Dell G2724D nasıldır?

bende yeni aldım monitörü , daha tam ayarlariyla oynayamadim ama , hafif bir aciyla kafani cevirsen sanki ips degilmis gibi siyahlar tuhaf gözüküyor sizlerdede böyle mi, ips glow denilen seymi acaba ben va panelden gectim ,renkli sahneler de sorun yok

Bende yeni aldım monitörü, daha tam ayarlariyla oynayamadim ama, hafif bir aciyla kafani cevirsen sanki IPS degilmis gibi siyahlar tuhaf gözüküyor sizlerdede böyle mi, IPS glow denilen şey mi acaba ben VA panelden gectim, renkli sahneler de sorun yok.

Sağ, sol ve alttan bakınca bir renk değişimi yok yani tam IPS tanımını karşılıyor fakat üstten bakınca biraz soluklaşma var o kadar bende. Siyahta grileşme şeklinde daha çok evet. Ama rahatsız etmiyor, grafik tasarım işlerim için kullanıyorum monitörü, iyi sonuç veriyor.

@mzatalar

daha önce ips kullanmadim, kabul edilebilir mi , cok nu kötü

Dosya Ekleri

• IMG_20240217_225417.jpg
    IMG_20240217_225417.jpg
    89,1 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleme:
@mzatalar

daha önce ips kullanmadim, kabul edilebilir mi , cok nu kötü
Aşağıda da benim ekran görüntüsü var, yalnız şöyle bir durum var, bunu cep telefonuyla çektiğimizde telefon ekranı gözümüzle gördüğümüz şekliyle çekmiyor, yani onu aydınlatıyor, az bir ışık sızması varsa onu belirgin hale getirip yayıyor. Mesela aşağıdaki fotoğrafı birine göstersem o hoo ekran bembeyaz der, fakat onu ben öyle görmüyorum gözlerimle. Sizin ekran görselinde de bu var. Evet az sızma var fakat sadece karanlık anlarda biraz belli oluyor. Rahatsız edecek derece olsaydı bir saat bile tutmaz yollardım.

Dosya Ekleri

• d4e45267-f215-4159-8e5c-dcc95069d562.jpg
    d4e45267-f215-4159-8e5c-dcc95069d562.jpg
    83,8 KB · Görüntüleme: 88
Aşağıda da benim ekran görüntüsü var, yalnız şöyle bir durum var, bunu cep telefonuyla çektiğimizde telefon ekranı gözümüzle gördüğümüz şekliyle çekmiyor, yani onu aydınlatıyor, az bir ışık sızması varsa onu belirgin hale getirip yayıyor. Mesela aşağıdaki fotoğrafı birine göstersem o hoo ekran bembeyaz der, fakat onu ben öyle görmüyorum gözlerimle. Sizin ekran görselinde de bu var. Evet az sızma var fakat sadece karanlık anlarda biraz belli oluyor. Rahatsız edecek derece olsaydı bir saat bile tutmaz yollardım.
bende karanlıkta kullandigim icin başlarda cok belirgin geldi ,alışırım zamanla

Mini LED VA denedim resimler hiç böyle çıkmıyor, siyahlar çok tok ve tam siyah, local dimming ve ışık sızma takıntınız varsa mimi LED'lerin yaygınlaşmasını bekleyin derim

RTINGS'e güvendiğimden şu monitörü direk çekesim var ama sonra yeni Redmi G Pro 27 Mini LED monitör benzer fiyata piyasaya girecek diye korkuyorum.

Rtıngs'e güvendiğimden şu monitörü direk çekesim var ama sonra yeni Redmi G PRO 27 mini LED monitör benzer fiyata piyasaya girecek diye korkuyorum.

Mini LED monitörlerin bu fiyata inmesine daha uzun yol var, halen pahalı bir teknoloji. Onu bırakın, şu an Gaming gen TR'den 40 gün önce 9.400 TL'ye aldığım monitör şu an 13 bin TL olmuş aynı sitede. 10 gün önce yine Gaming gen TR'den 2.300'e aldığım Corsair HS 55 kablosuz kulaklık ise şu anda yine aynı sitede 3.300'e fırladı. Bu site diğerlerine göre uygun fiyatla satıyordu ürünlerini ama ne olduysa son 1 ayda bizim ne farkımız kalsın der gibi ürünlerinin fiyatlarını uçurmaya başladılar. 40 günde monitörün fiyatını hangi kafayla 3.600 TL yükseltirler anlamak zor.

Mini LED monitörlerin bu fiyata inmesine daha uzun yol var, halen pahalı bir teknoloji. Onu bırakın, şu an Gaming gen TR'den 40 gün önce 9.400 TL'ye aldığım monitör şu an 13 bin TL olmuş aynı sitede. 10 gün önce yine Gaming gen TR'den 2.300'e aldığım Corsair HS 55 kablosuz kulaklık ise şu anda yine aynı sitede 3.300'e fırladı. Bu site diğerlerine göre uygun fiyatla satıyordu ürünlerini ama ne olduysa son 1 ayda bizim ne farkımız kalsın der gibi ürünlerinin fiyatlarını uçurmaya başladılar. 40 günde monitörün fiyatını hangi kafayla 3.600 TL yükseltirler anlamak zor.
Aslında AOC satmış, Q27G3XMN Mini LED monitörü uygun fiyata çıkarmış 2023 sonunda, Türkiye'de de 12-13 Bin TL'ya satılmış ama sonra yaptıkları hatanın farkına varmış olacaklar ki bir daha da piyasaya sürmemişler :) RTINGS AOC Q27G3XMN için uygun fiyattaki tartışmasız en iyi monitör diyor.

Bu arada ben de baktım Dell G2724D fiyatı uçtukça uçuyor, 12'yi geçti en ucuz, akakçe'de 2K 27 inç monitörleri en ucuzdan sıralayıp yavaş yavaş pahalıya doğru giderken Acer Nitro XV272U V3 dikkatimi çekti 7.329 TL şu an. RTINGS direk bunu incelememiş ama 2 yıl önceki XV272U versiyonunun puanları Dell G2724D ile neredeyse birebir aynı. DCI-P3'ün %95'ini veriyor, 180 Hz, 0.5 ms, 350 nit, HDR 400 sertifikalı, 120 Hz'a inince 10 bit veriyor, kullanmayacak olsam da 2x2 Watt oldukça güzel hoparlörleri varmış, bu 2023 modelinde Acer'ın yeni Agile Splendor IPS teknolojisi varmış ki 0.5 ms'ye kadar inebilmesini buna borçluymuş. Ben de 7.300'e bu cihaz varken Dell'e 12.000 verilmez deyip çektim. Ben aldıktan sonra stokta kalmamış görünüyor ama hayırlısı bakalım. Umarım sorunsuzca gönderirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı