronik sorun var mı alınır mı bu model?
4. bana hangisini tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dell'in bu kasalarında ısınma sorunu yok. Bu işlemci gayet iyidir, özellikle render işlerinde çok başarılı. 2021 HP'lerde ısınma sorunu yok. Ben aralarından Dell seçerim çünkü 130 Watt 3060 barındırıyor, tek eksisi ekranı, daha iyi bir ekran olsun diyorsanız Omen seçebilirsiniz.

Dell 115 Watt imiş, dB desteklemiyor.

Bu iki ürün yeni çıktı galiba yeni gördüm fiyatları da uygun gibi geldi size birkaç sorum olacak.

1. Dell'in bu serideki önceki modelleri çok ısınıyordu bu yeni çıkan modelinde kasa değişikliğine gitmişler Alienware kasası galiba bu ısınma sorunu çözülmüş müdür sizce?
2. yukarıdaki 2 modelde de işlemci aynı bu işlemci iyi mi sizce sorunu var mı? (yazılım ve oyun için kullanacağım)
3. HP Omen bilgisayar hakkında çok fazla bir bilgim yok HP'ler çok ısınıyor diyorlar hep hala bu geçerlimi veya başka kronik sorun var mı alınır mı bu model?
4. bana hangisini tavsiye edersiniz?

Bütçeniz ne kadar?

Sen kullanıyor musun dell veya YouTube'dan mi gördün buraya link atabilir misin?

Dostum acer çok fazla hoşuma gitmiyor nedense içim ısınmıyor o bilgisayara

Omen modelinimi kullandınız
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Genel düşünceniz ne PC hakkında, kaliteli mi? Touchpad, klavye ve ekran hissiyatı nasıl? 8 GB RAM idare ediyor mu?

Klavyesi oldukça başarılı, ekran olarak gerçekten çok hoş, touchpad de başarılı. RAM konusunda şu ana kadar çok büyük çaplı oyun oynamadığım için eksikliğini çekmedim. Witcher 3 ve GTA V deneyimledim kurtarıyor şu an.

Dell'in o kasada ısınma sorunu halen var, son BİOS güncellemesine rağmen 105 dereceden 95-97 ye indi(işlemci) yük altında, ayrıca ondaki ekran 120Hz kötü olan, Omen daha iyi seçim. ( Omen ile ilgili de ısınıyor ısınmıyor diye ikiye ayrılmışlar ona da iyi bakmak lazım)

Intel de mi ısınma sorunu var?

Fan sesi nasıl.

Fan ayarını elle ve otomatik yapabiliyorsunuz genel olarak 80 dereceye kadar kendisi fan hızını arttırmıyor. Maksimum 5900RPM değerine kadar çıkabiliyor ben GTA V gibi oyunlar oynarken 5200RPM'e sabitliyorum 82-83 değerlerini geçmiyordu öyle. Ses olarak 5900RPM de sesi çok oluyor ama 5200 cıvarında rahatsız etmeyecek kadar var eğer kulaklığın güzelse asla fark etmessin.

Fan ayarını elle ve otomatik yapabiliyorsunuz genel olarak 80 dereceye kadar kendisi fan hızını arttırmıyor. Maksimum 5900RPM değerine kadar çıkabiliyor ben GTA V gibi oyunlar oynarken 5200RPM'e sabitliyorum 82-83 değerlerini geçmiyordu öyle. Ses olarak 5900RPM de sesi çok oluyor ama 5200 cıvarında rahatsız etmeyecek kadar var eğer kulaklığın güzelse asla fark etmessin.
Ne kadardır kullanıyorsun ürünü dostum

Bir arkadaş boşta 69 derece olduğunu yazmış bu bilgisayarın, sizde durum nasıl?

Yeni konular

Geri
Yukarı