Dell G3 15 Laptop aşırı ısınıyor

Esquire290

Centipat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Ryzen 5 5500
Ekran kartı: Gigabyte Radeon RX6600 eagle
Anakart : Gigabyte B 450 M K
Ram : Goodram 8x2 3200mhz
Meslek
Öğrenci
RAM
8 GB
Ekran kartı
GTX 1050 ti
İşlemci
İ7 8750H CPU @ 2.20Ghz 2.21Ghz
Merhaba arkadaşlar, Dell G3 15 laptop kullanıyorum özellikleri aşğıdaki gibi fakat ETS 2 oynarken işlemci sıcaklığı 95-100 arasında hatta genellikle 99 100 oluyor. Ara sıra drop giriyor sanırsam darboğaz oluyor. İşlemci kullanımı ve sıcaklığı anlık olarak düşüp (işlemci kullanımı %50 sıcaklığı 70 derece ye kadar düşüyor). Tekrar yükseliyor tabii FPS de düşüyor ama 5 saniyeliğine falan sonra tekrar 98 derecelere çıkıyor. Oyunu orta ayarlarda oynuyorum ekran kartı ise en fazla 85'i görüyor sizce bu durum normal midir, laptopa zarar verir mi? Ekleme: Laptopun altında 2 küçük fanlı soğutucu var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yanlış hatırlamıyorsam bu laptopun sorunu da buydu ( aşırı ısınma). Sizden kaynaklı birşey yok cihazın kendisi öyle : (
Uzun vadede zarar verirmi acaba

Ekleme: oyunu orta ayarlarda ve mp oynuyorum, fan temizliği ve macun yenilendi öncesinde

Uzun vadede zarar verir mi acaba?

Ekleme: Oyunu orta ayarlarda ve MP oynuyorum, fan temizliği ve macun yenilendi öncesinde.

Hocam performansta düşüşler görebilirsiniz. Uzun vadede sisteme zarar verir. Yeni aldıysanız ya iade edin ya da ilana çıkarıp satın çünkü zamanı geldiğinde ve bozulduğunda hiç elinizden çıkamaz.
Alacağınız laptopu iyice araştırın ve bu forumda konu açarsanız daha iyi olur. Eskiden açılmış konulara bakabilirsiniz çoğu laptop hakkında bilgiler var internette de aynı şekilde.

Hocam performansta düşüşler görebilirsiniz. Uzun vadede sisteme zarar verir. Yeni aldıysanız ya iade edin ya da ilana çıkarıp satın çünkü zamanı geldiğinde ve bozulduğunda hiç elinizden çıkamaz.
Alacağınız laptopu iyice araştırın ve bu forumda konu açarsanız daha iyi olur. Eskiden açılmış konulara bakabilirsiniz çoğu laptop hakkında bilgiler var internette de aynı şekilde.
Teşekkürler hocam

Konu kilitlensin lütfen

Yeni konular

Geri
Yukarı