Dell G16 vs HP Omen 15 vs HP Omen 16 vs HP Victus 16

Yusuf Acar

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam kendime laptop almayı düşünüyorum, ara ara oyun oynarım asıl işim yazılım ama markalar ve modeller arasında araştırma yapmama rağmen internet sayfalarında kayboldum. Bütçem maksimum 50-60 arası.
Aradığım ana özellikler:
-RAM 32 GB ve üstü.
-Intel i7 ve üstü.
-RTX4070 ve üstü.
-SSD 1TB ve üstü.

Araştırmalarım sonucunda almam gereken laptopta ortalama bu özelliklerin barınması gerektiğini düşündüm ama başlıkta belirttiğim modeller arasında karar veremedim başka marka ve model öneriniz varsa onları da öğrenmek isterim. Beni bu konuda bilgilendirebilir misiniz? Bu cihazları kullananlar varsa yorumlarını da alabilirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dell G16 alın geçin. Bu bütçelere çıkmışken Victus almanızı tavsiye etmem.

Bütçenize fazla gelirse indirim kovalayıp HP Omen da alabilirsiniz.
Yanıtın için teşekkürler. Dell G16'yı incelediğimde sistem özelliklerine göre fiyatının daha düşük bir aralıkta olduğunu farkettim ( belirttiğim modellerle kıyaslayarak). Gördüğüm bir kaç olumsuz yorum beni düşündürdü. Devasa şarj adaptörü olması, şarj gücünün 30 watt da kalma sorunu ve bir kaç yazılım sorunu olduğunu da belirtmişler.

Yanıtın için teşekkürler. Dell G16'yı incelediğimde sistem özelliklerine göre fiyatının daha düşük bir aralıkta olduğunu farkettim ( belirttiğim modellerle kıyaslayarak). Gördüğüm bir kaç olumsuz yorum beni düşündürdü. Devasa şarj adaptörü olması, şarj gücünün 30 watt da kalma sorunu ve bir kaç yazılım sorunu olduğunu da belirtmişler.
Dostum sorunsuz laptop diye bir şey yok maalesef. Firmalar bu yazılımsal sıkıntıların önüne geçemiyor. Bugün 100K ya alacağınız ROG Strix modelinde bile yazılımsal sıkıntılarla karşılabilirsiniz. Bahsettiğiniz yazılım sorunları nedir bilmiyorum ama ufak tefek hataları göz ardı edebiliriz.

Dell G16'ya gelirsek hem QHD olması hem de bu bileşenlere göre fiyatı çok uygun. RTX 4060'lı modelini kullananlar genelde çok memnundu. Bahsettiğiniz şarj gücü muhabbetini hiç duymadım yorum yapamam. Batarya konusunda ise evet büyük ama bu güçteki bir laptop için anlayışla karşılanabilir.

Cihazda Ubuntu olduğu için W11 kurarken biraz daha farklı adımlar izleyeceksiniz ama gözünüzü korkutmasın Youtube'da rehber videolarını bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı