Dell G2724D monitör ayarları nasıl olmalı?

thornz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar forumdaki arkadaşların tavsiyeleri ile Dell G2724D model monitör aldım. Ancak kullananlar varsa en doğru ayarları nasıl yapmalıyım? Yani ağırlıklı oyun için kullanacağım buna göre en stabil ayarları bilgisi olan arkadaşlar yazar ise sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her monitörün fabrika çıkışlı kalibrasyonu farklı olduğu için birinin vereceği ayar sende iyi durmayabilir. Monitörü kendine göre güzelleştirmene olanak sağlayan çeşitli yöntemler var, onları atayım, denersin.

Overdrive ayarını "Extreme" yapabilirsin.

Bu sitede kırmızı kare içerisindeki W harfini görebiliyor olman gerek. Bir alttaki görselde de 2 farklı kırmızı, 2 farklı mavi, 2 farklı yeşil rengi görebiliyor olman gerek.
Sonrasında buradakileri dene.
Sonra da buradakileri.

Her monitörün fabrika çıkışlı kalibrasyonu farklı olduğu için birinin vereceği ayar sende iyi durmayabilir. Monitörü kendine göre güzelleştirmene olanak sağlayan çeşitli yöntemler var, onları atayım, denersin.

Overdrive ayarını "Extreme" yapabilirsin.

Bu sitede kırmızı kare içerisindeki W harfini görebiliyor olman gerek. Bir alttaki görselde de 2 farklı kırmızı, 2 farklı mavi, 2 farklı yeşil rengi görebiliyor olman gerek.
Sonrasında buradakileri dene.
Sonra da buradakileri.
Hocam bahsettiğiniz siteye girdiğimde hiç bir kutu içerisinde W göremiyorum. Overdrive Extreme yapabileceğim bir menü de mevcut değil monitör arayüzünde. Yeni başlayanlar için tane tane anlatılan başka bir kaynak var mı bildiğiniz çok anlamadığım terimler var.

Hocam bahsettiğiniz siteye girdiğimde hiç bir kutu içerisinde W göremiyorum.
Şurada görebiliyor olman lazım.

1699479079956.png

Siteye girdiğinde bu kutu içerisinde W göremiyorsan, monitörün oversaturated yani aşırı doygun demektir. Kontrast ve R-G-B renklerinde oynamalar yap.
Overdrive Extreme yapabileceğim bir menü de mevcut değil monitör arayüzünde.
Buradan "Response Time" yazan sekmeye girip "Extreme" yap.

1699479192130.png

Şurada görebiliyor olman lazım.

Eki Görüntüle 2007934

Siteye girdiğinde bu kutu içerisinde W göremiyorsan, monitörün oversaturated yani aşırı doygun demektir. Kontrast ve R-G-B renklerinde oynamalar yap.

Buradan "Response Time" yazan sekmeye girip "Extreme" yap.

Eki Görüntüle 2007936
Hocam Response Time Extreme olarak ayarladım. Hue Saturation gibi ayarlarla oynayarak W görmeye çalıştım ancak tek değişen şey Kırmızı rengin koyuluğu ve açıklığı oldu bir türlü W harfini göremedim. Başka birşey olabilir mi? Yada birşeyi yanlış yapıyor olabilir miyim bilemedim.

Hocam Response Time Extreme olarak ayarladım. Hue Saturation gibi ayarlarla oynayarak W görmeye çalıştım ancak tek değişen şey Kırmızı rengin koyuluğu ve açıklığı oldu bir türlü W harfini göremedim. Başka birşey olabilir mi? Yada birşeyi yanlış yapıyor olabilir miyim bilemedim.
R-G-B değerleriyle oynama yap. R değerini G ve B'ye göre düşük tutmayı dene. Örneğin R 50 ise G ve B 60 kalsın gibi.

Tamam hocam HDR kapatmıştım o yüzdenmiş. W görüyorsam bir sorun yok o zaman doğru değil mi ?

Geri
Yukarı